Skocz do zawartości

Kupno zestawu do salonu - 3500 zł


Pimpek_Piotrek

Recommended Posts

Cześć,

Jestem tu nowy więc dodatkowe dzień dobry :)

Trochę już pobuszowałem po forum i cos tam juz wiem, ale jednak nadal nie mogę się zdecydować i potrzebuję Waszej pomocy.

Jestem laikiem w te klocki i to w sumie byłby mój pierwszy zestaw...

Pokój 18m2 w bloku; budżet w okolicach 3500 zł jeśli coś godnego uwagi by się znalazło.

Wymagania:

WiFi; Spotify; AirPlay; radio internetowe; BT; zestaw/wieża/klocek musi być stosunkowo mały; nie potrzebuję mega mocy; kolumny podstawkowe

Nad czym się zastanawiam na tą chwilę:

Marantz mcr611 + BA A26: odsłuch mało profesjonalny u szwagra w pokoju; dzwięk bardzo mi się podobał, moc tak samo; ogólnie bardzo spoko ale... 

Jakiś taki plastykowy ten Marantz, aplikacja mobilna do obsługi jest słaba i totalnie nie intuicyjna - duży minus

Pioneer XC-M86D +?: tego nie odsłuchiwałem, szukam salonu gdzie to znajdę; oglądałem - ładnie wygląda, fajny wyświetlacz, relatywnie tani; sporo osób na tu na forum go poleca;

Yamaha MCR-N670: jutro jestem umówiony na odsłuch; na plus wygląd, historia marki; dużo osób poleca tu na forum również, musiccast na duży plus co by później po całym mieszkaniu głośniki porozstawiać

Yamaha MCR-N670 + B&W 685 S2; zestaw bez seryjnych monitorów Yamahy; jutro odsłuch w salonie; cena zestawu troche większa ale Pan w salonie zapewnia że warto i że jak posłucham to na bank kupię...

 

Tak jak wyżej - nie znam się zbytnio i potrzebuję porady, czy jest sens iść w tą stronę?

CD nie potrzebuję, DAB tak samo, czasem podłącze pewnie kompa lub TV pod zestaw ale nie codziennie.

Ewentualnie może polecicie coś innego jeszcze?

Ogólnie mieszkanie mam małe i to się szybko nie zmieni, imprez robić nie będę z uwagi na małe dzeici w pozostałych pokojach :) generalnie to ma być zestaw do codziennego słuchania muzy.

Czego słucham? przede wszystkim Rock + Hard Rock + bajki dla dzieci + trochę popu + trochę Bluesa + trochę Jazzu.

 

Z góry dzięki za odzew!

Pozdrawiam,

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten Marantz to jedna z lepszych propozycji w takim budżecie, mam na myśli brzmienie i wyposażenie. To że intuicyjność obsługi aplikacji Ci nie podeszła, cóż chyba każdej marce, każdy można coś takiego wytknąć, bo każdy ma inne oczekiwania, gust.

Co do monitorków Boston A26 to brzmią przyjemnie, niskie tony są nieco ocieplone, góra niezbyt agresywna( jesteś tego świadomy i widać takie Ci się podoba), niemniej warto by poszukać czegoś lepszego bo mam wrażenie że mogą być tym słabszym ogniwem zestawu. Szukałbym czegoś lepszego z drugiej ręki.

Plusem tego Marantza jest  to, że kupujesz go bez kolumn i dobierasz je sam do gustu i to wtedy  gra jak Ty chcesz, pioneer w linku jest niezły, ale z innymi kolumnami...producenci elektroniki oferują w większości fatalne kolumny "startowe", z kolumnami firm głosnikowych, dodatkowo mądzrz wybranymi, dobranymi pokazują spektakularnie wyższy poziom .

Co do Yamaha MCR-N670 to pianocrafty zawsze uchodziły za jedne z lepszych tzw midi wież, naturalny i niepodrasowany jakimiś turbo bostami/basami dźwięk, trwałe, klasyczne i solidne wykonanie. Uwagą jest fakt że oferują trochę mniej w kwestii wejść . Twoją uwagę też zwróciłbym uwagę na kolumny Yamaha często  łączona jest "odgórnie" z kolumnami B&W ( z racji wspólnego dystrybutora obu marek) B&W to świetna marka, ale nie wszyscy są fanami takiego brzmienia( dość analitycznego, czasem chłodnego, bywa że szczupłego w monitorach- sorry fanów, za pewne skróty, uproszczenia). Yamaha pianocraft , tak, ale jak dla mnie i chyba nie tylko, z innymi kolumnami, dla Ciebie chyba też skoro te Bostony Ci się podobały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew!

Jutro mam odsłuch ustawiony tej yamahy z monitorami B&W i standardowych - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Co byś sugerował do Marantza jesli nie BA A26? 

