Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Chario Delphinus


Benkowsky

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie!

Szukam wzmacniacza do Delphinusów...Po przeprowadzce do nowego mieszkania sprzedałem stary zestaw(salon 45m2,JBL studio 290 wzm.Yamaha)i szukam zupełnie od nowa.    

Pomieszczenie 18m2,muzyka tak różna,że nawet jej nie wymieniam...Ostał mi się jeno całkiem niezły gramofon Dual z pre Pro-Jecta i para IC;)

I teraz pytanie...oczywiście odsłuchy...tak wiem...ale czasu mało,dużo godzin w pracy,a salon audio to nie mój salon;)

Słucham dużo plików hi-res,więc albo Dac oddzielnie albo we wzmacniaczu?Tidal też wygodny...może być po kablu,Bluetooth niekonieczny(jeśli z DAC)

Moje oczekiwania względem brzmienia są do końca nieokreślone...;)nie męczące górą,ale dokładne, dynamiczne,dobra przestrzeń,zapas na dole i wyraźnym średnim pasmem-bez zbytniego efekciarstwa-czyli jednym słowem hiend;)

Chcialbym przeznaczyć na to max 7000 zł,mogłoby być mniej jeśli musiałbym dokupić DAC,a tak pewnie będzie,bo jakoś sceptycznie podchodzę do nowych wzmacniaczy z DAC,Bluetooth...    później oczywiście też w planach CD(chyba że trafiła by się jakaś okazja razem z DAC)

W grę wchodzi jak najbardziej sprzęt używany z pierwszej ręki;)

Wiem,że są to czasem zgoła różne opcje,ale chodzą mi po głowie(raczej tranzystor lub hybryda(nigdy nie obcowałem z lampą;) baaardzo ogólnie i chaotycznie...:

Baltlab,Primare(ostatnio w dziwnie niskich cenach i32,)jak Skandynawia to Hegel-z tym,że wiem jakie brzmienie preferują ludzie z zimnej północy;) w związku z tym,że bardzo lubię włoskie jedzenie,buty i kawę;) to AA i Lector...Przeciw Chinom też nic nie mam;) Zostają Atoll,Roksan,nowe NADy i Rotele...?czegoś nie wymieniłem?:)

Wiem,że ten opis jest bardzo lakoniczny,ale sam nie mam jakiejś koncepcji,a nie chcę wskazówek Panów z salonów;)

Wszystko to ze spokojem,bo na nowe mieszkanie przeprowadzę się za parę miesięcy,więc mam czas na przemyślanie lub też na wyszukanie dobrej okazji.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek pomysły i propozycje i pozdrawiam wszystkich!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Benkowsky napisał:

 

Baltlab,Primare(ostatnio w dziwnie niskich cenach i32,)jak Skandynawia to Hegel-z tym,że wiem jakie brzmienie preferują ludzie z zimnej północy;) w związku z tym,że bardzo lubię włoskie jedzenie,buty i kawę;) to AA i Lector...Przeciw Chinom też nic nie mam;) Zostają Atoll,Roksan,nowe NADy i Rotele...?czegoś nie wymieniłem?:)

 

Audiolaba ?

Jak z DAcem i na 18 m2 to spokojnie wystarczy mały zestaw M-dac lub Q-Dac, do tego końcówka mocy M-pwr, można też dokupić transport M-cdt. Można do kompletu dokupić odtwarzacz sieciowy M-net, ale po co, jeśli będzie sieć z komputera. Popatrz na Allegro czy OLX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2017 o 07:16, Benkowsky napisał:

Już przestudiowane od deski do deski...i dalej nic nie zaświeciło mi w głowie,ale dziękuję za pomoc:)

No wcale mnie to nie dziwi.

W delphinusach masz już łagodna górę i detaliczna. Musisz tylko wybrać wzmacniacz który poskromi bas i doda rozdzielczości kolumnom. Hegel na pewno nie.

Moim zdaniem dobrze zagrają właśnie z primare, lepiej z roksanem oxygene! Dalej używany roksan caspian m2, czy też świetna lampka cayin A55TP.

I jak sam zauważyłeś salon audio to nie twój salon. Cayina, Roksana mogę ci pożyczyć. 

I polecam jednak sprawdzenie sprzętu w domu. W salce nie poznasz nawet który wzmak gra. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2017 o 11:54, Don55 napisał:

Audiolaba ?

Jak z DAcem i na 18 m2 to spokojnie wystarczy mały zestaw M-dac lub Q-Dac, do tego końcówka mocy M-pwr, można też dokupić transport M-cdt. Można do kompletu dokupić odtwarzacz sieciowy M-net, ale po co, jeśli będzie sieć z komputera. Popatrz na Allegro czy OLX.

Hmm...Audiolab niby tania i dobra opcja,nie miałem styczności z tym sprzętem,a powinien jako dzielony grać dobrze...Trochę poczytałem,ale znawcy czepiają się nawet monobloków...nie wiem o co chodzi...Nie ma to jak samemu posłuchać.

Dzięki za propozycję,napewno ją będę rozważał,bo czasu jeszcze trochę mam;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z monoblokami audiolaba jest taki, że oprócz czystości i separacji kanałów która się sprawdza znakomicie wcale nie uzyskujesz dużej mocy na wyjściu. Nie czuć tego. 

Sprawdzałem te monobloki z sonusem faber, dali i paroma innymi, zawsze to samo. 

Można było myśleć o wyprzedażowych 8200 ale M to tak średnio.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferowałem zdecydowanie 8200P ponad inne klocki Audiolaba. :)

Nie znam Delphinusów, natomiast biorąc pod uwagę wskazówki @S4Home, do poskromienia basu i dodania rozdzielczości proponowałbym nowego Rotela RA-1572. Jeżeli obawiasz się "nowych wzmacniaczy z DAC/Bluetooth", sprawdź właśnie ten. Zamontowany w nim DAC na bank Cię zaskoczy, i zobaczysz, że jednak można mieć we wzmacniaczu bogatą sekcję cyfrową, bez kompromisów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Delphinusy są na tyle latwymi do wysterowania kolumnami i na tyle uniwersalnymi, ze raczej powinieneś zadać pytanie co do nich nie pasowałoby :). Z grubsza uzyskasz brzmienie opisywane przez Ciebie w pierwszym poscie z zaznaczonym basem.

Pomyśl moze o caspianie. To nieco drozej ale klasa brzmienia też wyższa. Z używką mieścisz się bez problemu w zakladanym budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...