Skocz do zawartości

Czy Yamaha 383 + Magnat Interior to najlepszy wybór do 2500 zł


Jokeer

Recommended Posts

Cześć, zakładam ten temat, żeby utwierdzić się w przekonaniu, albo ewentualnie zmienić wybór dotyczący nagłośnienia do mojego pokoju TV.

Pokój nie jest zbyt duży ~13 m2 idealny prostokąt, TV zawieszony na ścianie, kanapa na wprost TV. Chcąc polepszyć jakość dźwięku z TV najpierw pomyślałem o soundbarze - Denon DHT-S514, ale domyślam się, że to rozwiązanie skrytykujecie... Czy tak?

Poczytałem trochę i w budżecie ~2500 PLN optymalne wydaje się Yamaha 383 + Magnat Interior 5.1X, ale mimo, że mam idealny pokój do rozmieszczenia głośników 5.1 to mankamentem są drzwi jak na rysunku poniżej:

 

q7xBnl5.png

 

Wybierając zestaw 5.1 z głośnikami do powieszenia na ścianie gdzie mógłbym je powiesić (mówię oczywiście o dwóch przednich). Czy najbardziej naturalna pozycja to ta na wysokości głowy, czy np. głośniki mogłyby być powieszone wyżej a tylko skierowane w dół?

 

Bardzo proszę o Wasze opinie w poniższych tematach:

1. Czy Yamaha 383 + Magnat Interior 5.1X to lepszy wybór niż Denon Dw HT-S514?

2. Czy granicach ~2500 zł znajdziemy coś lepszego?

4. Kwestia umiejscowienia głośników

Co ważne, chciałbym żeby zestaw miał możliwość łączenia że Spotify. 

Z góry dziękuję za zainteresowanie i Wasze opinie.

Pozdrawiam

Edytowano przez Jokeer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten system pod.katem kinowym jest super. 

Mocny czysty i z przekazem na prawdę wyraźnym.

O to chodzi w kinie.

Ewentualnie tylko podnośnika na model 483 bo ma sieć. 

Fronty mogą być deczko wyżej. Ale lepiej jakby były powieszone w połowie ekranu. 

Tak jest po prostu najlepiej. Seryjne uchwyty o ile dobrze pamiętam nie dają możliwości skierowania w dół za bardzo. 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a powiedzcie proszę jak Magnat Interior wypadną w porównaniu do Logitech Z906? Kilku z moich kolegów polecało mi ten system...

I ostatnie pytanie do ułożenia przednich głośników czy będzie OK jeśli wszystkie 3 będą postawione na półce pod TV czy jednak zalecane jest, żeby lewy i prawy były wyżej niż centralny?

Pytam ponieważ mam Amiblight w TV i nie chciałbym głośnikami zaburzać bocznego podświetlenia....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitech gra bardziej mrocznie. Ciemniejszym dźwiękiem. Magnaty są jaśniejsze bardziej przejrzyste. Moim zdaniem grają lepiej. Ale jak się mówi "koledzy mają zawsze rację". Co tam branża. :P

Lepiej jakby jednak było po bokach. Może być dalej. Ten ambilight działa na ile ?10 cm? Więc daj troszkę dalej :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitech gra tak jakbyś nałożył koc na magnaty, za kotara. W magnatach jak jest dźwięk tluczonego szkła to jest szkła a nie porcelany.

Taki przykład. Dodatkowo z tego co słuchałem w dwóch miejscach to Logitech wynaga jakieś ustawienia suba. Jakiego nie wiem bo nie ja to ustawiałem.

Ale na dużej przestrzeni gdzie tego słuchałem grał dobrze. A w pokoju 16 m grał bardzo buczaco.

Magnat tego nie ma.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć, 

zakup został jednak odrobinę zmodyfikowany i padło na zestaw:

Yamaha 483 + Taga 606v3 + Magnat 202a 

Nie chcąc zakładać nowego pytanie, mam pytanie jakim kablem należy podłączyć amplituner z subwooferem? To ma być 1x rca - 2 x rca czy 1 x rca - 1 x rca, a może w ogóle inny kabelek? 

Dzięki! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...