Skocz do zawartości

Nagłośnienie pokoju 12m2


Sebastian775c

Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie interesuje mnie nagłośnienie dość małego pokoju. Myślę że lepiej zastosować w tym przypadku układ stereo, jeśli się mylę to proszę o sprostowanie. Już na wstępie powiem że jestem otwarty na różne propozyje, gdyż jestem zielony w temacie kolumn, wzmacniaczy itp. A więc tak:

Po przejrzeniu dość sporo materiału w danej tematyce, zaczęły mnie interesować kolumny podwieszane dali zensor 3 + wzmacniacz yamaha A-S301. Problemem jest jednak cena, ponieważ taki zestaw kosztowałby mnie 3000 zł, a raczej zależy mi na zamknięciu się w przedziale cenowym od 2 do 2,5 tysiąca. Możliwe, że podany przeze mnie zestaw jest wart swojej ceny, ale to już zostawiam waszej ocenie. Kolumny będą mi służyć do słuchania muzyki dance, rocka, dobrze jakby było czuć bass, ale też do oglądania filmów, gier. Nie oczekuję cudów, wiem że zestaw stereo nie jest do wszystkiego, ale nie jestem wybredny i chcę po prostu przyzwoitego brzmienia. Dodam, że zależy mi na połączeniu wzmacniacza z komputerem i tv zatem wejście optyczne we wzmacniaczu będzie potrzebne. Z góry dziękuję za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, rzeczywiście wybór wzmacniacza Yamaha A-S301 wydaje się jak najbardziej optymalny. Można ewentualnie jeszcze rozważyć konstrukcję Onkyo A-9010. To dwa podobnej klasy wzmacniacze, Yamaha bardziej eksponuje skraje pasma, wydaje się bardziej dynamiczna, otwarta. Onkyo jest spokojniejsze, dokładniejsze brzmieniowo.

Kwestia kolumn - na pewno szukałbym możliwości postawienia kolumn a nie podwieszania. Opcja taka jest wyraźnie gorsza brzmieniowo. Dali Zensor 3 to bardzo dobry zestaw kolumn, który zapewni równy, dynamiczny, uniwersalny dźwięk. To taki pewniak, chociaż trochę droższy, ale zakup bez kompromisów. Jako alternatywa spójrz proszę na Indiana Line Nota 260X. Znacznie tańsza propozycja, ale również ciekawa. Dźwięk spójny, gęsty, bardzo plastyczny. To także dobrze zagra. Bardzo dobrą opcją będą także brytyjskie monitory Q Acoustics QA3020

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej konfiguracjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkacj możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 12 metrów najlepiej monitory i podstawki - o ile masz miejsce. Podwieszanie to ostateczność i nie jest to najlepszy pomysł.

Zapoznaj się z tematem akustyki - tu masz link.

Dobrze by było jakbyś wkleił rysunek pokoju.

Zapoznaj się też tematem - jak pisać posty - jest to pewien kanon, od którego nie warto odstępować. Uniknie to niepotrzebnych dodatkowych pytań, o ile chcesz rzetelnej pomocy. Link

Napisz co będzie źródłem, jaki masz wzmacniacz i resztę sprzętu który posiadasz. Czego słyszałeś. Wymień gatunki muzyczne, które słuchasz i opisz dźwięk jaki lubisz.

Czy tą yamahe to już masz, czy chcesz kupić?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, akurat tej Yamahy As 301 to bym nie polecił nawet największemu wrogowi - przecież to jeden z najgorszych "wzmacniaczy" jaki ujrzał świat.

Konkretne pytanie - czy używki wchodzą w grę? W tej kwocie , jeśli chodzi o nowe cudów nie ma co oczekiwać, ale już w używanych skoczysz od razu na klasę wyższą a to już gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety ale muszę się zgodzić z przedmowca. Ten model Yamahy jest słaby. Dodatkowo zensor 3 to nie kolumny podwieszane. Musisz coś wiedzieć. 

To kolumny podstawkowe. Oznacza to że grają dobrze na podstawkach, standach ewentualnie, jak już muszą to na półkach, biurkach itp 

W cenie 2.5 masz wybór jeśli te zensory to Pioneer a30. 

Możesz też zastanawiać się nad tesi 260, magnat quantum 673.

Zapraszamy na odsłuch

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...