Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha ax700


Xiaomifan

Recommended Posts

Witam wszystkich. Planuję zakup wzmacniacza Yamaha ax 700 i prosiłbym o pomoc w doborze kolumn podłogowych. Pomieszczenie prostokąt 30 m2 wysokie na 3,6 m. Rodzaj muzyki to rock i pop z lat 80tych, muzyka filmowa. Budżet mam okrojony do 1800 zł. Preferuję czyste brzmienie i duże głośniki niskotonowe. Pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
24 minuty temu, Xiaomifan napisał:

Obecnie po odsłuchach mam faworyta i jest to STX Elektrino 250 w bardzo atrakcyjnej cenie i jadę odsłuchać używane Jbl LX2005. Czy ktoś może coś mi powiedzieć o tych kolumnach czy warto jechać posłuchać ich?

Warto i należy posłuchać, bo po pierwsze masz jak na razie masz nie za duże doświadczenia, a punkt odniesienia w postaci brzmienia STX electrino  250 mimo że jest ( to dobrze) to może być trochę mało. To abyś odsłuchiwał i porównywał różne kolumny ze swoim obecnym wzmacniaczem jest chyba oczywiste.

Dnia 13.11.2017 o 10:23, Xiaomifan napisał:

 Budżet mam okrojony do 1800 zł. Preferuję czyste brzmienie i duże głośniki niskotonowe.

Warto słuchać i precyzować oczekiwania bo jak piszesz "czysty dźwięk" mało mówi, bo mnie czysto bardziej się kojarzy z odbiorem radia czy kiedyś TV, czysto czyli bez zakłóceń. Czy Tobie bardziej chodzi  o to, aby brzmienie było precyzyjne, dokładne , z góra pasma pełną informacji ?- być może. Tak samo duże głośniki niskotonowe, o ile w dobrych konstrukcjach kolumn i średniej wielkości pokojach( do 25m ?) głośniki do 18cm dadzą niskie zejście i dynamikę i będą wystarczające, to w salonach 30 m kw mogą mieć już pewne problemy. No ale to tak jak z wysokimi tonami, zależy od oczekiwań i punktu odniesienia .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...