Skocz do zawartości

Zestaw do salonu do 2500zł


MalpaOne

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję pomocy przy wyborze zestawu audio do ok. 2500zł. Jestem zielony w temacie, poszukuję 2 kolumn + amplituner (czy może lepiej wzmacniacz?).

 

Źródłem dźwięku będzie leciwy już gramofon unitra, oraz telewizor samsung ue43ku6072u.

Salon ma 24m^2

 

Wpadło mi w oko coś takiego: https://www.euro.com.pl/zestawy-audio-hifi/yamaha-r-n303d-czarny-pure-acoustic-nova-8-czarny.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIv7qyxqW-1wIVRp8bCh2CYgv4EAkYDSABEgJRZfD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=COWntMulvtcCFRBPGAodflsKlg

Czy będzie to dobry wybór?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od zastanowienia się co jest Ci potrzebne, jakie chcesz funkcje, a dopiero po takim bilansie, zastanowienie się nad konkretnymi modelami w kontekście upodobań brzmieniowych. Wybierając wskazany zestaw nie bardzo wiadomo czym się kierowałeś;)

Piszesz, że chcesz podpiąć gramofon ( nie wiem jaki) wybierz amplituner, wzmacniacz z wejściem dla niego (Phono). Piszesz że źródłem ma być Tv , to fatalne źródło muzyki, chyba że chodzi Ci  że chcesz nagłośnić sobie tylko czasem film, to ok. Lepszym wyborem jeśli masz pliki muzyczne byłby DAC między Pctem, a wzmacniaczem. Ewentualnie kupno lepszej klasy amplitunera który ma wejście USB do wpięcia pendriva, lub  dysku ( może nawet sieciowego). Zaprezentowany model to baardzo podstawowy jakościowo i funkcjonalnie nieco okrojony model, co do kolumn też mam wątpliwości , są duże , ale czy coś to ze sobą niesie?;)

W kwestii akustyki, ustawienia, jest ok., masz to już rozwiązane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź :)

Podstawową funkcją będzie słuchanie muzyki z płyt kompaktowych (źródło odtwarzacz dvd). Gramofon to unitra gs 438 bernard z zainstalowanym przetrwornikiem na wyjście RCA.

Zestaw musi zawierać radio, bluetooth oraz dostęp do internetu (radio internetowe). Nie interesuje mnie kino domowe lecz 2 kolumny + ew. subwoofer.

 

Będę również bardzo wdzięczny za sugestie przy wyborze sprzętu.

Budżet mogę zwiększyć do 3000zł jeżeli te 500zł zrobi różnicę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...