Skocz do zawartości

Pierwsze prawdziwe stereo? Onkyo tx8270 Yamaha n602 na POLK AUDIO T50 vs duuuży salon


Gość

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zacne grono poprosić o pomoc w wyborze audio do salonu.
Jestem przed zakupem pierwszego prawdziwego stereo i pewnie jak wielu z Was kiedyś, mam trochę mętlik w głowie. Nie jestem audiofilem i nawet nie próbuje aspirować do miana, ciężko być owym bez sprzętu.

Może trochę o warunkach w jakich to stereo miałoby się zadomowić:

Duży salon z otwartą kuchnią i jadalnią o całkowitym metrażu około 50 m2 (mieszkanie w starym budownictwie - wysokie sufity 3.2m - duża kubatura). Jadalnia z kuchnią jest oddzielona od salonu jedynie barkiem na długości około 2,5m i wysokości 1,2m. Więc naprawdę sporo otwartej przestrzeni. Z drugiej strony kącik komputerowy oddzielony od salonu prostopadłą ścianą.
Obawiam się, że przy dość ograniczonym budżecie (górna granica ~ 3,5k pln) cokolwiek nie wybiorę to zniknie całkowicie.


Pozostaje użytkowanie sprzętu. Oprócz oczywistego - czyli słuchania muzyki z serwera NAS czy na innej pamięci masowej  z pewnością chciałbym to podłączyć pod kablówkę Inei (dekoder z wyjściem HDMI i spdif) i oglądać filmy tak z kablówki jak i z neta.
Zależy mi na fajnym odsłuchu stereo (komp/serwer NAS/radio FM&DAB+ pliki flac i mp3) i zamianie wysłużonego systemu 6.1 na oglądania filmów.  
Nie bardzo wiem jak to wszytko podłączyć i jaki sprzęt potrzebny żeby to wszystko zgrać. Chciałbym oglądać filmy z DD na stereo, tylko nie wiem jak to w praktyce wygląda. Co sprzęt to inne wyjścia/wejścia, inne metody konfiguracji - powiem szczerze pogubiłem się w tym.

W tym budżecie myślałem o przyzwoitym amplitunerze, ale nic co by spełniło moje oczekiwania funkcjonalności chyba w przystępnej cenie nie ma. A z pewnością będzie problem z doborem odpowiednich głośników (przy takiej przestrzeni jedynie podłogowe jak rozumiem).
Nie chciałbym nic sugerować ale wstępnie obstawiałem zestaw Polk Audio T50 ze względu na przystępną cenę (mogę kupić z zagranicy już za 560 zł sztuka z darmowym transportem). Problem jest z amplitunerem. Nic z sieciowych nie widzę poniżej Onkyo TX8270 czy Yamaha R-N602 (nie wiem czy koniecznie to potrzebuje ale mają HDMI i z recenzji wynika że dobrze zagrają) z taką funkcjonalnością, a to już pokiereszowałoby mój budżet.
Nie chciałbym też zbytnich kompromisów jeżeli chodzi o jakość dźwięku, z tyłu głowy mając na uwadze że łatwiej sprzedać w przyszłości kolumny niż amplituner.

Bardzo proszę o merytoryczną pomoc w doborze sprzętu. Kompletnym laikiem nie jestem aczkolwiek moja wiedza jest trochę leciwa i opiera się o użytkowaniu Onkyo ht-r410 przywiezionego 12 lat temu zza oceanu. No troszku poczytałem, ale jak to nieraz bywa - mam więcej pytań niż odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Bardzo duża powierzchnia salonu niestety wymaga stosunkowo mocnego amplitunera i kolumn. Zacznę od elektroniki - na pewno najlepszą opcją byłby amplituner Onkyo TX-8270, który jest wyposażony w złącza HDMI. Jedyną wadą jest cena, która wykorzysta prawie cały nasz budżet na zakup systemu. Yamaha R-N602 natomiast to bardzo ciekawa opcja, urządzenie bardzo bogato wyposażone i mocne, będące w stanie prawidłowo wysterować nawet bardziej wymagające kolumny. Alternatywą może być jeszcze Pioneer SX-N30DAB, który szczególnie przy zakupie w pakiecie będzie bardzo atrakcyjny finansowo. W przypadku tych urządzeń dźwięk możemy wprowadzić albo kablem analogowym RCA, ewentualnie jednym z połączeń cyfrowych audio. Większość urządzeń audio-video ma takie wyjścia.

