Skocz do zawartości

Pomoc w doborze audio


Greatweasel

Recommended Posts

Witam 

Potrzebuje pomocy w dobraniu systemu audio do kwoty 5tys zł.Zacznę może od opisu pomieszczenia w którym docelowo będzie stał sprzęt pokój ma 19,5 mkw, ściana na której bedzie stał sprzęt ma 3m, odległość kolumn od siebie około 2m więc zostaje od scian około 50-60cm jeżeli chodzi o odległość od tylnej ściany to max 70cm.Odleglosc od miejsca odsłuchu to 3m, pokój nie jest zagracony. Nie jestem audiofilem ale postaram sie wytłumaczyć po mojemu jakiego brzmienia oczekuje. Jeżeli chodzi o bas nie lubię jak jest dudniacy i twardy raczej taki mięsisty, wokal raczej neutralny nie wychodzący przed muzykę i odwrotnie. Nie lubię jak wybite są jak ja to określam cykacze:) (talerze itp.). Lubię szybkie energetyczne brzmienie. Muzyka jakiej słucham to wszelkiego rodzaju muzyka elektroniczna (trance psychodelic trance house rave dnb itp. , ale lubię też posłuchać hip hopu czasami trochę rocka oraz radiowych hitow). 

Wstępnie myślałem nad ampitunerem. Byłem w sklepie audio i wstępnie co mi polecono to amplituner onkyo tx 8250/70 oraz Yamaha rn 602. Onkyo w konfiguracji z glosnikami pylon opal 23, klipsch r 26, a do Yamahy Indiana line nota 550 oraz tesi 560 
Na odsłuch jestem umówiony na środę więc do tego czasu mogę przemyśleć kwestie doboru sprzętu.
Myślałem jeszcze nad konfiguracja tańszy wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy 
I Teraz moje pytanie co by było lepsze któryś z tych amplitunerow czy wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy? Dodam że zależy mi na funkcjach sieciowych źródło dźwięku komputer, radio oraz telefon. I musi być wejście pod tv. Sprzęt tylko nowy  Z góry dziękuję za pomoc i czekam na konkretne propozycje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Na pewno najprostszym rozwiązaniem będzie zakup amplitunera sieciowego oraz zestawu kolumn. Jeśli masz różne urządzenia cyfrowe audio-video, najlepszą opcją będzie amplituner Onkyo TX-8270. To dobre pod względem klasy brzmienia urządzenia, dodatkowo w pełni wyposażone sieciowo oraz wyróżniające się wyposażeniem w złącza HDMI. W takim przypadku wszystkie urządzenia podłączasz kablami HDMI do amplitunera i wychodzisz tylko jednym kablem do telewizora. Amplituner staje się Twoim centrum sterowania całym systemem audio-video. W innych przypadkach np. Onkyo TX-8250, Yamaha R-N602 czy Pioneer SX-N30AE musisz rozdzielić audio i video. Brzmieniowo Onkyo gra mocno, szybko, dokładnie, spójnie, analitycznie. Yamaha lepiej sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych, gdzie jej wyeksponowanie skrajów pasma jest bardziej pożądane. 
Drugą alternatywą jest klasyczny, dobry wzmacniacz stereofoniczny i odtwarzacz sieciowy. Zdecydowanie najlepszą opcją brzmieniowo będzie NAD C326 BEE, do którego podłączylibyśmy odtwarzacz np. Yamaha WXAD-10
Kwestia kolumn - jeśli możesz minimalnie zwiększyć budżet, na pewno proponowałbym zestaw Onkyo TX-8270 / Monitor Audio Silver 6. W tym zestawie otrzymujesz bardzo dobry zestaw kolumn, mocny i optymalny brzmieniowo amplituner oraz idealnie dopasowaną funkcjonalność do Twoich wymagań. To taki bardzo uniwersalny i po prostu dobry klasowo zestaw. Warto także zwrócić uwagę na kolumny Pylon Audio Sapphire 25. To polska, bardzo dobra konstrukcja, która w Twoich gatunkach muzycznych sprawdzi się idealnie. Warto także posłuchać Indiana Line Tesi 560. To bardziej ciepłe, miękki, bardzo plastyczne granie. Z oferty Klipech zdecydowanie namawiałbym na serię wyższą Reference Premiere, w Twoim przypadku wchodzi w rachubę model RP-250F lub wyższy RP-260F. Odradzam natomiast model R-26F, który moim zdaniem nie pasuje do Twoich preferencji muzycznych. 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

No powiem ci szach mat.

