Skocz do zawartości

mini system yamaha mcr-n560 czy może dozbierać na zestaw - budżet 2000 zł ???


licha1980

Recommended Posts

Model kinowy slim Yamaha RX-S600D to nie jest płaski odpowiednik np modelu np.YAMAHA RX-V683. Wychodzi na to, że zmniejszając moc i wydajność, płacimy jakoś extra za niższa obudowę . Myślę że jakościowo będzie to poziom nieco powyżej pianocrafta, a mocowo  pianocrafta wyższej serii, niemniej jedno ale...klasyczne wzmacniacze/amplitunery stereo i  zestawy wieżowe jakiego świetnym przedstawicielem jest pianocraft mają intuicyjną obsługę, np. pokrętła. Często w amplitunerach kinowych bywa tak, że aby zmienić ustawienia tonów, trzeba włączyć TV potem menu ekranowe i poszukać wirtualnego suwaka na ekranie. Niemniej jak znajdziesz swój dźwięk , raczej ciągłe regulacje nie są potrzebne Wartością dodaną w RX-S600 będą funkcje sieciowe, a także jak sądzę możliwość sterowania smartfonem jeśli chodzi o np. pliki muzyczne ( może regulacje brzmienia też) . Dokupisz sobie jakieś niedrogie używane CD i oczywiście najważniejsze kolumny. Kolumny takie jakie chcesz brzmieniowo i nad nimi należałoby się wtedy pochylić, bo w nich leży ogromna przewaga nad gotowym zestawem midi wieży 560.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek75 napisał:

Model kinowy slim Yamaha RX-S600D to nie jest płaski odpowiednik np modelu np.YAMAHA RX-V683. Wychodzi na to, że zmniejszając moc i wydajność, płacimy jakoś extra za niższa obudowę . Myślę że jakościowo będzie to poziom nieco powyżej pianocrafta, a mocowo  pianocrafta wyższej serii, niemniej jedno ale...klasyczne wzmacniacze/amplitunery stereo i  zestawy wieżowe jakiego świetnym przedstawicielem jest pianocraft mają intuicyjną obsługę, np. pokrętła. Często w amplitunerach kinowych bywa tak, że aby zmienić ustawienia tonów, trzeba włączyć TV potem menu ekranowe i poszukać wirtualnego suwaka na ekranie. Niemniej jak znajdziesz swój dźwięk , raczej ciągłe regulacje nie są potrzebne Wartością dodaną w RX-S600 będą funkcje sieciowe, a także jak sądzę możliwość sterowania smartfonem jeśli chodzi o np. pliki muzyczne ( może regulacje brzmienia też) . Dokupisz sobie jakieś niedrogie używane CD i oczywiście najważniejsze kolumny. Kolumny takie jakie chcesz brzmieniowo i nad nimi należałoby się wtedy pochylić, bo w nich leży ogromna przewaga nad gotowym zestawem midi wieży 560.

Czyli jak rozumiem sprzęt jest wart uwagi ?? Wnioskuję ze raczej jest słabszy niż yamaha RN602, ??

Nie bardzo wiem jaką decyzję podjąć bo z jednej strony cena 1500 kusi z drugiej dołożę 600 zł i mogę nowy kupić np RN602 albo pionier SX-N30AE, problem jeszcze że drugi kolega się dowiedział że jest taki sprzęt do sprzedania i mi zaczyna mieszać...

hmmm??

1 minutę temu, licha1980 napisał:

Czyli jak rozumiem sprzęt jest wart uwagi ?? Wnioskuję ze raczej jest słabszy niż yamaha RN602, ??

Nie bardzo wiem jaką decyzję podjąć bo z jednej strony cena 1500 kusi z drugiej dołożę 600 zł i mogę nowy kupić np RN602 albo pionier SX-N30AE, problem jeszcze że drugi kolega się dowiedział że jest taki sprzęt do sprzedania i mi zaczyna mieszać...

hmmm??