Kwestia kolumn - Polk Audio T50 to dobre kolumny, oferujące mocny, szybki i bardzo dynamiczny dźwięk. Pewną cechą jest trochę suchość, twardość przekazu. Jako alternatywa spójrz proszę na polski zestaw Pylon Audio Pearl 25  oraz koniecznie na potężne i bardzo mocne STX Electrino 250. Myślę, że będą to najlepsze brzmieniowo rozwiązania.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, przejrzyj także nasze pakiety promocyjne stereo. Oczywiście jako forumowicz możesz liczyć na atrakcyjną ofertę cenową, szczególnie na zestawy nie znajdujące się w promocyjnych pakietach. Zapraszam na odsłuchy do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.
Nasuwa się jednak pytanie o funkcjonalność - co z filmami? Jak to będzie wyglądało z tymi sprzętami? Będzie normalny sygnał przekonwertowany z DD czy innych wielokanałowych na stereo? Dobrze rozumiem funkcje wymienionych amplitunerów? Co z mkv czy innymi formatami filmów z neta? No i jak to wszystko podłączyć z dekoderem?

Czy te POLK T50 dobrze zagrają przy Onkyo? czy lepszym wyborem byłaby Jamaha/Pioneer? O cenę tx8270 bym się zbytnio nie martwił - sami w rozmowie telefonicznej zaproponowaliście dobry rabat :P, może nie taki jak konkurencja ale do Was mam najbliżej na ewentualny odsłuch/zakup.

Edit: Szkoda że w każdym prawie poście polecacie Pylon Pearl 25. Te kolumny to trochę parodia na chińszczyźnie.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Tak amplitunery konwertują sygnał do podstawowego 2.0

Domyślnie także każde źródło ma 2.0 wiec jeśli nie będziesz zmieniał ścieżki dźwiękowej to będzie dobrze.

Nie wiem czy opcja 8270 będzie tu odpowiednia, głwie ze względu na cenę. Lepiej wziać tańszy model Yamahe RN602 czy też Pioneer SXN30 a dołożyć do większych solidniejszych kolumn.

Tu polecał bym Magnaty Quantum 677, szczególnie. Bardzo dobre granie w tej cenie.

Polk T50 byłby na drugim miejscu.

Mogę Ci wypożyczyć te modele odsłuch. Sprawdzisz sam w domu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Nadal jednak jestem w lesie. Zadaje, wydaje się konkretne pytania a nadal nie mam konkretów tylko propozycję od branży (za którą bardzo dziękuję i szczerze doceniam).
Prosiłbym jednak o choćby próbę odpowiedzi na moje pytania. Rzucanie amplitunerami które nie wszystkie pasują do konkretnych kolumn wydaje się trochę odpowiedziami na odczepne. Nie chcę urazić nikogo w żaden sposób, ale czuję się trochę traktowany jak klient sklepu, a nie forumowicz który potrzebuje odpowiedzi na nurtujące go pytania i szukający dobrego rozwiązania.

Wydaje się, że sformułowałem potrzeby dość konkretnie i konkretnie je również opisałem. Uprzejmie proszę o troszkę bardziej wyczerpujące odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Ejma napisał:

Edit: Szkoda że w każdym prawie poście polecacie Pylon Pearl 25. Te kolumny to trochę parodia na chińszczyźnie.

Niestety Panowie ostatnio  stracili na rzetelności. Duża marża i prosty zysk z Pylona daje o sobie znać.

Niestety coraz częściej branżowe komentarze trzeba brać przez palce.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepszą opcją będzie po prostu posłuchanie konkretnych propozycji. Pylon Audio to dobre i doceniane kolumny, potwierdzeniem tego jest bardzo częsty wybór kolumn tej marki po odsłuchach w salonie. A z naszej strony gwarantuję, że asortyment kolumn w salonie jest ogromny, jesteśmy salonem niezależnym, dającym możliwość bezpośredniego porównania wielu ciekawych konstrukcji. Zapraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2017 o 17:59, Mariusz Ejma napisał:

Nadal jednak jestem w lesie. Zadaje, wydaje się konkretne pytania a nadal nie mam konkretów tylko propozycję od branży (za którą bardzo dziękuję i szczerze doceniam).
Prosiłbym jednak o choćby próbę odpowiedzi na moje pytania. Rzucanie amplitunerami które nie wszystkie pasują do konkretnych kolumn wydaje się trochę odpowiedziami na odczepne. Nie chcę urazić nikogo w żaden sposób, ale czuję się trochę traktowany jak klient sklepu, a nie forumowicz który potrzebuje odpowiedzi na nurtujące go pytania i szukający dobrego rozwiązania.