Piszesz nie lubisz cykajacego grania a ktoś ci poleca klipsche. To odpuść taki sklep. Bo ty mówisz im o potrzebach a oni i tak swoje. 

Co do kolumn heco to granie które właśnie zakładałeś. Mocne, szybkie , cieplejsze na basie delikatne u góry.

I otwartość Yamahy nie zmienia tu grania w kierunku ostrego.

Szczerze, nie znajdziesz nic lepszego. Może innego ale nie lepszego.

Jestem tak tego pewien że mogę ci wypożyczyć ten model do domu i jak sprawdzisz to sam zdecydujesz. Jeśli to nie to, to publicznie przeproszę na forum. 

Kiedyś koledze dawałem jeszcze kable audio:) długo się łamał, ale w końcu przyznał mi rację :)

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2017 o 19:22, Greatweasel napisał:

Onkyo w konfiguracji z glosnikami pylon opal 23, klipsch r 26, a do Yamahy Indiana line nota 550 oraz tesi 560 


I Teraz moje pytanie co by było lepsze któryś z tych amplitunerow czy wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy? Dodam że zależy mi na funkcjach sieciowych źródło dźwięku komputer, radio oraz telefon.

Onkyo i klipsch dla miłośnika mięsistego brzmienia, ładnego wokalu i bez ostrej góry, hahahaO.o. Fakt Klipsch i Tesi grają inaczej tu się zgadza, niemniej propozycji mało, dość skrajne, zrób sobie listę chociaż z 10 innych modeli do przebadania.

Kolego jeśli  masz amplituner jak te z usb , lub odtwarzacz sieciowy z usb to po co łączyć się z komputerem i tel. Zgrywasz muzykę na pendriva w usb to jakość i wygoda, masz kilka tys tematycznych stacji radiowych, po co włączać kompa jako źródło, musiałbyś kupić jeszcze DAC, ciągnąc kolejne kable, a o tel nie wspomnę.

Jako alternatywę dla amplitunera sieciowego musiałbyś kupić wzmacniacz stereo z optykiem np. Yamaha as501/as701, jakieś Onkyo A-9050, plus odtwarzacz sieciowy Yamaha NPS 303, lub Onkyo NS-6130, Denon dnp 730, czy Marantz NA 605.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taka kombinacje nad c338 + Yamaha wxad 10 + psb x1t taki zestaw jest teraz w  niezłej promocji i właśnie też mi go polecali. Zaczynam co raz bardziej iść w stronę wzmacniacza plus odtwarzacza sieciowego, zależy mi na jak najlepszej jakości muzyki w tym budżecie,  właśnie dobrze by było gdybym mógł tam usb podlaczyc wtedy rzeczywiście kompa nie ma sensu. Zależy mi na dostępie do serwisów muzycznych gdyż w abonamencie mam za darmo tidal więc szkoda by było nie korzystać a żona słucha znowu dużo radia więc też musi być 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Greatweasel napisał:

A co powiecie na taka kombinacje nad c338 + Yamaha wxad 10 + psb x1t taki zestaw jest teraz w  niezłej promocji i właśnie też mi go polecali. Zaczynam co raz bardziej iść w stronę wzmacniacza plus odtwarzacza sieciowego, zależy mi na jak najlepszej jakości muzyki w tym budżecie,  właśnie dobrze by było gdybym mógł tam usb podlaczyc wtedy rzeczywiście kompa nie ma sensu. Zależy mi na dostępie do serwisów muzycznych gdyż w abonamencie mam za darmo tidal więc szkoda by było nie korzystać a żona słucha znowu dużo radia więc też musi być 

Ja mam podobny problem. Zacząłem jak ty Onkyo-8270 lub Yamaga RN-602+ Monitor Audio Bronze 5 (lub Bronze 6 ... a idelnie to Silver 6)... a cena idzie w górę.

Później zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej np. Rotel  A12 czy wspomniany NAD 338 (i tak mogę puścić spotify po optyku np. z Xbox, w NAD jest nawet Chromecast).

