Skocz do zawartości

Kino Domowe 5.1 do nowego mieszkania.


MrWhite

Recommended Posts

Witam,

z góry dziękuję za zainteresowanie moim tematem. W tematyce audio orientuję się tyle co poczytałem a więc nigdy nie miałem styczności z lepszym sprzętem. Ze względu jednak na zakup mieszkania chciałbym zamontować odpowiedni system kina domowego w wersji 5.1 (lub na początek 5.0). Zestaw będę eksploatował przede wszystkim do filmów, TV. Czasem trochę muzyki a w przyszłości myślę o konsoli do gier). Blu-ray z czasem więc tego nie wybieram na razie.

Trochę się rozglądałem i mam już jakieś swoje wstępne typy:

1. Jako amplituner wybrałem: YAMAHA RX-V383 - myślę że ten typ sprosta moim wymaganiom co do funkconalności (BT ma ;))
2. Głośniki, nie wiem sam. Myślałem nad: YAMAHA NS-F51 + NS-P51
3. Subwoofer YAMAHA NS-SW050

Na całość mam do przeznaczenia 5000,00 PLN brutto.

Bardzo proszę o fachową pomoc czy to w miarę dobry wybór i ewentualne propozycje co zmienić. Wskazówki od mojej żony to że zestaw musi być czarny :P

Z góry dziękuję,
Piotr.

 

Pokoj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Piotrze,

W tej cenie znajdziesz dużo lepszy system nic ten który sam wybrałeś ;)

Otóż. Ampli to kolego minimum 483, ale można też pomyśleć o 683 lub Pioneer że 1131.

Co do kolumn znacznie lepsze to quadral quintas 6509, taga 606v3, indiana linę nota 550x.

:)

Możesz od nas wypożyczyć sprzęt i posłuchać z żoną w domu :)

Zrobimy lepszą cenę i przy późniejszym zakupie subwoofera też będziemy o tym pamiętać.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcje sieciowe to jedno,

Druga sprawa to ma standardowe złącza z tyłu niż zaciski.

Trzecia to delikatnie jest mocniejszy i lepiej kontroluje dźwięk.

Które z kolumn to już sam musisz zdecydować.

Indiana line jest najmniejsza, zgrabna. 

Tagi są większe równe, stosunkowo dobrze wypełnione.

Quadrale są najmocniejsze, jasniejsze, lotne takie kinowe.

Jeśli więcej kina to quadrale. Jeśli więcej muzyki takiej lżejszej to tagi lub Indiany. Jak lubisz basy to quadrale. Jak przeszkadza ci jaśniejsza góra to indiana.

:)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Odświeżam temat. Zakup już niedługo. Z pewnością w czerwcu. W związku z tym mam dodatkowe pytanie. Jakiej średnicy przewody zastosować do takiego zestawu? Glosniki główne będą stały blisko amplitunera a te do dźwięku przestrzennego będą długości około 10m każdy.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź bo muszę dziś nabyć. Majster z podłogą nie poczeka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej szybkie pytanie.  Posiadam aktualnie zestaw 5.1 plus amplituner  onkyo 676. Czy jest możliwość aby do tego amp. podłączyć 2 subwoofery?  Będzie to sprawnie działać czy będą duże problemy  z kalibracją   na co zwrócić uwagę.  Aktualnie  mam suba aktywnego heco  Aurora 30.  

Wpadłem  na taki pomysł przeglądając olx jak by coś fajnego w dobrej cenie to może bym dołożył drugiego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem...  Chciałem coś budżetowego kupić i wstawić za kanapę aby wzmocnić "doznania"  Nie to żeby teraz było słabo  ale zawsze operat rośnie w miarę jedzenia.  Swoją drogą byłem teraz w kinie na Deadpool 2.  Myślę sobie taki film (leży w moich preferencjach)  warto zobaczyć na dużym ekranie.  Powiem tak bylem lekko rozczarowany niskimi częstotliwości nie czułem ich na sobie ;-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...