Witam , chcesz konkretnej odpowiedzi , a nie napisałeś jednych z podstawowych i bardzo ważnych informacji bez których doradzanie mija się z celem.

Jakiej muzyki słuchasz?

Jaki dźwięk lubisz? - ocieplony, pełny, miękii czy jasny , twardy, ostry.

Sprzęt nowy czy używany? Pamiętaj , że kupując używany sprzęt przeskoczysz o klasę wyżej w stosunku do nowego.

Polk T50 , albo o zgrozo Pylon Audio Peral 25 na powierzchnię 50 m2? Brak mi słów. Przecież te wyroby kolumnopodobne nie nagłośnią takiego pomieszczenia !

Poza tym w tym budżecie to pomyśl o rasowym wzmacniaczu , a nie naszpikowanym bajerami amplitunerze. No niestety - albo wybierasz lepszy dźwięk, albo funkcjonalność. Na skróty się nie da. Nie w tej kwocie.

Jeśli chodzi o kompa i pliki Flac,mp3 puszczane z niego to zawsze możesz dokupić sobie Dac'a, który znacznie polepszy dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo zaczął się ruch :)

 

Mordor12 racja - mój błąd - nie podałem rodzaju muzy. Zaskoczę pewnie bo wchodzi w grę pełne spektrum muzyki, od klasycznej przez rocka, metal po hip hop, rap, pop i drum and bass . Na pewno odpada jazz i blues, za młody jestem albo po prostu nie trawię tego typu muzyki.

Co do barwy dźwięku - cholera nie znam się na tyle by to określić. Słuchałem dotychczas muzyki na bzyczkach w stylu monitorków onkyo od kina domowego, czy creative do kompa.

Kolumny polk audio t50 (powiedzcie coś o nich jeżeli ktoś miał styczność) brałem pod uwagę ze względu na bardzo dobre opinie w zachodniej prasie i możliwość zakupu w dobrej cenie. Podobno grają dużo lepiej niż wiele droższe konstrukcje. Dyskoteki nie chcę robić ale chciałbym żeby to mi nie znikło w tej przestrzeni.

Zaproponuj coś, bo narazie trochę mnie zasmucasz a sam nic nie sugerujesz. Budżet jest jaki jest. Przeczytaj jeszcze raz posta - potrzebuję wszystko podłączyć pod serwer nas (choć niekoniecznie), odtwarzać dźwięk z TV z dekodera INEI oraz oglądać filmy z neta. Jak narazie nikt nie wspomniał o funkcjonalności, nie wytłumaczył sposobu podłączenia tak aby nie trzeba było kombinować, przepinać etc.

Sprzęt raczej nowy, ale używany też wezmę pod uwagę. Nie wiem czy dobrze myślę czy to HDMI jest mi potrzebne - stąd moje pytania. A to tylko w najnowszych sprzętach.

Proszę o pomoc bo naprawdę się nie orientuje co takiego typu sprzęty oferują. Tyle i aż tyle.

Zaproponujcie coś, wytłumaczcie a nie wyśmiewajcie, każdy ma budżet i warunki jakie ma. Czy dodatkowe 500 zł coś zmieni? Liczmy ~4K

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze w tych pieniądzach ciężko o coś nowego co naglosni 50m2. Do takiej kubatury to potrzeba serio mocnego sprzętu żeby Ci bas nie uciekł. 

Kolumny minimum to Heco 900 wg mnie, albo coś mocniejszego używanego. Patrząc na Twoje wymagania to może Onkyo 8250? Ale to już jest ponad budżet... 

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przede wszystkim zastanów się co chcesz jeśli chodzi o brzmienie, funkcjonalność ( nie patrzr na gadżety, tylko rzeczy konkretne)to ważne. Mnie np hdmi w stereo potrzebne jak fontanna w aucie. Potem druga rzecz bardzo istotna, jak nie najważniejsza, zastanów się posłuchaj jak gra piec, a jak grają kolumny, bo to ma się zgrać razem pod Twój gust. Bo potem mamy takie zdania jak to poniżej...