Dodam że kompletnie odpuszczam zestaw miniwieża i skupiam się nad zestawem do 3000 zł amplituner + kolumny - wyłącznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dzisiaj byłem  na pierwszym odsłuchu żeby sprawdzić czy  widzę różnicę między np Denon Ceol N9 czy yamaha MCRN560 czyli zestaw mini a zestawem stereo i akurat trafił mi się zestaw Yamaha MCR-N670 + B&W 686 S2 i powiem że różnica to jest diametralna odnośnie zestawu minisystem, cena za ten zestaw była fajna  3299zł, problem że zażyczyłem sobie  żeby podpięli B&W685 S2  (które wcześniej podmienili na 686) no to był dźwięk już który jak dla mnie jest rewelacyjny,
jest i to spora różnica między 685 a 686 tyle że tu już kwota wzrosła za zestaw do 3999 zł no a to już poza zasięgiem. 

Już teraz wiem że szukam zestawu: amplituner (bez wymogu 5.1 nawet koniecznie bez) koniecznie min. LAN, spotify, itp,  i możliwość podpięcia do TV + dwie kolumny podstawkowe. I teraz rodzi się kilka pytań:

- czy polować na amplituner używany w granicach ok 1600zł max i do tego jeśli się da - dobrać dobre głośniki podstawkowe do 1600zł za parę, bo na dzień dzisiejszy max mam 3200 (jeśli ktoś zna konkretne modele używane w tej cenie i kolumny to poproszę o napisanie)

- czy może lepiej poczekać z 3-4 miesiące i dozbierać np do 3600-4000 i wtedy jechać już konkretnie coś wybrać nowego - nie śpieszy mi się chyba ;)

Na pewno muszę odsłuchać kilka par kolumn (to już wiem że konieczność) ale wiem że dźwięk B&W685 był dla mnie rewelką.

Z góry dziękuję za porady

Pozdrawiam serdecznie

Jeszcze jedno czy kolumny Dali Zensor 3 brzmią podobnie do B&W685S2 czy to całkiem inne brzmienie ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jak chcesz koniecznie B&W 685 to musisz dobrać wzmacniacz/reszte pasma które gra łagodnie na górze (raczej nie yamaha), na początku brzmi to świetnie ale jak dla mnie te metalowe kopułki po godzinie dwóch męczą uszy - szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tak się dzieje, oczywiście można je tak ustawić żeby to nie było aż takie uprzykrzające życie (np -2 na wysokich), ale moim zdaniem gra nie jest warta świeczki, na początku się nimi jarałem i myslałem że nigdy ich nie sprzedam ale..... poszły na szczęście ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, slawas2001 napisał:

moim zdaniem jak chcesz koniecznie B&W 685 to musisz dobrać wzmacniacz/reszte pasma które gra łagodnie na górze (raczej nie yamaha), na początku brzmi to świetnie ale jak dla mnie te metalowe kopułki po godzinie dwóch męczą uszy - szczerze mówiąc nie wiem dlaczego tak się dzieje, oczywiście można je tak ustawić żeby to nie było aż takie uprzykrzające życie (np -2 na wysokich), ale moim zdaniem gra nie jest warta świeczki, na początku się nimi jarałem i myslałem że nigdy ich nie sprzedam ale..... poszły na szczęście ;)

A możesz zaproponować inne wiem że dużo osób chwali zensor3 tylko nie wiem jak grają. 

Koniecznie w B&W nie muszę iść

tak jak napisałem w tą stronę raczej ale po jednym odsłuchu raczej ciężko stwierdzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest kwestią gustu i doboru elektroniki która będzie pasowała do kolumn, jak coś Ci się spodoba to to wiesz choć nie wykluczone że jakiś błąd popełnisz/człowiek jest nakręcony i nie zawsze panuje nad tym/i potem i tak może być tak że będziesz chciał coś w systemie zmienić ja zmieniałem 2 razy m.in wspomniane B&W i tudzież doskonałą funkcjonalnie yamahe bo kupiłem trochę w ciemno (=godzinka, dwie odsłuchu),