I jeszcze pytanie do tego Pioneera mam - czy w sam sobie jest wart rozpatrywania czy Yamaha i Marantz biją go na głowę? Czy może w tych pieniądzach wszystko będzie mniej lub bardziej porównywalne jesli chodzi o jakość a różnicę zrobi dobór monitorów?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostałbym fanem B&W patrząc na ich wykonanie, i w sumie to nienajgorzej grają, ale ta aluminiowa kopulka hm.... wysokie tony mogę/nie muszą kłóć w uszy po dłuższym graniu, rozwiązaniem jest korekcja -2 na wysokich i nie ustawianie bezpośrednio na słuchacza...ale ja może jestem fanem łagodnej góry bo jak uruchamiam sprzęt rano to gra do wieczora i nic nie męczy ;)  no i tanie one nie są :P 

do 18 m2 to bym się zastanowił nad wzmakiem stereo tak z 50wat do 100wat /przynajmniej posłuchał dla porównania/ i faktycznie kolumny conajmniej wielkości bowersów będą ok, przy niedrogich kolumnach się zmieścisz ze wzmacniaczem i dostaniesz funkcje sieciowe przy droższych/lepszych niekoniecznie i taki midi system będzie jakimś rozwiązaniem... ale bierz pod uwagę że za chwilę może/nie musi Ci przyjśc chrapka na coś większego ;) jeśli koniecznie chcesz coś małego to z ciekawości bym posłuchał takiego MusicCast WXA-50 (sam nigdy nie słuchałem) :) 

Niestety ale musisz jechać do kilku salonów i sporo się nasłuchać żeby mieć wstępne porównanie a potem i tak dobrze jest przed zakupem pożyczyć do domu żeby sprawdzić czy faktycznie to jest to co chciałeś(niektóre salony się zgadzają na taki manewr co dla kupującego jest baaaardzo korzystne).

ps. czy tego całego blututh wogóle ktoś używa do słuchania muzyki na poważnie ? ;) 

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedchwilą byłem na odsłuchu zestawu Marantz mcr611 + Zensor 3

Generalnie spoko grało, ale to jeszcze nie było wg mnie idealnie to czego szukam, natomiast dostałem bardzo dobrą cenę jak za taki zestaw i na pewno będe musiał go brać pod uwagę.

Dziś jeszcze mnie czeka odsłuch PianoCrafta w dwóch konfiguracjach z pierwszego posta - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Nadal będę musiał jeszcze gdzieś znaleźć do odsłuchu tego Pioneera xc-m86d...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Taka samą cenę ci zrobię. Więc to nie okazja. 

I nie o to chodzi. Szukaj brzmienia które ma ci podejść.

Faktycznie Denon i marantz Kuleja pod kątem aplikacji dość znacząco. 

Mcr jest normalna opcja.

Moim zdaniem Pioneer jest lepszy chodź może ja wolę ten dźwięk. Yamaha także. Chociaż nie z seryjnymi monitorami.

W tej cenie szedł bym w kierunku pioneera + kolumny magnat quantum 753, ewentualnie bardziej gęste elac b6. 

I to samo do Yamahy. 

Granie żywe. Mocne, pełne. 

A jeśli nie musi być mały i posiadać CD to Pioneer ale sxn30dab lub Yamaha rn602. Te większe stacyjki lepiej wysterowywuja kolumny.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchałem jeszcze:

mcr-n670 + seryjne monitory - jakość lepsza niż w przypadku Marantza z Zestor 3, generalnie było by spoko gdybym później nie odsłuchał z B&W 685 S2

mcr-n670 + B&W 685 S2 - jak dla mnie jakość mega dobra w porównaniu z poprzednimi zestawami, tylko tu cena trochę zaporowa jak dodać pożądny kabel który mi sklep proponuje.

 

Sporo do przemyślenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2017 o 11:08, Pimpek_Piotrek napisał:

 

Yamaha MCR-N670 + B&W 685 S2; zestaw bez seryjnych monitorów Yamahy; jutro odsłuch w salonie; cena zestawu troche większa ale Pan w salonie zapewnia że warto i że jak posłucham to na bank kupię...

 

 

Zakładam że byłeś w jakimś top hi-fi. Ja niestety dzwoniłem tam w celu zapytania ...doradztwa ...do kolumn podstawowych do yamahy rn602 i dostalem podobną odpowiedz-z b&w 685 s2 zagra najlepiej.jak zapytalem czy nie mają innych kolumn podstawkowych na odsłuch to z łaską usłyszalem ze maja ale nie ma sensu nawet podłączać bo gość mi gwarantuje że w cenie do 4tys.lepszego zestawu nie znajdę i szkoda mojego czasu na szukanie dziury w całym. SZCZERZE ODRADZAM TOP HI-FI W KRAKOWIE!!!!  Nawet dziad nie zspytal do czego mi potrzebne kolumny, co słucham jaką muzykę,jaki pokój totalnie NIC!!!!

RĘCE OPADAJĄ!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...