Dodatkowo słuchałem i przypadły mi do gustu B&W 685 S2 czy podłogowe psb X1T - super grały, dodatkowo są smukłe i mało zajmują miejsca...

I jestem w kropce :)

Edytowano przez JMichu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie apetyt rośnie w miarę jedzenia teraz zacząłem myśleć nad zestawem Yamahy as 701 plus wxc 50 do tego jakieś kolumny budżet co prawda przekroczy ale rozmawiałem z żona i doszliśmy do wniosku że nie jest zakup na 5lat i jeszcze trochę jestem w stanie dołożyć, w środę jadę na odsłuch zobaczymy co zadecyduje napewno będę chciał sprawdzić Yamaha as 501, 701 oraz ampli rn 602, w kolejce dalej pójdzie onkyo 8270 oraz ten nad c338 a jeżeli chodzi o kolumny to już sam nie wiem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to nie ufam sprzedawca dlatego też napisałem na forum żeby zapytać ludzi co maja o tym większe pojęcie niż ja. Zacząłem myślę na temat amplitunera w sensie jego dobrodziejstw jakie oferuje gdyż zależy mi na funkcjonalności ale oczywiście też na dobrej jakości muzyki dlatego też nie celowalem w amplitunery najtańsze cenowo. Poza tym napisałem że jestem umówiony na odsłuch i zwracam się z prośbą o podsunięcie kilku ciekawych propozycji dla mnie które mógłbym odsłuchać. Na rynku jest naprawdę bardzo dużo przeróżnych firm i sprzętów i dla zwyklego ludka który w tym nie siedzie nie ma pojęcia o różnego rodzaju ciekawostkach technologicznych ciężko jest coś konkretnego kupić bo to ma to a tamto nie. Zdaje sobie sprawę że nie ma rzeczy idealnych ale zawsze można coś dopasować bardziej.Ja wolałem iść do sklepu umówić się na odsłuch wysłuchać kilku propozycji od sprzedawców skonsultować to na forum niż się potem rozczarować i tracić czas na podstawie propozycji stworzę listę z która udam się do sklepu i będę sprawdzać aż coś dopasuje do siebie. 

Dodam tylko ze jutro jest mój wielki dzień, jadę na odsłuch o ile kwestie wzmacniaczy i ampli mam rozstrzygniętya (lista jest...) o tyle kwesti kolumny nie do końca na chwilę obecną jest indiana line tesi 560, 561, psb x1t, heco music style 900, pylon audio opal 23. Czekam na dalsze propozycje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po odsłuchu, chyba wątpliwości się rozwialy :) Zacznę może od tego w jakich konfiguracjach był odsłuch, na początek poszedł amplituner Yamaha rn 602 z kolumnami indiana line tesi 561 zaczęło się bardzo fajnie brzmiały ciepło nie natarczywie ale brakowało mi basu stwierdziłem że połączymy Je pod nad c 338 wypadły znacznie lepiej ele jeszcze mi czegoś brakowało, więc zostały podlaczone koleje kolumny b&w 682 no i tutaj mnie olśniło poprostu petarda małe monitorki a zrobiły robotę jak nie wiem problem był tylko w tym ze jak robiłem głośniej to trochę bas trzeszczal więc stwierdziłem że teraz czas sprawdzić wzmacniacz Yamaha as 701 i tutaj pan ze sklepu zaproponował inne rozwiązanie podłączył amplituner Yamaha rn 803d twierdząc że jest bardzo podobny do as 701 i powiem szczerze że zamiotlo mnie pod dywan dźwięk dokładnie taki jaki oczekiwałem bas robił swoje ciepłe granie wokale na miejscu wszystko perfekt napaliłam się niesamowicie ale mówię dobra jedziemy do drugiego salonu sprawdzimy jeszcze onkyo tx 8270 i resztę kolumn żebym potem nie żałował. Od razu na pierwszy front do wspomnianego amplitunera poszły klipsche model już nie pamiętam ale od razu Je wyłączyłem zupełnie nie moje granie kolejne poszły Polk audio tu już było lepiej ale brakowało mi basu kolejne kolumny Jekie słuchaliśmy były jakiś model q aqustic fajne granie bas ok ale znowu za dużo perkusji aż nie do zniesienia więc pan stwierdził że pójdziemy troszkę inaczej i przyniósł dwa modele kolumn które podłączył pod wzmacniacz pioniera dokładnie nie wiem jaki model ale cos w granicach 3.5tys pierwsze z nich to pylon audio saphire 31 i tu zaczęłem się zastanawiać może nie było to tak energetyczne granie sporo bardziej spokojne ale uzyklo mnie troszkę ale jeszcze mi czegoś brakowało no i tutaj zostały podlaczone kolumny monitor audio Silver 6, porównuje teraz do browersa bardziej szczegółowe mniej ciepłe z bardziej kontrolowanym basem brakowało mi trochę tej energii co w browersie ale zafascynowaly mnie ta swoją spokojnoscia i szcegolowoscia i teraz jestem ciekaw jak by zagrały z tym ampitunerem Yamahy rn 803d trochę teraz mam zagwozdke ciągnie mnie do tych browersow ale nie mogę też zapomnieć o tych monitorach gdyż możliwe że na dłuższą metę te browersa  mogły by męczyć ta energia a tych monitorów chciało się słuchać dalej i dalej 