Dnia 14.11.2017 o 17:00, Mariusz Ejma napisał:

Onkyo ? czy lepszym wyborem byłaby Jamaha/Pioneer? O cenę tx8270 bym się zbytnio nie martwił - sami w rozmowie telefonicznej zaproponowaliście dobry rabat :P,
 

Alternatywą dla Onkyo raczej nie może być Pioneer, bo onkyo i pionek to w sumie bliźniacze konstrukcje.  Yamaha gra inaczej poczytaj test porównawczy http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/507-yamaha-r-n602?showall=1.

Onkyo tx8150 i Pioneer sxn30 to bliźniaki, a w droższym modelu Onkyo 8270 dodano w sumie z rzucających się rzeczy hdmi;) Tak więc dobierając kolumny bierz pod uwagę że Onkyo gra precyzyjniej, ale chłodniej szczuplej względem Yamahy lepiej dociążonej w górnym basie i średnicy.

Trzecia rzecz kolumny, a amplituner i salon, niestety wybierasz kolumny z bardzo niskiego pułapu i jakościowego i nie pasującego do metrażu, jak i muzyki(dynamicznej)...

Dnia 14.11.2017 o 09:02, Mariusz Ejma napisał:


Nie chciałbym nic sugerować ale wstępnie obstawiałem zestaw Polk Audio T50 ze względu na przystępną cenę (mogę kupić z zagranicy już za 560 zł sztuka z darmowym transportem).

Dla mnie żadna sugestia, bo chyba się radzisz i  pytasz, a nie szukasz braw dla raczej błędnych pomysłów.  Rozumiem, że cena jest ważna, ale poniekąd sugeruje ona jakość tego wyrobu( nie zawsze, ale). Na kolumnach nie oszczędzaj, bo szkoda kasy i czasu, nerwów...Chcesz dobrego brzmienia z kolumn za 1500zł, te amplitunery mają potencjał zwłaszcza yamaha 602, 803, (Onkyo w sumie też), ale nie oczekuj od nowych kolumn za 1500 zł czegoś szczególnego. Kolejna rzecz która jest problemem to metraż, bardzo duży i baaardzo duży dla kolumn, oczekiwania jeśli chodzi o gatunki muzyczne, a o akustykę i wytruj salonu nawet nie pytam ( bo podskórnie źle to widzę).

Kolumny muszą być dobrej jakości, duże, nie chodzi  o robinie dyskoteki i podawane przez laików moce itp, ale że będą one musiały walczyć z kubaturą pokoju 50 m a wysokość 3m. To tak jakbyś chciał zrobić w łazience  dobre dynamiczne brzmienie, bas i jakość położonymi na umywalce słuchawkami;)

Niedawno był podobny temat ( nie pierwszy i nie osatani, no ale ludzie nie czytają) kolega szukał pod amplituner bodaj 803/602 dobrych kolumn do dynamicznej muzyki, miał łatwiej po salon poniżej 30 metrów i celował w Monitor Audio silver 10, AA hyperion IV, Heco 1000 aurora itd i to jest punkt wyjścia, bo propozycje Polka t50 daruj sobie w 50m.   Jak musisz kupić "na już" i kolumny z widełek 2-2,5 tys zł  to kolumny używane ( jako nowe były po kilka tys więc raczej będą zadbane).

Przemyśl to. Aha do "tych  tzw. filmów " w taki metraż kup raczej też subwoofer,  te stereofoniczne amplitunery mają wyjście na niego.

Dnia 14.11.2017 o 17:59, Mariusz Ejma napisał:


Prosiłbym jednak o choćby próbę odpowiedzi na moje pytania. Rzucanie amplitunerami które nie wszystkie pasują do konkretnych kolumn wydaje się trochę odpowiedziami na odczepne. Nie chcę urazić nikogo w żaden sposób, ale czuję się trochę traktowany jak klient sklepu, a nie forumowicz który potrzebuje odpowiedzi na nurtujące go pytania i szukający dobrego rozwiązania.

Wydaje się, że sformułowałem potrzeby dość konkretnie i konkretnie je również opisałem. Uprzejmie proszę o troszkę bardziej wyczerpujące odpowiedzi.

