Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 czy coś innego?


Tomek123

Recommended Posts

Dzień dobry
Poczytałem trochę tematów w tym dziale i postanowiłem, że i ja poproszę o pomoc.
Problem dość prosty - marzy mi się fajne kino domowe, ale martwię się o akustykę.
A w następnej kolejności - co konkretnego kupić :) 

Salon wygląda jak na załączonym obrazku.

salon_.thumb.png.037aaa0e3f444636ca2b508a819e1c09.png

Jest to otwarte pomieszczenie z aneksem kuchennym, 27m^2, 270 cm wysokości.
Czy 5.1 sprawdzi się w takim pomieszczeniu? Czy celować w inne rozwiązanie?

Obecnie muzyki słucham na słuchawkach, więc głównym przeznaczeniem zestawu będą filmy, powiedzmy 90%/10%.
Ale nie obrażę się, jak fronty będą ciut lepsze i też zagrają.
Może proporcja filmów do muzyki się przy okazji zmieni :)

Budżet w okolicy 5 tys. Biorę pod uwagę możliwość rozłożenia zakupu w czasie i negocjacje z żoną :)

Tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie widzę problemu żadnego. Po obu stronach tv masz 50 cm luzu co jest odpowiednie dla kolumn stojących.

Z tyłu nie ma problemu aby postawi. Monitory na standach lub zamocować płaskie na ścianie. Sub może leżeć przed kolumna przednia prawa. I już.

Co do sprzętu to masz wybór ale wstępnie pomyśl o 

Onkyo 676, Yamaha 683+ quadral quintas 6500, taga 606se, indiana linę nota 550x + klipsch r10sw

Zestaw kompletny.

Możesz podjechać i posłuchać. Albo mogę ci go wypożyczyć do domu:)

Dla forumowiczów nie marokański a prawdziwy rabat :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Tomku,

biorąc pod uwagę wymiary pomieszczenia oraz Twoje preferencje, na pewno można zbudować dobry system kina domowego. Jeśli słuchasz muzyki na słuchawkach, na pewno po zakupie zestawu system będzie także wykorzystywany do odsłuchu muzyki. Wiem to z praktyki, proporcje zapewne zmienią się przynajmniej 50/50. Warto zatem zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego zestawu.

Zacznę od elektroniki - wybierałbym pomiędzy amplitunerem Onkyo TX-NR676, Yamaha RX-V683 oraz Denon AVR-X2400H. Każdy z powyższych amplitunerów ma praktycznie pełne wyposażenie sieciowe. W kwestii ewentualnie w przyszłości stworzenia nagłośnienia wielostrefowego, Onkyo stawia na systemy otwarte czyli Google Chromecast i DTS Play-Fi, Denon a swojego Heosa, natomiast Yamaha Music Cast. Brzmieniowo także są wyraźne różnice pomiędzy tymi amplitunerami. Onkyo jest mocne, szybkie, analityczne. Yamaha gra najbardziej efektownie, eksponując skraje pasma. Denon jest cieplejszy, bardziej plastyczny, gęsty.

Kwestia kolumn - na pewno warto zwrócić uwagę na bardzo dobry, polski zestaw kolumn Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0. To uniwersalny zestaw, który bardzo dobrze sprawdzi się tak w kinie domowym, jak i muzyce. Dobrą opcją jest także STX Elecrino 250 Set 5.0. To dwa bardzo dobrze wycenione i przede wszystkim dobrze grający systemy. Ciekawą opcją jest także zestaw Indiana Line Tesi 561 w zestawie z Yamah. Spójrz także na zestaw Dali Zensor 7 Set 5.0 w połączeniu z Denon. To trochę wyższy budżet, ale konfiguracja warta przemyślenia.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej konfiguracjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...