problem troche leży w tym że salony nie mają wszystkiego bo prowadzą wybraną markę i wszytkiego mieć nie można i trzeba jechać i sprawdzać w kilku miejscach i każdy zaoferuje to co akurat prowadzi ...a na końcu i tak *koniecznie* trzeba odsłuchać w domu i na prawdę bardzo dobrze jeśli salon ma taką opcje -możesz na spokojnie kilka dni kontemplować i szukać ewentualnych braków i cech które Ci nie pasują- ja np mieszkam 10 minut drogi od s4home więc część sprzętu kupowałem u nich i bałem się strasznie zwrotu czy wymiany bo 1 abo 2 zrobiłem (m.in interconnecty) ale aż tak strasznie nie było ;) 

ogólnie B&W troche kosztują więc za te pięniądze wybór powinien być jakiś, ja słuchałem m.in indiana line tesi, czy elac debut, takie dośc popularne budżetówki ... kolega ma zensor ale bez poprawnej akustyki (przy samej ścianie) i nie słyszałem ich pełnych możliwości, choć w dobrych warunkach powinny grać nieźle i w dobrej cenie bym się nimi zainteresował...sprawdziłbym też pylony..jak już pisałem wszystko to kwestia gustu, jedni mają hopla na pkcie tanoya inni monitor audio (dla mnie strasznie brzydkie ;) ).. jeszcze inni lubią dynaudio ale tutaj w tym budżecie się nie zmieścisz 

kiedyś czytałem artykuł że kopulki robione z miękkich materiałów są mniej agresywne i nawet jeśli to generalizacja to z mojego doświadczenia wynika że trochę w tym prawdy jest i na to tylko chciałem zwrócić Ci uwagę :)

Edytowano przez slawas2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, slawas2001 napisał:

wszystko jest kwestią gustu i doboru elektroniki która będzie pasowała do kolumn, jak coś Ci się spodoba to to wiesz choć nie wykluczone że jakiś błąd popełnisz/człowiek jest nakręcony i nie zawsze panuje nad tym/i potem i tak może być tak że będziesz chciał coś w systemie zmienić ja zmieniałem 2 razy m.in wspomniane B&W i tudzież doskonałą funkcjonalnie yamahe bo kupiłem trochę w ciemno (=godzinka, dwie odsłuchu),

problem troche leży w tym że salony nie mają wszystkiego bo prowadzą wybraną markę i wszytkiego mieć nie można i trzeba jechać i sprawdzać w kilku miejscach i każdy zaoferuje to co akurat prowadzi ...a na końcu i tak *koniecznie* trzeba odsłuchać w domu i na prawdę bardzo dobrze jeśli salon ma taką opcje -możesz na spokojnie kilka dni kontemplować i szukać ewentualnych braków i cech które Ci nie pasują- ja np mieszkam 10 minut drogi od s4home więc część sprzętu kupowałem u nich i bałem się strasznie zwrotu czy wymiany bo 1 abo 2 zrobiłem (m.in interconnecty) ale aż tak strasznie nie było ;) 

ogólnie B&W troche kosztują więc za te pięniądze wybór powinien być jakiś, ja słuchałem m.in indiana line tesi, czy elac debut, takie dośc popularne budżetówki ... kolega ma zensor ale bez poprawnej akustyki (przy samej ścianie) i nie słyszałem ich pełnych możliwości, choć w dobrych warunkach powinny grać nieźle i w dobrej cenie bym się nimi zainteresował...sprawdziłbym też pylony..jak już pisałem wszystko to kwestia gustu, jedni mają hopla na pkcie tanoya inni monitor audio (dla mnie strasznie brzydkie ;) ).. jeszcze inni lubią dynaudio ale tutaj w tym budżecie się nie zmieścisz 

kiedyś czytałem artykuł że kopulki robione z miękkich materiałów są mniej agresywne i nawet jeśli to generalizacja to z mojego doświadczenia wynika że trochę w tym prawdy jest i na to tylko chciałem zwrócić Ci uwagę :)

Dzięki za porady przydadzą się ? nie ma co się spieszyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2017 o 14:45, licha1980 napisał:

Nie dogadam się z kolegą, ma problem z pożyczeniem boi się szkoda słów.......niech sobie sprzedaje,

No widzisz a mówiłem że coś mi nie pasuje w nim.