Ale swoją drogą też nie popisałeś się jakimś opisem co do stylu brzmienia oczekiwań względem  niego ( jaki bas, średnica, góra itd) jakiś dotychczasowych doświadczeń ze sprzętem .... Więc tak nie przyganiaj innym;) Mam nadzieję że napisałem wyczerpująco ;)

AAA i ta funkcjonalność, wspominałeś z 3 razy, że chcesz oglądać filmy z neta, no nie obraź się, ale kup TV:10_wink: (żart) a jak chcesz lepszy dźwięk filmu to wyprowadzasz z TV kablem optycznym audio i już. Co do muzyki z kompa ( nie wiem czy Ty czy ktoś inny wpomniał o tym) to w wypadku tych ampli taka kablologia z Pcta nie ma to sensu zgrywasz muzykę na dysk, pendriv (serwer jak masz) i wkładasz bezpośrednio w usb masz lepszą jakość i prościej. Masz wejsćia inne cyfrowe optyk, coaxial, i klasyczne RCA, cóż więcej. Radio www oferuje tysiące tematycznych stacji muzycznych, radio dab w sumie robi się zbędne. Aha całość chodzi pod fajnymi i prostymi apkami na smartfonie, lub pod pilotem.

 

Andrzej 197705 dlaczego zaśmiecasz czyjeś tematy swoim infantylnym pytaniem. Złóż swój i pytanie napisz jak trzeba, to nie forum wróżbiarskie.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku dzięki za info i trochę postawienie do pionu ;).

Odpowiadając na Twoją wiadomość:

Co do stylu brzmienia, ciężko jest mi określić moje upodobania nie mając nigdy w zasadzie dobrego sprzętu do odsłuchu. To co dla jednego wydaje się oczywiste dla drugiego już tak oczywiste nie jest.

1 godzinę temu, jacek75 napisał:

Chcesz dobrego brzmienia z kolumn za 1500zł, te amplitunery mają potencjał zwłaszcza yamaha 602, 803, (Onkyo w sumie też), ale nie oczekuj od nowych kolumn za 1500 zł czegoś szczególnego.

Teraz się nie śmiej, ale muszę zapytać - chodzi o 1500 za komplet (mówisz o moim wstępnym planie polka t50) czy mówimy tu o 1500 za sztukę? Czy kolumna za 1500 za sztukę to nadal mało biorąc pod uwagę moje warunki odsłuchu? Za propozycje bardzo dziękuję - poczytam (wiem wiem - głupota, ale coś tam prawdy może będzie) i postaram się zorganizować odsłuch przynajmniej części z nich.  

 

1 godzinę temu, jacek75 napisał:

Niedawno był podobny temat ( nie pierwszy i nie osatani, no ale ludzie nie czytają)

Trochę zarzut, ale uwierz mi jestem po lekturze wieeelu wątków nie na jednym forum. Ciężko dostosować info do mojego metrażu, nikt chyba jeszcze nie pytał o warunki jakie są u mnie (te 50m2 i spora kubatura). Nieraz jest tak że im więcej czytasz tym większy mętlik w głowie, tym bardziej że o istnieniu niektórych rozwiązań nie miałem pojęcia (wspomniany wcześniej DAC).

1 godzinę temu, jacek75 napisał:

Jak musisz kupić "na już" i kolumny z widełek 2-2,5 tys zł  to kolumny używane ( jako nowe były po kilka tys więc raczej będą zadbane).

Co byś proponował z używek w takim budżecie? Bo te co wspomniałeś to chyba odnosiły się do postu kolegi z 30m salonem, jeżeli dobrze zrozumiałem ale rozumiem że to mogę brać pod uwagę. Zgrać to z amplitunerem yamahy n602 czy 803? Co z wymienionych byłoby najlepszym rozwiązaniem do wymienionych głośników? No i pytanie podstawowe - lepiej kolumny używane + nowy amplituner czy odwrotnie?

 

1 godzinę temu, jacek75 napisał:

Co do muzyki z kompa ( nie wiem czy Ty czy ktoś inny wpomniał o tym) to w wypadku tych ampli taka kablologia z Pcta nie ma to sensu zgrywasz muzykę na dysk, pendriv (serwer jak masz)

To nie ja. Wspominałem o muzie z kompa ale nie w kwestii podłączenia tylko formatów. Tak mam serwer NAS i raczej tam będę muzę 3mał. Ale to nie problem - będzie to podłączone do routera z obsługą DLNA. Tu nie ma problemu.

