Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver 10 + Yamaha RN803D jakie kable do 100 zł za metr ?


Mateo89

Recommended Posts

Witam. Zakupiłem nie dawno taki sprzęt jak w temacie ale teraz jest problem bo nie wiem jakie kable kupić . Chciałbym by miały oryginalnie zarobione końcówki bananowe a ich długość była 2x2,5m. Wstępnie wybrałem kable Melodika Brown Sugar BSC2330 ale sprzedawca Q21 u którego kupiłem sprzęt powiedział że w tej cenie ma dużo lepsze kable z oryginalnymi zakończeniami bananowymi o nazwie Tellurium Q Blue Speaker 99zł m. Co myślicie o porównaniu tych kabli ? To ważne by dobrze dobrać kable bo podobno kolumny które kupiłem pięknie graja ale brakuje w nich średnich tonów i chce kable które jeszcze pomogą wydobyć trochę więcej średnicy z nich. Dodam że kupiłem ten zestaw ale jeszcze nie miałem okazji go posłuchać i dopiero odbieram go w przyszłym miesiącu bo obecnie jestem za granicą i w grudniu wracam i chce by już wszystko było dopasowane do tego czasu. Jakie wy macie zdanie na temat tego jakie kable do tego zestawu kupić ? Dajcie swoje propozycje. Wiem że w sklepie jak już będę po odbiór tego co kupiłem będą mi doradzać kable ale chciałem zasięgnąć waszej wiedzy. 

Brzmienie jakie oczekuję to by był to miękki rytmiczny i mocny bass ,lubię dużo góry i gdy nie brakuję wokalu . Czy w ogóle ten zestaw kolumn z tym amplitunerem ciepło brzmi tak jak mi mówiono ? Sprzedawca Q21 powiedział że kable z oryginalnie zakończonymi wtykami bananowymi dają lepsze brzmienie bo są oryginalnie zgrzane i tlenione czy jakoś tak :) a kable do których bym sobie tylko dokupił wtyki bananowe dają tylko ładniejszy wygląd czy zgadzacie się z tym ? Proszę o pomoc .

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy konkurencja więc nie do końca musisz mi wierzyć.

Ale.

Brown sugar nic nie wniesie do twojego systemu pozytywnego tak samo jak tellirium. Moim zdaniem purple rain wystarczy. Czemu? Bo do tego systemu potrzebujesz kabli neutralnych, absolutnie nie rozdzielczych nie do końca jasnych.

Brzmienie którego oczekujesz masz już w zestawie. A wybierając kable jasne zepsujesz go bo przejaskrawisz. 

Co do samych wtyków! Nie wiem po co ci one. Banany stosuje się w salonach na wystawach gdzie często przepinal się sprzęt. W domu najlepszym rozwiązaniem jest goły kabel. 

Seryjnie, fabrycznie zarobione końcówki nie wpływają na poprawę dźwięku! Więc na to nie licz.

Ale zgadzam się z kolegami co do samorobek. Jeśli są zrobione źle jest gorzej. Tracisz i na przekroju kabla i jego dźwięku. Jeśli jest zrobiony dobrze, solidnie , starannie to gra tak samo jak seryjne. Ale mało kto ma cierpliwość i fach żeby to po prostu że spokojem zrobić. 

Tak realnie sprowadzając na ziemię. Wybierz kable dobre ale bez audiofilskiej akcyzy bo zmienia w brzmieniu to ok 2 procenty :)

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Piotrze bardzo Ci dziękuję za Twoją odpowiedź. Tobie chodzi o ten kabel Melodika MDC2415 Purple Rain? Jest o ponad połowę tańszy niż te kable które wymieniłem i z tego co rozumiem to Twoim zdaniem nie warto iść wyżej jeśli chodzi o cenę kabli bo nic więcej nie uzyskam a ten kabel który ty proponujesz daje dźwięk o którym pisałem tak ? O tym modelu modelu kabla który podałeś piszą w teście na stronie RMS że ma ciemny charakter grania, czyli jaki to jest? twardy bass i wszystkie dźwięki wycofane czy jak bo nie rozumiem.

Druga sprawa to mówisz że nie opłaca się płacić w moim zestawie za wtyki bananowe bo w sumie wyrzuce kasę w błoto a zyskamy tylko na estetyce tak? 

Teraz to mam metalik w głowie bo myślałem że czym droższe kable tym lepsze i więcej uzyskam dobrze ze są tacy ludzie jak ty i potrafią sprowadzić na ziemię. Podoba mi się to ze w twojej wypowiedzi nie ma zdania typu co droższe to lepsze jak w większości sklepów które coś sprzedają i za to też dziękuję. Ostatnie pytanie czy jak już będę po ten sprzęt to jest możliwość odsłuchania tych trzech modeli kabli na moim sprzęcie czy raczej nikt się w takie coś nie bawi? słychać Twoim zdaniem różnice po zmianie kabli? Mowa o wymienionych modelach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpowiem ci po kolei.