Sprostowanie kolumny browers 685 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeszedłem dzisiaj podobna droge. Słuchałem po kolei nad 338, Y RN 602, Y RN 803 z B&W 685. Po usłyszeniu 803 zakochałem sie. I to się chyba nie zmieni.

Szukam teraz kolumn pod to. Zaczynam myśleć o podłogowych ale budżet puchnie, nie wiem co wybrać. Będzie chyba jeszcze odsłuch 803 i różne kolumny....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ten ampli robi robotę ja po odsłuchu tych 685 już nie patrzę tylko w stronę podlogowych bo rozklepaly wszystkie słuchane podlogowki po za monitor audio tutaj na korzyść silver 6 szczegolowosc ale te małe glosniczki energia nadrabiaja w szczególności w połączeniu ze wspomnianym 803d teraz wiem ze  napewno kupię ten amplituner ma to czego potrzebuje a móc uważam że do mojego pokoju jest wystarczająca aż nad do tego pięknie ożywia słuchane na nim kolumny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie jestem wlasnie świeżo po odsłuchu heco music style 900 tym razem u siebie w domu za co serdecznie dziękuję s4home. Kolumny nie trafiły w moje gusta ( Piotrek przeprasza na forum :D), wracając do tematu jak dla mnie za dużo wspomnianych cykaczy talerzy i innych wynalazków temu podobnych, jeżeli chodzi o bas jak dla mnie to samo co indiana line tesi 561 brakuje mu tej miesistosci jest taki jak by ktoś stukal w kartkę papieru zupełnie nie o taki bas mi chodziło według mnie idealny bas miały browersy i coś takiego oczekuje. Czekam teraz na dali zensor 7.ewentualnie  jakie jeszcze kolumny mogę odsłuchac. Dodam tylko ze amplituner zostaje w domku jak dla mnie petarda jak sie w niego zgłębie bardziej, postaram sie napisać jakaś recenzje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem wcześniej w innym temacie, że również jestem w trakcie kupowania sprzętu stereo do salonu 18mk2. Na chwilę obecną wybór padł na kolumny https://stx.pl/stx-electrino-250.html, jeśli chodzi o amplituner to waham się jeszcze pomiędzy yamahą r-n 602 lub r-n 803d. 

W sumie czekam na konkretne oferty od osób prowadzących sprzedaż sprzętu audio ;)

Pozdrawiam

Edytowano przez adik81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, adik81 napisał:

Testowałeś może kolumny STXa? np. model STX  f-360 n dobrze sobie radzą jeśli chodzi o dźwięk. Cena też atrakcyjna: https://allegro.pl/listing?string=Kolumny STX F-360 n (kolor czarny)&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-5-1003

Radzą sobie tragicznie. To kolumny do typowego łupania, a nie do słuchania muzyki.

4 godziny temu, adik81 napisał:

Wspomniałem wcześniej w innym temacie, że również jestem w trakcie kupowania sprzętu stereo do salonu 18mk2. Na chwilę obecną wybór padł na kolumny https://stx.pl/stx-electrino-250.html,

A co sprawiło , że Ci się spodobały, na odsłuchach były najlepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...