1 godzinę temu, jacek75 napisał:

Przemyśl to. Aha do "tych  tzw. filmów " w taki metraż kup raczej też subwoofer,  te stereofoniczne amplitunery mają wyjście na niego.

Subwoofer mam od Onkyo HT-410 (taki archaiczny system 6.1 gdzie do ampli 6x100 i głośniczkami po 30W był wieeelki woofer - napędza tą przestrzeń aż za bardzo, ale to pewnie dlatego że jest niestety przy ścianie).

 

Ok, dziękuję za sugestie i dość wyczerpującą odpowiedź, coś wiem więcej i czeka mnie dodatkowa lektura i planowany odsłuch. Liczę na kolejne sugestie/gotowe rozwiązania lub choć naprowadzenie tak abym nie popełnił fatalnego w skutkach błędu.

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym Polku i o budżecie 1500zł za dwie nowe kolumny podłogowe. 1500 zł to nieco mało na nowe o przeciętnym brzmieniu , a co dopiero na duże gabaryty. Za 1600-2200  zł owszem kupisz dwie nowe podłogówki nawet  dobre i co ważne pasujące Tobie i reszcie toru brzemieniem( oczywiście po odsłuchach porównawczych), ale.. niestety nie w taki metraż :( .

 

5 godzin temu, Mariusz Ejma napisał:

Co byś proponował z używek w takim budżecie? Bo te co wspomniałeś to chyba odnosiły się do postu kolegi z 30m salonem, jeżeli dobrze zrozumiałem ale rozumiem że to mogę brać pod uwagę. Zgrać to z amplitunerem yamahy n602 czy 803? Co z wymienionych byłoby najlepszym rozwiązaniem do wymienionych głośników?

 

 

Te co odnosiły się do postu kolegi czyli np. Monitor Audio silver 10, czy Heco aurora1000, mogą również odnosić się do Ciebie. Chciałem tylko pokazać pewien kontrast ( nawet nie ceny, bardziej oczekiwanej jakości brzmienia i gabarytów) że on wybierał je  do 30 m podczas gdy Ty wybierałeś dużo mniejsze do 50m.  Oczywiście jest jeszcze kilkanaście innych modeli / marek kolumn pasujących nie tylko gabarytami ( o brzmieniu cichosza)   w cenie 3 - 6 tys ( za parę) trzeba tylko popatrzeć, wybrać i posłuchać . Będąc przy wskazanej przez ciebie marce to odpowiedniejszym byłby model Polk Audio RTi A7 :10_wink:.

Co do różnicy cen owszem nowe podłogowe kolumny za 1500 tys zł nie zagrają tak jak takie za 4 tys, niemniej w przypadku różnicy 1000zł cena nie jest zawsze kluczem i rozwiązaniem, tylko odsłuch. Zresztą nawet w konkretnej półce cenowej  (przykładowo  1000-1500,  2000-2500, 3000-4000) kolumny między sobą już się różnią, może się też zdarzyć że dobre z przedziału 2-2,5 będą ciekawsze od tych z płki za 3-4k. wszak liczą się własne odczucia, gust, reszta zestawu.

Do ciebie wybierałbym kolumny raczej na głośnikach 20kach, ( choć nie zawsze ) a jakie... wybacz nie ma przepisu... Popatrz yamaha i Onkyo gra inaczej , każda z marek kolumn gra inaczej, ileż to już robi się kombinacji brzmień zestawówO.o, aha każdy ma jeszcze inny gust i oczekiwania ( o salonie nie wspomnę) setki zestawów i słusznych wyborów :o Nie ma gotowych rozwiązań, bo to niemożliwe, zapamiętaj, są najwyżej pewne reguły.

Z dobrych i gabarytowo pasujących używek ale trzeba ( należy ) dołożyć nieco kaski  3-4 tys np. Dali concept 8, poprzednia wersja MA silver 10 czyli RX 10, albo RS chociaż 8, musiałbyś trochę powertować , jakieś wyższe, czy topowe serie od Magnata quantum, Paradigm, Focal, Qudral, a może jesteś fanem wyższych modeli Klipscha, nie wiadomo ?  

