Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver 10 + Yamaha RN803D jakie kable do 100 zł za metr ?


Mateo89

Recommended Posts

Rożnica w moim odczuciu jest, ale taka na pograniczu percepcji! Max 1%.

Zasadniczo, Chord czyściej i dynamiczniej, Melodika troszkę łagodniej łagodniej, cieplej. Dla porównania np. Inakustik Silver (mój trzeci kabel) odchudza średnicę i wyostrza dźwięk, bas jest twardszy - dalej mówimy o różnicach w skali mikro. Możesz to stwierdzić tylko przy jak się skupisz na wyszukiwaniu różnic, na konkretnym, dobrze znanym utworze. Żeby Ci to dobrze uzmysłowić powiem, że jak zdejmiesz maskownice efekt zmiany będzie duuuuużo bardziej zauważalny.

Tak jak pisał wcześniej Jacek75, najlepiej sprawdzić czy słyszysz różnicę podpinając dwa różne pod względem budowy kable tj. cienki srebrny kabel i grubą miedź. Jeśli nie usłyszysz między nimi różnicy... masz szczęście :) 

Dodam jeszcze, że dla mnie ta Melodika i miedziak Ofc za 6zł /m graja praktycznie tak samo. Za to Melodika ładniej wygląda, jest praktyczna i uniwersalna, szczególnie wykończona w ten sposób:

http://www.audiosfera.eu/336,melodika-mdc2250-przewod-glosnikowy-2x2-5mm-purple-rain-oprawa-srebrem-lub-dostawa-gratis-.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ja podłączyłem 803d z monitor audio silver 10 powiem tak dźwięk bardzo ładny ale bass jest twardy bardzo punktowy w moim odczuciu brakuje głębi ciepła jeśli tak to fachowo się nazywa. 

Nie rób błędu tego co ja przed zakupem tylko wypozycz kolumny do domu i elektronikę bo inaczej utopisz kasę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Dnia 14.03.2018 o 01:06, Mateo89 napisał:

Ja podłączyłem 803d z monitor audio silver 10 powiem tak dźwięk bardzo ładny ale bass jest twardy bardzo punktowy w moim odczuciu brakuje głębi ciepła jeśli tak to fachowo się nazywa. 

Nie rób błędu tego co ja przed zakupem tylko wypozycz kolumny do domu i elektronikę bo inaczej utopisz kasę 

Jak grają Ci z tym zestawem chordy ? porównywałeś je z Melodiką  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mateo89 napisał:

Ja nie widzę różnicy 

Nie no widzieć na pewno widzisz chyba że sa za szafką.

Nie słyszysz :)

Melodika MDC vs chord clearway? To powinieneś słyszeć.

19 godzin temu, Tomaszbac napisał:

Jak grają Ci z tym zestawem chordy ? porównywałeś je z Melodiką  ?

Wypożycz sam. Jak będziesz w takiej komfortowej sytuacji jak Mateo to masz kamień z serca :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, engajner napisał:

A jaki kabel polecacie do Goldów 100 z Caspianem? Mialem Clearway. Szukam mega neutralnego kabla ktory nic nie doda ani nie zabierze. Źródłem jest cd m2.

A w porównaniu z Clearwayem czego oczekujesz? Bo "neutralny" jest różnie rozumiany przez producentów. :)

Dla mnie neutralne są Equilibrium Cello, które mam teraz. Tonacja zbliżona do Clearwaya, może nawet minimalnie jaśniejsze (odrobinę więcej góry), ale jednocześnie mam wrażenie lepszego i bardziej precyzyjnego basu (bas był chyba najsłabszą stroną Clearwaya). Jeśli chciałbyś ciut ciemniej niż Cello, to Equilibrium Aurora, jeszcze ciemniejszy jest Tellurium Q Black II (ale ma też mniej basu). Wszystko z półki 1000-1300 zł za 2 razy 2-2.5m.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, engajner napisał:

Clearway pasował mi do Silverów z K3. Po przesiadce na Goldy i Caspiana i po wygrzaniu kolumn chcę zmienić kable. Nie twierdzę że Clearway to zły drut ale ciut za twardo gra dół w moim zestawie. Myślałem o Tellurium Q Black II ale właśnie bas... Jestem fanem roksana i nie chcę popsuć brzmienia nieodpowiednim kablem. Po kilku miesiącach sluchania różnych płyt mogę powiedzieć że brakuje mi odrobinę zaakcentowania skrajów pasma. Jest dobrze nawet bardzo ale myślę że kablem mogę to skorygować i jeszcze bardziej poprawić wrażenia odsłuchowe.

Spróbuj Equilibrium Cello - jest spora szansa, że to będzie to. U mnie został na dobre i teraz jest w następnym systemie. A jeśli będzie za jasny, to Eq. Aurora (ciemniej niż Cello, ale wciąż odrobinę jaśniej od Black II i z lepszym basem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja refleksja jest taka, że jeśli coś nam w dźwięku nie pasi, to szkoda czasu na pogoń za kablami (nie żebym nie słyszał różnicy, wręcz przeciwnie).
Ostatecznie i tak skończy się wymianą kolumn lub wzmacniacza, kable to taki ostatni szlif i zmiany w odbiorze (z moich dotychczasowych doświadczeń) nigdy nie są na tyle poważne, żeby zmienić coś co nas uwiera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...