Skocz do zawartości

Tylne głośniki + centralny do wzmacniacza


damian01211

Recommended Posts

Witam.

Otóż idą święta i myślałem nad dokupieniem tylnych głośników + centralnego do systemu który posiadam.

Otóż mam wzmacniacz Yamaha DSP-A595A o mocy 65W RMS na każdy z głośników.

Do tego wszystkiego są podłączone jako przednie głośniki Tonsil Altus 110 70W RMS 8 ohm. 3-drożne dają rady aczkolwiek jeśli chodzi o oglądanie filmów to fajniej by było jednak mieć te tylne głośniki + centralny aczkolwiek bardziej by mi zależało na jakiś dobrych tylnych gdyż przód dobrze daje centralne dźwięki.

 

Poszukuje czegoś dobrego a zarazem nie drogiego gdyż na święta bym chciał kupić pod choinkę pewnemu domownikowi by dopełnić audio w salonie.

Co proponujecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś budżetu... i jeszcze paru innych rzeczy, więc trudno coś podpowiedzieć by trafić w "dziesiątkę". Poza tym jeszcze jaka jest powierzchnia pokoju itd.
Podaj więcej szczegółów zgodnie z "Pierwszymi postami" (link w mojej stopce - widoczny dla zalogowanych użytkowników).

Jeżeli chcesz się trzymać wyrobów Tonsilu, to proponuję centralną kolumnę Maestro i podobne tyły.
Ale warto by było byś zmienił Altony na inne kolumny, bo jest to przeciętna kolumna (a to, że ma duży głośnik niskotonowy jeszcze nie świadczy o tym, że gra dobrze).

Tak na początek - pierwsza z brzegu propozycja niedrogiego zestawu 5 kolumn JAMO 416 (frontowe - podłogowe) za 500zł
http://allegro.pl/zestaw-kolumn-5-1-jamo-s416-i7042069907.html
(w tytule aukcji jest chyba błąd - bo nie widać subwoofera, więc powinno być 5.0).
Jeżeli możesz wydać więcej, to tym lepiej i będą dzięki temu lepsze kolumny :-)

Warto byś zdawał sobie sprawę z tego, że kolumny frontowe i centralny powinny być (tak jest najlepiej) tej samej firmy i z tej samej serii modelowej (jak w przykładowym zestawie JAMO).

Pozdrawiam
PS. Przenoszę wątek do odpowiedniego działu: KINO DOMOWE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój błąd z działem gdyż patrzyłem na oba i nie zwróciłem uwagi podczas zakładania tematu z czego z góry przepraszam.

Pokój na oko z tego co pamiętam ma 3,5m x 5m. Znajduje się w nim kominek jeśli to ma jakieś znaczenie. Budżet daje do 600 zł. Nie muszą być nówki, mogą być używki. 

Tak, osoba dla której to będzie ogląda stosunkowo dużo filmów. Wcześniej miał kino domowe samsunga 5.1, teraz zakupił Altony i Yamahe, przy wczorajszym filmie nie powiedziałbym że sub byłby bardzo wymagany gdyż altony bardzo dobrze dawały ale niestety było to tylko stereo dlatego chciałbym ogarnąć coś na tył i centralny.

 

Te Jamo dobre, ogółem patrzyłem na Maestro od Tonsila to jeszcze by dało radę skoro mówicie że najlepiej jak głośniki są z tej samej firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...