Skocz do zawartości

Arcam Solo Music


Marcinzp

Recommended Posts

S4Home, to jest jakaś obniżka? Mi się wydaje, że ceny są cały czas takie same. Zainteresowałem się między innymi tym modelem, ponieważ stary odtwarzacz CD zepsuł się drugi raz w ciągu trzech miesięcy i stwierdziłem, że nie będę już go naprawiał tylko kupię coś nowego. Minimum to wzmacniacz, CD i tuner FM/DAB+. Wyboru zbyt dużego na taki system od jednego producenta nie ma. Poza tym mieszkam w małym mieszkaniu i nie mam za bardzo gdzie postawić zestaw z kilku segmentów ważący koło dwudziestu kilo. Sprzęt najprawdopodobniej będzie stał na biurku. Gdyby porównać Arcam Solo Music np. z zestawem Rotel A12, CD14 (i T11), to jak duża jest różnica w jakości dźwięku. Chodzi mi o całościową różnicę w klasie, nie o to, że Arcam gra cieplej, a Rotel jaśniej itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w outlecie mają taniej. Chcę wszystko wymienić na coś lepszego, ponieważ nosiłem się z takim zamiarem od jakiegoś czasu, a teraz mam dodatkowy pretekst ;) Jeżeli ten Arcam nie jest za dobry, to mam pytanie jak duża będzie różnica w klasie dźwięku pomiędzy systemami Yamaha R-N803D plus CD-S700, a Rotel A12 (A14) plus CD14?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, większość systemów odseparowanych typu R-N803D, czy ten Rotela, czy jakikolwiek konkurencyjny, nie wiem, Marantz, zagra zdecydowanie lepiej od tego Arcama. All-in-one Arcama są całkowicie pozbawione jakiejkolwiek dynamiki. Zdarzało się porównywać te urządzenia z innymi, i niektóre integry za ~2 tysiące grały lepiej pod prawie każdym względem. Także dokładam swoją cegiełkę do już wielu podobnych opinii o tych klockach. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Top Hi-Fi Szczecin. Wiem, że masz u siebie Yamahę i Rotela, więc jesteś w temacie. Napisz proszę jak duża jest różnica w klasie dźwięku pomiędzy zestawami; Yamaha R-N803D plus CD-S700, a Rotel A12 (A14) plus CD14? Nie wiem, czy kupić ten pierwszy, czy dołożyć pieniądze i kupić drugi plus tuner?   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcinzp Ja osobiście wybrałbym Rotela, szczególnie jeżeli w grę wchodziłby świetny model A14. R-N803D to jednak bajecznie wyposażony wzmacniacz, wciąż na prawdę dobrej klasy, grający inaczej od Rotela. Tutaj więc dużą rolę odegra nasza osobista preferencja, potrzeby odnośnie funkcji i oczywiście to, z jakimi kolumnami to ma zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już wydawać pieniądze na tuner w dzisiejszych czasach, to lepiej żeby już miał w sobie streamer.

Ja raczej poszedłbym w inną stronę, i zainteresował się czymś takim jak Bluesound Node 2, zamiast stawiać kolejne tunery na wieży. :)

Szczególnie, gdy bralibyśmy wzmacniacz A14. Wtedy przy połączeniu cyfrowym do wzmacniacza, korzystamy z jego świetnego DAC'a, i nie tracimy jakości względem dużego T14, a dostajemy fantastyczny zestaw funkcji i obsługę na wyższym poziomie - za niższą cenę. Polecam wypróbować. :)

PS. Panowie dynamiczne duo powyżej - zachowujcie się, bo wasze zabawne wpisy i teorie spiskowe nic nie wnoszą do tematu, tylko obniżają poziom dyskusji na forum. Brawo wy. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po odsłuchu Yamahy R-N803D i Rotela A-14, również testowałem Nad-a C375BEE. Testy na kolumnach B&W 683 S2. No i Rotel był zdecydowanym zwycięzcą, w zasadzie Yamaha nie zagrała z tymi B&W, Nad był niezły ale dźwięk był za gęsty dopiero Rotel rozjaśnił całość i to po prostu zagrało. Tak więc kwestia z czym to ma grać. Pewnie po zmianie kolumn kolejność mogłaby być inna.

Przy okazji pytanie, z czym o podobnej charakterystyce mogę jeszcze przesłuchać te kolumny, żeby zagrało dość jasno eksponując środek i górę?

Edytowano przez Automatic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak byś się zdecydował na rotela to ja mam do sprzedania niedawno kupiony A12 który puszcze za 2.400zł. Sprzęt kupiony trzy miesiące temu, tutaj nadal na gwarancji, mam fakture z zakupu. Stan idealny (gabinetowy), nie wiele używany. Sprzedaje bo z moimi kolumnami dynavoice df-6 w 15m2 mam trochę za mocny bas wiec postanowiłem zostać przy music hallu a35.2 którego również posiadam. Niestety mieszkam w Belgii więc nie wiem jak to dobrze zorganizować, jak byś był zainteresowany oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat, testowałem Yamahę R-N803D, Onkyo TX-8270 i Rotela A14 z moimi B&W 603 S3, źródłem dźwięku był CD, ROON z NASa i pliki DSD i FLAC oraz aplituner Denona jako preamp do słuchania Spotify i radia internetowego.