Melodika z bananami purple twin lub bez mdc2250 to granie równe bardziej w kierunku ciemnego. Czyli delikatnej góry i dołu.

Ale nie potrzebujesz kabla jasnego detalicznego. To o czym piszesz. Bo twój system tak gra. Jak wybierzesz jasne kable to możesz przesadzić i system będzie męczył.

Druga sprawa wtyki bananowe nie poprawiają nic. To tylko wygoda no i dla niektórych wygląd. 

Pamiętaj o tym.

Możesz wybrać Brown sugar, chord itp ale czy aby pójdzie w dobrą stronę to nie wiem.

Możesz je sprawdzić ale nie w salonie bo tam możesz z zamkniętymi oczami wogole nie poznać różnic. Musiałbyś wziąć je do domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home jeśli dobrze rozumiem to w proponowanych u ciebie kablach Góra będzie mniej ostra i o to chodzi właśnie ale co z wokalami? będą wyrazniejsze? bardziej czytelne czy nadal wycofane? a co do basu to znaczy że będzie mniej dynamiczny, miękki, rytmiczny, czyli spowolniony?

Pytam o to wszystko bo to bardzo ważne dla bo po co ma kupić coś co nie spełni moich oczekiwań a kolumny które kupiłem niby maja cofniety wokal i tego najbardziej się boję. 

Po części oczekuje tego co napisałeś że Góra jest trochę cofnie ale chciałbym wydobyć więcej wokalu i dobry uderzając miękki bass, czy dzięki twojej propozycji kabli jestem bliski takiego efektu?  

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable nawet super to 5 procent brzmienia systemu.

I melodika nie powoduje wycofania wokali. Tylko pilnuje aby góra nie syczała a dół nie był zbyt głęboko posadowiony i wtedy gubił kontrolę.

Mam wrażenie że ktoś ci gdzieś powiedział że kablami możesz wszystko zepsuć lub wszystko naprawić? Przykładasz do nich spora uwagę i słusznie ale bez wodotrysków. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używając prostych słów daliście mi do zrozumienia że nie warto iść tak wysoko jak chciałem z kablami i 45 zł za metr to jest maksimum ole powinienem wydać. 

@S4Home a powiedz Piorze czy w waszym odczuciu słychać różnice między kablami za 45 zł a za 100 zl? Czy słychać to że jeden kabel dodaje basu drugi eksponuje pasma itp? 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie słuchałeś tego zestawu to zakup drogich kabli nie ma sensu. Na start zapnij zwykłe miedziaki 2x2,5mm (lub nawet Melodikę MDC2250 i zobaczysz po jakimś czasie czego naprawdę Ci brakuje. Przecież nawet kolumny potrzebują kilkadziesiąt godzin wygrzania by "zaczęły" grać.

Dodatkowo większą zmianę usłysz obracając kolumny o kilka stopni na zewnątrz lub do środka od osi odsłuchu, niż zmieniając kable z takich za 50 zł na cukier  za 500 zł.

Po miesiącu słuchania będziesz dużo mądrzejszy, także cierpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sturek rozumiem i dzięki za radę . Wiec na początek kupie tańsze kable później zobaczę czego mi brakuje wiec przepnę na inne a faktem jest że kolumny są całkowicie nowe i potrzebują wygrzania tylko ile i na jakich poziomach głośności bo nie mam pojęcia ? w jaki sposób wygrzewacie elektronikę i kolumny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak proponował kupić już na początek trochę droższe (tak 40-60 zł/m) niż najtańsze. Pewnie wkrótce i tak najdzie Cię chęć kupienia droższych i pieniądze wydane na te najtańsze przepadną (fakt, że niewiele, ale jednak). Kupując już na początek kable z nieco wyższej półki zapewnisz sobie święty spokój na dłuższy czas;).

PS pisząc to mam na uwadze jedynie aspekt psychologiczny sprawy, a nie faktyczne różnice w brzmieniu kabli z różnych półek cenowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft to Twoim skromnym zdaniem powinienem kupić które kable z tych bo tylko te biore pod uwagę: Melodika Brown Sugar BSC2330 79złm niby najlepsze czytając recenzje ,melodika purple rain mdc2250 20 złm, trochę lepsze Melodika MDC2415 Purple Rain 45 zł ale wszystkie bez wtyków bananowych i ostatnie z oryginalnie zarobionymi wtykami Tellurium Q Blue Speaker 99zł m. Jak myślisz w co pójść co będzie najbardziej optymalne ? Nie chce nie potrzebnie przepłacać a na pieniądzach tez nie spie :) S4home polecił te za 45 zł bo reszta tych droższych może zbyt podbić górę pasma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O brzmieniu kabli się nie wypowiadam. Chciałem Ci tylko zwrócić uwagę na pewien mechanizm psychologiczny (wiem z własnego doświadczenia;). Ja kupiłem takie, które miały najlepsze recenzje (w założonych przeze mnie ramach cenowych). Jeśli recenzje nie kłamią, to mam super kable. Jeśli kłamią i wpływ kabli jest niewielki/pomijalny, to wydałem niepotrzebnie góra 100 zł (w stosunku do najtańszych przyzwoitych kabelków z miedzi beztlenowej). 100 zł w kategoriach audiofilskich to pryszcz. I mam święty spokój;).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zainwestować w jakiś DAC by poprawić jakość dźwięku ?

