Skocz do zawartości

Arcam Solo Music


Marcinzp

Recommended Posts

Hej,
liczyłem, że właśnie kolumny sobie zostawię jako obecnie najlepszą część systemu. Jednocześnie, pod wpływem odsłuchu zakupiłem chyba za dobre jak na budżet na resztę sprzętu kable głośnikowe i RCA: Tellerrium Q Black.
Tak więc z budżetu 10K na sprzęt zrobiło się 7K a najchętniej mniej.
 

U mnie problemem amatora jest jednocześnie fakt, że chciałbym aby sprzęt nie tylko grał ale także wyglądał dobrze we wnętrzu. Dlatego tańszy a świetnie grający Vincent v-500 odpadł jak zobaczyłem to badziewne wykonanie i kalkomanię z logo.

2 godziny temu, Marcinzp napisał:

Może ze mną coś jest nie tak ;), ale chcę mieć system od jednego producenta, a nie różne "klocki". Bardzo mi się coś takiego nie podoba. Jeżeli więc zdecyduję się na odtwarzacz sieciowy wybiorę T14. 

Mam tak samo dlatego mam wątpliwości co do Rotela. T14 jest naprawdę słabe: nie odtworzy FLAC nie mówiąc już o nowszych formatach, aplikacja sterująca wygląda jak z zeszłej epoki, za tę cenę masz tylko Deezer i Spotify wolno działające. Z tego powodu długo się zastanawiałem nad Cambridge Audio ze względu na jego odtwarzacz CXN który jest super. Co jest dziwne bo wsadziły tam dobry chip i go nie oprogramowali?

Czy ja wiem, czy 1600 złotych za tuner FM/DAB+ i 3500 za odtwarzacz sieciowy z wbudowanym tunerem FM/DAB+ to tak dużo?

za dużo jak na możliwości. Za połowę ceny Yamaha WX50 robi więcej.

Dzięki, możesz jeszcze napisać coś o głębokości sceny?

Przy FLAC bardzo fajnie, przy CD (kiepskim Yamaha) już tak przeciętnie ale znowu: nie jestem audiofilem tylko zwykłym użytkownikiem a odtwarzacz i płyty były zwykłe.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał Szymański napisał:

T14 jest naprawdę słabe: nie odtworzy FLAC nie mówiąc już o nowszych formatach, aplikacja sterująca wygląda jak z zeszłej epoki, za tę cenę masz tylko Deezer i Spotify wolno działające. Z tego powodu długo się zastanawiałem nad Cambridge Audio ze względu na jego odtwarzacz CXN który jest super. Co jest dziwne bo wsadziły tam dobry chip i go nie oprogramowali?

Większość jest u nas niedostępna, ale T14 oprócz Spotify i Deezer ma jeszcze Pandorę, Tidal, Rhapsody i Amazon Music. Głównym źródłem muzyki będzie u mnie CD, potem radio FM/DAB+, radio internetowe, na końcu Spotify i może Tidal. Więc T14 chyba mi wystarczy. Sam się zastanawiam nad systemem Cambridge Audio. Mam tylko ten "problem", że nie mogę się przekonać do rezygnacji z tradycyjnego radia. Tak samo jak do słuchania plików zamiast CD. A system stereo Cambridge Audio CX nie ma tunera FM/DAB+.  

2 godziny temu, Rafał Szymański napisał:

Czy ja wiem, czy 1600 złotych za tuner FM/DAB+ i 3500 za odtwarzacz sieciowy z wbudowanym tunerem FM/DAB+ to tak dużo?

za dużo jak na możliwości. Za połowę ceny Yamaha WX50 robi więcej.

jw.

2 godziny temu, Rafał Szymański napisał:

Przy FLAC bardzo fajnie, przy CD (kiepskim Yamaha) już tak przeciętnie ale znowu: nie jestem audiofilem tylko zwykłym użytkownikiem a odtwarzacz i płyty były zwykłe.

