Skocz do zawartości

Muzyka do biura (budżet 2500 złotych)


struner

Recommended Posts

Witam. Potrzebny mi mały zestaw by słuchać w pracy w biurze radia czy muzyki. Biuro o powierzchni ok. 20 m2. Potrzeba mi sprzętu by na co dzień słuchać radia internetowego i przesyłać muzykę ze spotify. CD jak będzie to elegancko, ale mogę się bez tego spokojnie obyć. Fajnie by to dobrze grało, oczywiście mając na uwadze budżet i mając świadomość jaki to segment sprzętu audio. Budżet powiedzmy ok. 2500 zł, choć im mniej tym lepiej. Myślałem o jakimś gotowym mini zestawie lub kupnie oddzielnie odtwarzacza plus kolumny podstawkowe. Podpowiecie czego szukać, w jakich modelach i firmach. Sprzęt chciałbym by był nowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli jednostki małe i nowe to Yamaha z seri pianocraft lub pioneer. Które dokładnie? W zasadzie na które cię będzie stać.

Są to stabilne jednostki oferujące dobry dźwięk w założonej cenie. 

Nie napisałeś jednak nic o ustawieniu. Jeśli stały by dość blisko komputera można pomyśleć o monitorach aktywnych. Zagrają lepiej, przy odpowiednim ustawieniu. No i odpada klocek w postaci wzmacniacza.

W razie pytań pozostaje do twojej dyspozycji

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Właśnie ustawienie jest problemem bo do końca nie mam jeszcze wybranego miejsca i jest kilka opcji. Można prosić o jakieś przykładowe modele monitorów aktywnych. A jeśli bym poszukał jakiegoś odtwarzacza sieciowego i dokupił bym do tego kolumny to nie była by to lepsza opcja? W pracy mogę sobie czasem pozwolić na mocniejsze podkręcenie pokrętła volume. W sumie CD nie wydaje się być przydatne, większość by leciało radio internetowe bądź muzyka ze Spotify. Widziałem Marantza MCR-511 (czy poza funkcją CD różni się od modelu 611?) może polecana przez wiele osób Yamaha 602 i może pod taki model poszukał bym jakiś używanych kolumienek lub dołożył parę złotych do nowych? Jeśli chodzi o odtwarzacz to nie mam żadnych preferencji co do marki. Najlepiej by to był jeden klocek, gabaryt bez znaczenia i by miał jak najłatwiejszą i intuicyjną obsługę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcr nie różnią się niczym więcej. 

Ale skupiasz się na elektronice a może te kolumny aktywne były by lepsze. Sam nie wiesz jak ma stać więc nad czym teraz myślimy? Najpierw to ustal. Zrozum jeśli kolumny będą stały blisko ciebie to pasywne zagrają źle. 

Jeśli dalej to lepiej. Więc najpierw miejsce a później będziemy doradzać. Teraz sypiesz modelami. Zaraz właśnie branża zapora swoje i jaki w tym cel?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...