Skocz do zawartości

jaki wzmacniacz do dali zensor 7


andzaborniak

Recommended Posts

Witam obecnie posiadam zestaw onkyo tx 8150 ,kolumny dali zensor 7 i sub jamo j10 (pokój 20m)- sprzęt ok ale po jakimś czasie chce sie cos poprawic uzyskac jeszcze lepszy dźwięk ,doradzono mi że może jeszcze  zmienic kable (czy to cos da?) zastanawiam sie nad wymianą amplitunera stereo na wzmacniacz i prośba o porade , jaki wzmacniacz koniecznie  z wyjsciem na suba (używany ,nowy) do tych dali...

pozdrawiam Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kabli, czy wzmacniacza, nie oznacza, że uzyskasz lepszy dźwięk, nawet jak kupisz tzw droższe rzeczy. Możesz uzyskać zupełnie inne brzmienie,  ( mam na myśli np inny wzmacniacz/amplituner, kolumny) ale przecież inne, nie znaczy zawsze lepsze. Może być lepiej, ale i gorzej ...choć trafniej by napisać nie taki jak się chciało, bo to co dla jednego jest lepsze inny skrytykuje. W optymistycznej wersji coś co chciałeś po zmianie się w brzmieniu polepszy, ale jakaś inna rzecz ulegnie pogorszeniu, wszak brzmienie to wiele składowych .

To czy takie czy inne kable wnoszą dużo do brzmienia pozostawiam ocenie indywidualnej, ale znacznie więcej i to bezdyskusyjnie dla każdego słuchacza wnosi poprawne rozstawienie kolumn i akustyka od tego bym zaczął :)

I to by było na tyle jeśli chodzi o odpowiedź na Twoje pytanie w którym nie ma żadnych informacji co chciałbyś poprawić w brzmieniu¬¬. Co jest teraz na tak, a co jest do poprawki.

(Zamiana amplitunera na wzmacniacz musiałaby pociągnąć w tym wypadku też zakup odtwarzacza sieciowego z dobrym dackiem )

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jeśli myślisz o prawdziwym stereo to właśnie bez suba kolego.

Na pewno nie z Jamo 210 :/ no przepraszam ale tak.

Co Ci w obecnej konfiguracji nie odpowiada? Ile chcesz wydać na wzmak? Zensory słuchałem chyba ze wszystkimi możliwymi kombinacjami. I mimo że często są opisywane jako granie V, to można z nich wyciągnąć ich wartość.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, InsideTheReactor napisał:

Po pierwsze to jeśli myślisz o prawdziwym stereo to właśnie bez suba kolego.

Na pewno nie z Jamo 210 :/ no przepraszam ale tak.

Co Ci w obecnej konfiguracji nie odpowiada? Ile chcesz wydać na wzmak? Zensory słuchałem chyba ze wszystkimi możliwymi kombinacjami. I mimo że często są opisywane jako granie V, to można z nich wyciągnąć ich wartość.

 

suba uzywam przy ogladaniu filmów jest lepszy efekt , na wzmacniacz moge wydac do 3500 zł nowy lub uzywany ale z wyjsciem na suba koniecznie (wzmacniacz ponoc lepiej zagra niz amplituner..)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mogą poprawić drobne niuanse, to takie końcowe "dopieszczenie" systemu, ale na pewno nie pójdziesz jakoś diametralnie w górę z klasą. Na pewno najlepszą opcją jest wymiana amplitunera na dobry wzmacniacz stereofoniczny. Aby jednak zaproponować konkrety, przydałoby się więcej informacji - co podoba Ci się w aktualnym brzmieniu, a co chciałbyś polepszyć, poprawić, zmienić.

Na pewno spójrz na wzmacniacz Advance Acoustic X-i105 (https://www.q21.pl/advance-acoustic-x-i105.html). To urządzenie, oferujący szybki i dynamiczny dźwięk z dobrym wypełnieniem, plastyką. To także optymalne połączenie z kolumnami Dali Zensor. Jest jeszcze wiele innych, także bardzo ciekawych wzmacniaczy, które na pewno dopasowałyby się brzmieniowo do kolumn, natomiast nie posiadają wyjścia na subwoofer. 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2017 o 10:26, andzaborniak napisał:

suba uzywam przy ogladaniu filmów jest lepszy efekt , na wzmacniacz moge wydac do 3500 zł nowy lub uzywany ale z wyjsciem na suba koniecznie (wzmacniacz ponoc lepiej zagra niz amplituner..)

Szkoda. Bo za 3500 kupisz dobry wzmak. Ale nie koniecznie taki który ma wyjscie na suba. Profesjonalne firmy się tym nie zajmują.

W tej cenie widziałem ostatnio Naima 5si i Musical Fidelity M3si

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na skromne wnętrze tego wzmacniacza i biorąc pod uwagę problemy z buczącymi transformatorami, na które skarży się wielu użytkowników, to wg mnie maksymalna cena sklepowa za ten wzmacniacz to 1000zł. Nie wiem, jak brzmi ten wzmacniacz, ale jako elektronik patrząc na jego wykonanie i cenę nie chcę go odsłuchiwać.

Za to Yamaha RN803D jest wg mnie optymalnie wyceniona i konstrukcyjnie dopracowana, a z tego co słyszałem brzmienie bardzo OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

jak bende miał okazje odsłucham rn803d i porownam z moim onkyo zastanawiam sie co jest o klase wyżej od zensora 7 ,super brzmią te zensory  ale do muzyki metalowej czy rockowej jakos cos mi w nich brakuje (basu) . Za bardzo jest wyeksponowana gitara a bas i perkusja wycofane w takiej muzyce, natomiast do muzy dance ,pop , techno,reggae, graja idealnie ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...