Skocz do zawartości

Zmiana NAD C326BEE


funky_82

Recommended Posts

Witam,

Piszę dość z nietypowym problemem. Potrzebuję porady odnośnie zmiany wzmacniacza NAD C326BEE na coś grającego w podobnym tonie, lecz o zdecydowanie słabszej mocy. Aktualnie wzmacniacz działa z kolumnami Audio PRO Avanto FS20. Źródłem sygnału jest TV/RPi3 (wyjście optyczne TV -> DAC FIIO -> Wzmacniacz). Z działania zestawu jestem mega zadowolony, tak samo jak i z brzmienia, jest dla mnie świetne, kolumny grają super jak za te pieniądze (chociaż też nie jestem osłuchany z innym sprzętem) - i nie chciałbym ich zmieniać. Moim problemem z NAD'em jest ów fakt, że wszystko gra zdecydowanie ZA GŁOŚNO przy najniższym poziomie głośności. Nie znam się na tyle, ale przypuszczam, że to wina zbyt dużej mocy wzmacniacza (8Ohm) i jednocześnie niskiej impedancji głośników (4Ohm). Z uroków sprzętu mogę korzystać tylko wieczorami i ustawienie pilotem wzmacniacza by grał cicho i nie budził wszystkich jest niemalże niemożliwe. Zaczynając od poziomu "0" wciskając poziom głośności z pilota o raz (+1) jest za cicho a na +3 jest już po prostu ciut za głośno. Nie myślałem pod tym kątem (by nie był za mocny czasem) przy zakupie sprzętu i kolumn.

Chciałbym sprzedać tego NAD'a i kupić coś słabszego w kwestii mocy (kolumn nie chiałbym sprzedawać), ale grającego podobnie ciepło (o podobnym brzmieniu, możliwością regulacji bass/tremble, ale niekoniecznie) gdzie miałbym większą możliwość kontroli głośności w tym "niższym zakresie" (nie umiem tego inaczej wytłumaczyć). Chciałbym zainwestować kwotę ze sprzedanego NAD'a+ewentualnie dorzucić coś - tak by ew. zmieścić się do 1500-2000zł (i raczej nie celuje tutaj w nowy sprzęt, chyba, że jest coś w co warto zainwestować). Czego szukać, co polecacie pod kolumny tego typu ? Chyba, że są inne możliwości o których nie wiem i zmiana NAD'a to nie najlepsze rozwiązanie ?

Z góry dziękuję za wszelkie porady. Pozdrawiam

 

 

Edytowano przez funky_82
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. No to fakt - Twój Nad od małych poziomó głośności gra głośno, a już ustawić potencjometrem głośność, szczególnie przy cichym słuchaniu to już graniczy z cudem ;) Ten Nad po prostu od najmniejszych poziomów ładuje sporo prądu stąd takie nagłe wzmocnieie. Do tego nie precyzyjna regulacja głośności dochodzi i może być klops, szczególnie przy wysokoefektywnych kolumnach jak ktoś ma.

Jedyna firma, któa gra bardzo podobnie do Nad'a to AMC i tam byś musiał szukać odpowiedników. Ale nie wiem jak tam jest z regulacją głosności, czy czasem nie tak samo, ktoś może w tym aspekcie się wypowie.

Z innych wzmaków to już będdzie dosyc inny styl grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na dużej mocy, a zestaw będzie współpracował z kolumnami Audio Pro Avanto, spójrz proszę na wzmacniacz Dayens Menuetto. To trochę droższe urządzenie, jednak moim zdaniem może idealnie sprawdzić się w Twoim systemie. To brzmienie troszeczkę spokojniejsze niż w NAD, bardziej plastyczne, gęste, ciepłe. 

Drugą opcją jest Rega Brio 2017. To brytyjski, bardzo muzykalny, szybki dźwiękowo wzmacniacz.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2017 o 14:45, Audio Autonomy napisał:

Nieprecyzyjna regulacja głośności, szczególnie z pilota, to bolączka wielu wzmacniaczy. Można to jednak rozwiązać, delikatnie przerabiając przedwzmacniacz w NADzie. Można go przy okazji nieco podrasować :D

Witam mam pytanko a da się podrasować Onkyo a9050?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Elizjum7919. napisał:

Chcę aby niskie tony nabrały większej masy

Hmm, można poprawić ich jakość i kontrolę, ale czy udałoby się zwiększyć ich masę to nie wiem.

Jakie masz kolumny do tego Onkyo podłączone? Może to tutaj można coś poprawić?

9 minut temu, MarcinK MARTINEZ napisał:

Czyli co, stary nad gra lepiej od 368 ? Pytam serio.

Serio? 368 nie gra w ogóle w porównaniu do starszych NADów. Niestety, ale nie ma co porównywać. Jest tak jak @S4Home pisze: tylko logo na froncie się zgadza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

Z magnat quantum 755

Z takiego zestawu, dołu pasma raczej nie powinno brakować. Może problem leży w akustyce pomieszczenia, w którym grasz? A może to też kwestia przyzwyczajenia do napompowanego "basu" z jakiegoś starego zestawu audio? Być może teraz musisz się po prostu przyzwyczaić i osłuchać z prawidłową ilością dołu...

6 godzin temu, yogiz napisał:

Eh nie jest łatwo ;-)

Nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Im dalej w las, tym więcej drzew O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MarcinK MARTINEZ napisał:

Czyli co, stary nad gra lepiej od 368 ? Pytam serio.

Dla mnie bez prorównania lepiej gra poprzednia seria. A jeszcze lepiej stare Nad'y cztero cyfrowe. To , że wychodzi sprzęt spod tej samej marki nie oznacza , że każdy jest supcio ;) 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...