Skocz do zawartości

Problem z ARC kd LG tv Sony


misiul111

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. 

Jak w temacie problem i to spory ja już nie daje rady sam pomóżcie posiadam tv sony KDL-50W 756c oraz kino domowe LG BH9530TW do kina miał być też tv od LG ale zabrakło na magazynach stąd padło na sony z którego jestem zadowolony ale do rzeczy. Obydwa sprzęty nie współpracują ze sobą jak powinny tzn że sygnał zwrotny ARC nie dziala w tej chwili mam podłączenie dekoder tv N do kina i z kina do tv kablami hdmi wszystko dziala obraz dźwięk super ale jesli uruchomie z tv YouTube dzwiek jest tylko w głośnikach tv jakie kolwiek strumieniowanie z tel lub laptopa skutkuje dźwiękiem z tv. Po przelaczeniu w ustawieniach tv na system audio jest cisza. Zalecane podłączenie kino do tv na hdmi/arc i dekoder do tv dalej cisza teraz uwaga podczas pracy urządzeń wyciagam wtyczke hdmi z kina (kino/tvarc) yo tv przelancza sie na głośnik tv, po wetknięciu wtyczki z powrotem kino przełancza sie na arc bez problemu i słychać dźwięk,ale po wyłączeniu i po ponownym włączeniu problem pojawia się na nowo :(. Kolejny sposób podłączenia to dekoder do kina hdmi,  kino do tv hdmi, kino do tv optyczny kabel, taki sposób rozwiązuje moje problemy z dźwiękiem jezeli tv dostaje inny sygnał niż z dekodera np. YouTube, ale pojawia sie kolejny problem gdyż po wyłączeniu sprzętu i odczekaniu około 20min (do czasu aż tv przejdzie w tryb uśpienia "android tv") to kino średnio co minute się samoczynnie włącza i wyłącza nie jest to normalne zjawisko. Dodam ze tv i kino regularnie aktualizowane. Proszę o pomoc bo to jest denerwujące. Mam nadzie że dość zrozumiale opisałem problem naprade szukałem wszędzie pytałem się nawet zdalna obsługa servisu nic nie dała nie wykryli żadnych problemów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prubowałem problem też występuje. Ale po wyłączeniu w tv i kinie wszystkich funkcji automatycznego sterowania głośnością i automatycznego włączania kina problem na optyku zniknął tzn. po wyłączeniu sprzętu jest cisza nic się nie włącza samoczynnie pozostaje mi tylko naciskać przycisk na pilocie od kina z funkcją optical i to wszystko. ARC nie działa. Podejrzewam że LG i SONY jest nie kompatybilne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...