Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu 35m2


wbruti

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym dowiedzieć się tutaj od znawców tematu jakichś konkretow w mojej sprawie. Przy okazji zmiany mieszkania chcialbym zmienic sprzęt AV w domu. Obecnie posiadam kilkunastoletnie KD Samsunga, z typu  all in one.   Teraz chcialbym wymienic na trochę lepszy sprzęt. Jednakże  poczytalem forum i jestem juz calkowicie zdezorientowany, co kupic.

Celuję w sprzęt uzywany w zakrsie 1500 _ 1700'zl. Nie musi miec dostepu do neta, ale zlacza hdmi i usb bylyby wskazane. Używać będę glownie do filmów z efektami, troche muzyki.ale szyby z okien nie muszą wypadac..  Lubię konkretny bas. Znalazlem kilka ofert:  kolumny  jamo s606 z ampli Pioneer  VSX-919AH-K lub DENON AVR 1611 Czy taki zestaw to nie bedzie wyrzuceniem kasy ? Dodam, że do tego.dokupilbym w pozniejszym czasie jeszcze suba. Nie chcę inwestować wiecej kasy, bo sprzęt bedzie uzywany raczej sporadycznie. Natomiast chcialbym poprawic zdecydowanie jakość dźwięku. Z góry dziekuje za porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer VSX-919 to całkiem niezły amplituner kina domowego.
JAMO S606 są czasami krytykowane - ale w tej cenie nie są najgorsze i są dobrym towarzystwem do Pioneera (pod warunkiem, że powierzchnia pokoju nie jest mniejsza od 20m^2). Na pewno będzie lepiej od obecnego zestawu Samsunga, a pomysł by z czasem dokupić subwoofer jest prawidłowy.

Napisz więcej - bo podałeś za mało szczegółów jak np. jaka jest powierzchnia pokoju i jeszcze paru innych rzeczy, więc trudno coś podpowiedzieć by trafić w "dziesiątkę". Podaj więcej informacji zgodnie z "Pierwszymi postami" (link w mojej stopce - widoczny dla zalogowanych użytkowników).

No i jeszcze jedna sprawa - aby zestaw grał dobrze, kolumny powinny być prawidłowo rozstawione, zgodnie z zasadami akustyki. Jest dużo artykułów i informacji o akustyce, szybko znajdziesz je w wyszukiwarce.

Pozdrawiam
PS. Przenoszę wątek do właściwego działu: KINO DOMOWE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję za odpowiedź i juz uzupełniam dane

Sprzet do salonu ok. 35mkw. prostokatny 4,5 x8 m.- ustawiony centralnie na dluzszej ścianie.    Raczej tylko z rynku wtórnego w myśl zasady - lepszy uzywany z wyzszej  półki , niż nowy, ale okrojony z większości  funkcji w pięknym opakowaniu. Tym bardziej, ze nie mam ochoty wydac wagonu pieniedzy na sprzet używany sporadycznie. Do ampa bedzie podlaczony dekoder nc+ i docelowo napęd blueray. 

co do wykorzystania sprzętu- głównie filmy , trochę radio i troche muzyki z plyt w szerokim zakresie stylów- ale na pewno bez ciezkiego metalu czy jakiegoś rapu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym budżecie wcale nie posłowi to na wybranie sprzętu lepszego. Ale ogólna zasada trafna.

Były ostatnio na Allegro sety quadrala i model 500 i 700 je bym wziął. Później zostaje około 500-700 zł na ampli. Tu da się też zwojować. Onkyo serii 6. Denon seri 19 czy Yamaha 6ki. 

Możesz też poszukać gotowych systemów, często takowe są wystawiane na olx całościowe. Lepsze cena wtedy się trafi.

Poszukaj podrzucić linki. Wypowiemy się.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...