Tych pasujących gabarytami i brzmieniem musiałbyś poszukać i  posłuchać, cierpliwość w audio bardzo popłaca, pośpiech nie wskazany...  Pytanie czy chcesz mieć naprawdę dobrze i jak Ty chcesz, ale nie na już,  czy łatwo, szybciej i tylko w miarę jakoś . Ale nawet jak tylko " w miarę jakoś " to od tych polków czy PP25 i tak kupisz za 2 tys sporo lepsze używane kolumny, oczywiście nie przykładowe silvery 10, ale  Mission m35i,  Dali concept 6.  Dobrym pomostem pomiędzy tymi używanymi bardzo dobrymi i  drogimi podłogówkami, a tymi używanymi nieco tańszymi jest Canton ergo DC ( od 2 do 4,5 tys zależy od modelu) jako nowe kosztowały od kilku do 10tys zł - bo są różne modele średnie wielkością i bardzo duże, a to zacne hi-fi, oczywiście też nie w ciemno, bo tu nie ma genialnej recepty na wszystko, trzeba posłuchać, szukać odniesień w brzmieniu z innymi odsłuchanymi sprzętami.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obecnych komentarzach widzę, że albo muszę zrewidować budżet albo kupić coś używanego. Chwilkę potrzebuję na lekturę. Naprawdę bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi -  niemniej Jacek75 - Tobie szczególnie dziękuję za podpowiedzi i spowodowanie u mnie pewnego dystansu co do potrzeby zakupu "na już", bo nie ukrywam taki był zamysł. Piotrek z S4 Home - budżet trochę podniesiony do 4K, może coś z uwag Jacka75 i głośników które proponował... jakaś wystawka? coś na sklepie się kurzy ;) ? może w zestawie coś z nowego dało by radę naciągnąć trochę ceny? Pobożne gdybanie :D ?

Ewentualnie może ktoś zaproponuje rozwiązanie którego ja w ogóle nie brałem pod uwagę (np starszy amplituner + funkcje sieciowe osobno, bo z nich na pewno chciałbym skorzystać) i sprawi że nabiorę jeszcze większego dystansu do rozwiązań w które początkowo celowałem.

 

Czy zmieniło by postać rzeczy gdybym zostawił sobie subwoofer Onkyo SKW-420 (75W)? Czy jest to jakiś sens i czy to coś zmienia w wyborze kolumn?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie gdybanie, dobre kombinujesz, kolumny ex-demo to jest dobry pomysł. Oczywiście nie na zasadzie " oo okazja coś przecenili z  np. 5 na 3 więc biorę" , ale na zasadzie " przecenili te co brałem pod uwagę, posłucham i kupię" . Sporo sklepów ma taki sprzęt i z oficjalnej i tak niższej ceny zwykle można coś jeszcze wynegocjować.

Według mnie to że masz jakiś subwoofer nie powinno wpływać na wybór takich, czy innych kolumn. Po pierwsze to raczej słaby model, dwa sub a kolumny nie muszą być podobne brzmieniowo, czy tej samej marki, trzy w muzyce raczej nie dosztukujesz basu subem( nie zawsze się udaje, zwykle nie brzmi to dobrze, chyba ze jakaś "transowe electro"). Subwoofer jak pisałem bardziej do uzupełnienia "filmowego klimatu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek75 napisał:

Wcale nie gdybanie, dobre kombinujesz, kolumny ex-demo to jest dobry pomysł. Oczywiście nie na zasadzie " oo okazja coś przecenili z  np. 5 na 3 więc biorę" , ale na zasadzie " przecenili te co brałem pod uwagę, posłucham i kupię" . Sporo sklepów ma taki sprzęt i z oficjalnej i tak niższej ceny zwykle można coś jeszcze wynegocjować.

Według mnie to że masz jakiś subwoofer nie powinno wpływać na wybór takich, czy innych kolumn. Po pierwsze to raczej słaby model, dwa sub a kolumny nie muszą być podobne brzmieniowo, czy tej samej marki, trzy w muzyce raczej nie dosztukujesz basu subem( nie zawsze się udaje, zwykle nie brzmi to dobrze, chyba ze jakaś "transowe electro"). Subwoofer jak pisałem bardziej do uzupełnienia "filmowego klimatu".

No i o to mi chodziło. Rozglądam się za używkami, chyba że S4 Home się przeszuka swój salon i coś pasującego znajdzie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...