Dnia 24.11.2017 o 14:44, licha1980 napisał:

Jeszcze jedno czy kolumny Dali Zensor 3 brzmią podobnie do B&W685S2 czy to całkiem inne brzmienie ??

Całkiem inne

Dnia 24.11.2017 o 15:45, slawas2001 napisał:

moim zdaniem jak chcesz koniecznie B&W 685 to musisz dobrać wzmacniacz/reszte pasma które gra łagodnie na górze (raczej nie yamaha), na początku brzmi to świetnie ale jak dla mnie te metalowe kopułki po godzinie dwóch męczą uszy

Mam dokładnie to samo. To taki pierwszy super efekt. Który poźniej mija. Niestety często dopiero w domu.

Jak szukasz jasnego brzmienia podobnego do owersa ale bez ostrości to Magnat 753 i Heco Celan GT 302. Moim zdaniem wyglądają też o klasę lepiej.

Zensor 3 to granie bardziej w środku pasma.

Z mniejszą górą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Kilka słów po odsłuchu u S4Home może to komuś pomorze przy wyborze i namyśle czy warto jechać......

Jestem na gorąco po pierwszym odsłuchu który się odbył u S4Home - super klimat, profesjonalne doradzanie, i nie wiem kiedy 2h minęły.

Co testowałem:

Yamaha RN-602 z Indiana Line Tesi 561(gabarytowo pasowały) - ten zestaw super, bardzo fajnie wyciągała górę yamaha, dźwięk ciepły, więcej siedzi w mojej głowie nie potrafię opisać za bardzo słowami - reasumując kolumny się wpasowały, minus - trochę budżet bym musiał nad szarpnąć.

Kolejny to Pioneer SX-N30AE (z tym że i tak bym brał N30 czyli wersję tańszą bez nowych wodotrysków) - z kolumnami również Indiana Line Tesi 561 - tutaj wyraźna różnica na niekorzyść Pioneera, nie wyciagał tak bardzo dźwięków jak yamaha która była bardziej szczegółowa, szczególnie góra.

Następnie Yamaha z Magnatami 753 - ten zestaw był również w porządku, aczkolwiek nie we wszystkich testowanych utworach. Brakowało mi trochę szczegółów w górze i dynamiki.

Natomiast Pioneer z Magnatami 753 - tutaj już było super, i o dziwo Pioneer lepiej się dopasował do tych kolumn, dynamika, ostrość, lekki bas, stosunek ceny do jakości jak dla mnie ok.

Teraz mam mentlik w głowie bo niestety muszę brać pod uwagę budżet, ale dwa zestawy jak dla mnie które biorę pod uwagę to:

Yamaha RN-602 z Tesi561 i Pioneer z Magantami 753.

Wiem jedno: nie ma co kupować w ciemno bez odsłuchów !!!! teraz już to wiem i tak jak branża nalega na odsłuchy to myślę że to jest podstawa + oczywiście salon który posiada obsługę na poziomie i doradztwo.

Druga sprawa możliwość wyporżczenia do domu, na pewno skorzystam skoro jest okazja.

Teraz mnie czeka dłuuuga rozmowa z żoną, i na pewno kolejny odsłuch już ostateczny ale myślę że dłuższy o godzinę min 3h razem z żoną, muszę ją przekonać do Spotify żeby póki co CD nie kupować. Chciałbym jeszcze przetestować Zensory 3 i może indianę line tesi 542, chyba że coś jeszcze salon zaproponuje, póki co czekam aż się pojawią Zensory3 bo się wyprzedały. 

Pozdrawiam serdecznie i podziękowania dla S4Home

Edytowano przez licha1980
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...