Zdecydowanym zwycięzcą został (niestety dla mnie i mojej kieszeni) Rotel. Jedynie zastanawiam się czy potrzebuję A14 czy A12 i jaki odtwarzacz sieciowy kupić.
W TOP-HIFI polecali Bluesound i Yamaha MusicCast WXC-50 jako tańszą alternatywę. Na odsłuchach w Q21 słuchałem Onkyo jakiegoś i też był OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2017 o 21:14, Marcinzp napisał:

dodałbym jeszcze tuner T11, lub T14

Oj nie rób tego błędu nie inwestuj w radio tak dużego hajsu.

Zwłaszcza że teraz wszystkie radia masz w sieci, często o lepszej jakości.

Dnia 25.11.2017 o 13:25, Marcinzp napisał:

A jak wyglądała stereofonia na R-N803D i A14?

 

Czysto technicznie powinno być lepiej w Yamaszce. Bo stereofonia to wielka zasługa akustyki a Yamaha ma kalibrację. Ale to teoria. Jak będzie na prawde? To i tak każde pomieszczenie zweryfikuje inaczej.

Czy Bowers i Rotel to nie jakaś jedna firma? Czy też współpraca na poziomie producenckim? może dlatego po prostu ten zestaw jest strojony pod siebie ?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abym mógł w miarę obiektywnie porównać Rotela i Yamahę musiałbym zrobić to w tym samym pomieszczeniu odsłuchowym.
Yamahę natomiast słuchałem w Q21, na swoich kolumnach ale ich kablach wtedy. Była wyraźnie lepsza od apmli Denona który przywiozłem ale przy odtwarzaniu Spotify Connect lub HIRes miała ten sam problem co Onkyo 8270. Wysokie wokale, zlewające się instrumenty w jeden hałas, pusty środek i dobry bas. Pewnie przy innym rodzaju muzyki byłoby OK, ja poprosiłem o inny wzmacniacz. Rozczarowany bo po Yamahę jechałem.
 

Jednak zanim dokonam zakupu finalnego to chyba jednak dam jej jeszcze jedną szansę i pożyczę do domu, skalibruję i jeszcze raz na spokojnie posłucham. Zaleta: budżet.
Rotel + odtwarzacz sieciowy np BlueSound node 2 to ok 7k zł.
 

Nie jestem audiofilem tylko amatorem ale w Rotelu instrumenty i muzyka były "oderwane" od głośników w większym stopniu niż inne wzmacniacze. Czy to jest odpowiedź na pytanie o stereofonię?
 

Rotel jest częścią B7W od lat 80' więc coś w tym może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał Szymański napisał:

Jednak zanim dokonam zakupu finalnego to chyba jednak dam jej jeszcze jedną szansę i pożyczę do domu, skalibruję i jeszcze raz na spokojnie posłucham. Zaleta: budżet.
Rotel + odtwarzacz sieciowy np BlueSound node 2 to ok 7k zł.

Jestem na tym samym etapie co Ty, i dokładnie mam ten sam problem: czy istnieje alternatywa dla Rotela do B&W? Niestety trzeba przyznać, że ten komplet w porównaniu do innych słuchanych zestawów potrafi oderwać muzykę od kolumn, to pierwsze na co zwróciłem uwagę. Czytałem gdzieś w sieci, że Arcam może być równie dobry, ale to też nie jest budżetowe rozwiązanie :).

Natomiast dla mnie zdecydowanie Yamaha nie gra z B&W, dziwię się mocno, że popularna sieć sprzedaży zestawia to ze sobą.

Chętnie pożyczę na odsłuchy do domu wzmaki od S4Home, tylko co? Bo Rotela to chyba ma tylko jedna firma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Rafał Szymański napisał:

Zdecydowanym zwycięzcą został (niestety dla mnie i mojej kieszeni) Rotel. Jedynie zastanawiam się czy potrzebuję A14 czy A12 i jaki odtwarzacz sieciowy kupić.
W TOP-HIFI polecali Bluesound i Yamaha MusicCast WXC-50 jako tańszą alternatywę. Na odsłuchach w Q21 słuchałem Onkyo jakiegoś i też był OK.

Może ze mną coś jest nie tak ;), ale chcę mieć system od jednego producenta, a nie różne "klocki". Bardzo mi się coś takiego nie podoba. Jeżeli więc zdecyduję się na odtwarzacz sieciowy wybiorę T14. 

7 godzin temu, S4Home napisał:

Oj nie rób tego błędu nie inwestuj w radio tak dużego hajsu.

Zwłaszcza że teraz wszystkie radia masz w sieci, często o lepszej jakości.

Czy ja wiem, czy 1600 złotych za tuner FM/DAB+ i 3500 za odtwarzacz sieciowy z wbudowanym tunerem FM/DAB+ to tak dużo?

5 godzin temu, Rafał Szymański napisał:

Nie jestem audiofilem tylko amatorem ale w Rotelu instrumenty i muzyka były "oderwane" od głośników w większym stopniu niż inne wzmacniacze. Czy to jest odpowiedź na pytanie o stereofonię?

Dzięki, możesz jeszcze napisać coś o głębokości sceny?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...