Skocz do zawartości

Fuzja vintage + new


Recommended Posts

Cześć. 

Nie umknie pewnie Waszej uwadze, że to mój pierwszy post tutaj. Zauważyłem, że wiele tutaj takich od osób jak ja - które dopiero zaczynają interesować się na poważnie domowym sprzętem audio. Dlatego zacznę rozważnie pytaniem krótkim i możliwe, że infantylnym - aby ogółem niekompetencji nie eksploatować nadto fachowej wiedzy doświadczonych użytkowników. 

W ślad za modą na sprzęt vintage, zamarzył mi się zestaw z lat zlotej ery hi-fi. Niemniej żyję nowocześnie: muzykę wygodnie odtwarzać bezprzewodowo (będąc świadomym straty na jakości), a zestaw chciałbym podłączyć do spectrum sprzętów od telewizora po moduł Apple TV. 

Rodzi się więc pytanie czy aby mariaż nowego sieciowego wzmacniacza ze głośnikami vintage, to nie fanaberia i abstrakcja? 

Stanowczo większość czasu odtwarzam muzykę w wygodny sposób z biblioteki Apple music, ale nie chciałbym się pozbawić możliwości odsłuchu na ulubionych krążkach audio, których także mi nie brakuje. 

Przewiduję wstępnie zarządzić budżetem ok. 3k na ten cel, ale mam w zapasie widełki na "miłość od pierwszego odsłuchu"; zakup traktuję też jako inwestycję z potencjałem na rozwój pasji i dalsze inwestycje.

Co sądzicie, Maniacy? W którym kierunku skierować poszukiwania? Będę wdzięczny nawet za krytyczne komentarze, proszę jednak o wyrozumiałość. 

Pozdrawiam,

Michał 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy " vintage " jest celem samym w sobie, czy coś więcej ? Pytam, nie bez przyczyny, bo nieraz takie rzeczy są z mianownikiem Vintage, że ręce opadają.

Oczywiście chcąc mieć nowoczesny zestaw z elementami vintage , odpada vintagowy odtwarzacz sieciowy;), a na myśl przychodzą kolumny, gramofon, magnetofon ( z wycieraczkami).

Pytanie jakie kolumny są już vintagowe , bo tak określone widziałem kolumny ...Altus:3_grin:,  ale też już Tannoy M, skoro one są już vintage to co powiedzieć o tych faktycznie wizualnie trącących myszką z lat 80 ;)?

Zaś Podłączenie amplitunera sieciowego pod niemłode już klasyczne w wyglądzie solidne vintagowe kolumny to dobry pomysł. Jednak mała uwaga, bo są bardzo dobre kolumny hifi  za nieduże pieniądze jak Canton ergo( jako nowe parę tys marek), czy tańsze  Ruark Talisman , ale są też kolumny gdzie dorabia się opowieści o złotych latach hifi i cenę winduje razy 300%.  Tak więc zależy co wybierzesz, oby to nie była  fanaberia, czy abstrakcja, tylko mądre podejście do dobrych kolumn za mniej kasy.

Szkoda, że nie napisałeś konkretów, np metrażu pokoju pod te kolumny i nie podałeś przykładów swego vintagowego odniesienia w postaci jakiś kolumn, linków do nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

Wciąż macam się z tematem, ale jestem jeszcze na wczesnym etapie - jeszcze przed odsłuchem. Problem jest też tego typu, że w Krakowie, gdzie mieszkam, nie trafiłem na salon specjalizujący się w sprzęcie "Vintage" (niezależnie którego sprzętu byśmy tak nie nazwali). Oczywiście mógłbym pojechać do "Studio Vintage Audio" przy al. Waszyngtona w Warszawie, ale po pierwsze gość tam woli sprzęt od ludzi, a po drugie takiemu naturszczykowi jak ja można wcisnąć wszystko. 

Jestem zatem do przodu o jedną rzecz - wiem, że mogę to zrobić. Ale zaproponowany Pionier (wygląda jak marzenie!) jest stanowczo za drogi. Czy jest jakaś niższa półka, która dobrze zagra?

Że swojej strony uzupełnie, że sprzęt będzie przeznaczony do niedużego salonu, który w obrysie łączy się też z kuchnią i przedpokojem (takie trochę studio z otwarta przestrzenią) o powierzchni 25 mkw. 

Wstępnie, jak powiedziałem, bez odsłuchu, myślałem o Cantonach Quinto. http://allegro.pl/canton-quinto-520-swietne-brzmienie-studio-v-a-i6999539265.html#thumb/3

Doceniam kompaktowe wymiary. 

To jak z tą kasą? Ile muszę podnieść budżet? ;)

Pozdrowienia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...