Można wiedzieć jaki to był odtwarzacz CD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcinzp napisał:

Większość jest u nas niedostępna, ale T14 oprócz Spotify i Deezer ma jeszcze Pandorę, Tidal, Rhapsody i Amazon Music. Głównym źródłem muzyki będzie u mnie CD, potem radio FM/DAB+, radio internetowe, na końcu Spotify i może Tidal. Więc T14 chyba mi wystarczy. Sam się zastanawiam nad systemem Cambridge Audio. Mam tylko ten "problem", że nie mogę się przekonać do rezygnacji z tradycyjnego radia. Tak samo jak do słuchania plików zamiast CD. A system stereo Cambridge Audio CX nie ma tunera FM/DAB+.  

Jesteś pewien? bo na stronie Rotel piszą: "A near endless supply of music sources are supported by the T14 using the DTS Play-Fi iOS and Android Apps including Spotify, Pandora, Tidal, Rhapsody, Amazon Music, Deezer and more."
Ja to rozumiem tak, że używając DTS Play-Fi to mogę sobie puścić strumieniowo co tam chcę. Czyli to nie T14 ma zaimplementowaną obsługę sprzętową np: Tidal tylko odbiera co mu puścisz z telefonu. Jak to ma tak działać to ja nie potrzebuję T14 a zwykłych ChromeCast za 200 zł zrobi mi to samo.  Czyli podsumowując: Spotify ma wbudowane ale Amazon Music już nie, musisz streamować z telefonu czyli jak zadzwoni i/albo masz słabszy net to już nie masz muzyki.

Przy okazji jaka stacja FM jest tylko w FM a nie ma jej internetowej wersji? Bo ja od kilku lat nie słucham FM tylko internetowych odpowiedników bo stabilniej, brak zakłóceń i jeśli puszczają MP3 128kB to wyraźnie lepiej.

Można wiedzieć jaki to był odtwarzacz CD?

Yamaha CDX 580

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

napisałem ale całość wyszła jakbym cytował.
Podałem model CD z testów oraz zacytowałem opis techniczny T14 odnośnie usług sieciowych.
 

Ja go rozumiem tak, że używając appki mogę sobie tam wysłać co chce z telefonu ale nie o to chodzi w streamerze sieciowym :)

Dalej szukam dobrego wzmacniacza stereo + streamera dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 21.11.2017 o 16:29, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

Szczerze powiedziawszy, większość systemów odseparowanych typu R-N803D, czy ten Rotela, czy jakikolwiek konkurencyjny, nie wiem, Marantz, zagra zdecydowanie lepiej od tego Arcama. All-in-one Arcama są całkowicie pozbawione jakiejkolwiek dynamiki. Zdarzało się porównywać te urządzenia z innymi, i niektóre integry za ~2 tysiące grały lepiej pod prawie każdym względem. Także dokładam swoją cegiełkę do już wielu podobnych opinii o tych klockach. :)

Hm,

Stary ten wątek, ale ciekaw jestem co ostatecznie kupił Marcinzp.

Natomiast powyższa uogólniona opinia kolegi z Top Hifi Szczecin jest zupełnie rozbieżna z moimi odczuciami. Nie słuchałem Solo Music, ale przez około tydzień porównywałem Rotela RA-1570 z Solo Movie 2.1 i właściwie Solo rozwalił Japończyka na łopatki pod każdym względem (lokalizacja, detal, obecność, szybkość, bas...). Jedyne co Rotelowi wychodziło lepiej to teksturowanie gitary. Niestety była tak przesycona, że nawet dobrane pod niego kolumny ELAC czasami nie dawały sobie z tym rady. Wszystko oczywiście kosztem rytmu i przejrzystości. Mimo deklarowanej potężnej mocy Rotel był przy Solo, po prostu, mało angażujący. A przecież w muzyce o to chodzi, aby chciało się jej słuchać.

Ponadto Rotel ten nie jest "integrą za 2 tysiące". Sprzedawaliście to urządzenie przed przecenami po 7 tysięcy. :)

Niemniej Movie 2.1 to nie Music, a RA-1570 to nie A14. Zatem jedyne przy czym będę się upierał to, że rotel średniej półki (5-8k) gra słabiej niż niektóre all in one Arcama. I to raczej nie jest kwestia podobania i niepodobania, a takich obiektywnych parametrów. 

Edytowano przez Bartek NW WAFC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...