Skocz do zawartości

Coś nowego na 20m, KD?


papi_g

Recommended Posts

Czas najwyższy wymienić sprzęt. Może trochę historii. Na początku posiadałem segmenty z Radmora quasi quadro. Do tego Altusy 110 i jakieś dwie Unitry. Potem przyszła moda na kino i zakupiłem ampli i dvd Teac + 5.0 M-Audio. Tu przestroga dla wszystkich, którzy słuchają muzyki i chcą tanie KD. Jakość muzyki z tego czegoś poniżej krytyki (dodam, iż żaden ze mnie audiofil). Ja wtedy oglądałem dużo filmów i po dokupieniu suba z Kody jako-tako. Teraz przyszedł czas, kiedy zaczyna przeważać muzyka i ten zestaw kompletnie się do niej nie nadaje. Zawsze marzyłem o tym, że ktoś w końcu rozbije muzykę na np. 5 kanałów. Nie wiem co i jak z muzą robi Dolby Atmos. Stąd moja rozterka, czy przesiąść się z powrotem na stereo, czy pozostać w KD. Trochę poczytałem. Ciągnie mnie jednak w stronę kina. Pokój niestety w bloku. Wymiary 5,5x3,5mKino1.jpg.9eb6c5d4589928a64ae6e35702df7489.jpg

Z wysuwanych tu, i nie tylko, propozycji w moim budżecie wymienię:

Quadral Quintas 6500 (podobno dają radę nawet bez suba) lub taga 606

Onkyo TX-NR656 - bardzo tu chwalony ale podobno radio nie za bardzo, w opiniach kupujących jakieś uwagi, że buczy (chyba trafo)

Yamaha RX-V483

Denon x1400 - w pewnym sklepie wychwalał, no i polskie menu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ale zacznijmy od postaw. Raczej stawiał bym na stereo ale no nie róży takim rozstawie kolumn!! Wtedy nie ma sensu inwestować w stereo , zdecydowanie nie bo i tak go nie uzyskasz.

Quadral 6500 do kina i muzyki są na prawdę ok. Czemu? Bo łatwo je napędzić są lotne , delikatne a kiedy trzeba i przywalą góra i dołem.

Ampli 656 nie bierz.ma wadę fabryczną.

1400 lepiej, osobiście lubię Yamahy 483 lub 683 na prawdę świetne amplitunery.

Zapraszamy na odsłuch i mogę ci też wysłać sprzęt do odsłuchu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety system kina domowego, który pod względem jakości dźwięku zapewni dobry poziom przy odsłuchu muzyki, jest znacznie droższy niż system dwukanałowy. Jeśli chcemy zbudować kino domowe, ale z dużym naciskiem na dobre stereo, sugerowałbym zrobić to w dwóch etapach. W pierwszym etapie zakupić możliwie najlepszy model amplitunera wielokanałowego i dwie także możliwie najlepsze kolumny przednie. W przyszłości zawsze możesz dokupić pozostałe elementy zestawu.

Wracając do konkretów, wybierałbym pomiędzy Onkyo, Denon i Yamaha. Zacznijmy od Onkyo - model TX-NR676 to bardzo nowoczesne urządzenia, oferujące szybki, dynamiczny i dokładny dźwięk. To bardzo uniwersalny amplituner. Świetną propozycją jest znacznie wyższy i wyraźnie lepszy, a tylko trochę droższy mode TX-RZ810. W przypadku Denon namawiałbym na model AVR-X2400H. To bardziej ciepłe, miękkie granie z dobrym wypełnieniem, plastycznością. Yamaha z modelem RX-V683 to szybkość, mocny niski bas i efekt. Yamaha na pewno najbardziej eksponuje skraje pasma.

Kwestia kolumn - jeśli chcesz słuchać muzyki, na pewno odradzam zestawy 5.0 typu Quadral, Taga czy Jamo. To typowe zestawy kinowe. Spójrz proszę na bardzo dobre, polskie kolumny Pylon Audio Pearl 25, STX Electrino 150, czy Indiana Line Nota 550X. Na bazie takich kolumn stworzysz bardzo dobry zestaw, który w przyszłości zawsze możesz rozbudować do konfiguracji 5.1.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę, że odsłuch mnie nie minie. No bo jak tu dyskutować o smaku potraw jak ich się nie jadło.

Wiem, że do stereo ten rozstaw jest za duży. Po lewej stronie TV stoi komoda, na której mogła by stać mała kolumna, prawa na podstawce. Możecie przybliżyć jakieś propozycje w podobnym budżecie. Nie neguję całkowicie stereo, ale szczerze, nie rozglądałem się za nim. A watro, wybierając się na odsłuch, mieć już jakieś rozeznanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...