Za darmo możesz poprawić o 30-40% sterując sobie płatkami usznymi , ewentualnie odpowiednio dostawiając dłonie ... dziwne ,że nikt jeszcze nie opracował takich "nauszników" , bo naprawdę dużo dźwięku ucieka Nam w tak dosyć śmieszny sposób ;)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Audioquest Rocket 33 byłby dobrą parą dla Silver 10, ewentualnie tańszy WireWorld, bodajże Solstice albo Luna dobrze się sprawdzał z serią Silver, ale to już trochę jaśniejsze granie od Rocketa.

Na nawiasie, jak próbowałem Purple Rain, skroiło mi sporo wysokich. Kabel do zadań specjalnych. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziękuję za wasze odpowiedzi już wiem czego szukać i na czym się opierać. @Top Hi-Fi Szczecin muszę się przyjrzeć twojej propozycji bo lubię i to dużo góry w dźwięku nie chce jej całkiem stracić po prostu naczytałem się że te kolumny które kupiłem i amplituner podbijają wysokie to i się trochę wystraszylem że będzie tak ich dużo że nie będzie słychać wogole muzyki 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@S4HomePiotrze to że napisałem że się przyjrzę to znaczy że poczytam o nim nie będzie go już na mojej liście zakupów. Chciałem po prostu wzbogacić wiedzę o przeczytanie recenzji tego kabelka który top hi fi zaproponował. I uwierz już wszystko dobrze zrozumiałem i dziękuję na prawdę za waszą pomoc tutaj w temacie wiem chociaż teraz co i na ile w danym przedziale dają kable. Pozdrawiam Cię Piotrek i resztę pomocnych osób. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, S4Home napisał:

Inaczej. Przyjedź na odsłuch.

Jeśli z zamkniętymi oczami wśród 5 kabli poznasz te najdroższe to ci je dam za darmo. 

Między kablami za 10 a 30 jest.

Między 30 a 60 znikoma

Między 100 a 500 to płacisz audiofilska akcyzę. Wyżej także prąd do salonu czyns no i może wypłatę :)

W sumie dość uczciwa porada. Niemniej od siebie dodam ( niestety, a może stety nie mam słuchu nietoperza) że w tych widełkowych budżetach największe ( jeśli już) różnice  są pomiędzy kablami o zasadniczo innej konstrukcji budowy i materiale.  Np. konstrukcja rurkowa i posrebrzanie w kablu Qed silver,  ma nieco inne brzmienie ( twardsze, lepsze wydźwięk góry) od powiedzmy "klasycznego w budowie" kabla jakim jest Melodika PR (nieco zaokrągla wybrzmienia) na miedzi. Inaczej też może zagrać jakaś cienka taśma względem, grubego miedzianego, czy cynowanego przewodu. Natomiast faktycznie doszukiwanie się różnic, czy też może zasadniczych różnic, między klasycznym w budowie kablem Cu marki X 2x2,5mmm za 29zł, a  podobnym kablem Cu marki Y 2x2,5mm za 35zł może być ryzykowne i dla obdarzonych wybitnym słuchem, no ale każdy z nas jest inny.

Często bywa też tak, że oczekiwania wobec zmiany są duże, a zmiany są,( jeśli są jakie chcemy) dość marginalne, bądź po prostu bardzo małe, tak więc sporo zależy od oczekiwań, sposobu porównania i wpasowania się kabla w dany system.

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, S4Home napisał:

Inaczej. Przyjedź na odsłuch. 

Jeśli z zamkniętymi oczami wśród 5 kabli poznasz te najdroższe to ci je dam za darmo. 

Między kablami za 10 a 30 jest.

Między 30 a 60 znikoma

Między 100 a 500 to płacisz audiofilska akcyzę. Wyżej także prąd do salonu czyns no i może wypłatę :)

Rozumiesz?

To tak płytkie spojrzenie na temat, że aż przykro patrzeć. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro nie przykro. Staramy się uczciwie zarobić na życie a nie wciskać klientom pierdol i wmawiać im że kable na których jest 200 Procent marzy doprowadza ich do audiofilskiej ekstazy. 

Mało tego wiem że Szczecina trochę jest

 Ale także zapraszam puścimy na elektronice która znacie i kolumnach też. Jeśli poznacie to wam kable też dam.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateo89 uwierz dobrze Ci koledzy radzą.

Swoją drogą kolejny wyraz szacunku dla branży @S4Home która nie traktuje każdego kolejnego, nowego forumowicza jak mięsa....

Przepraszam ale tak to wygląda.

Dnia 21.11.2017 o 16:49, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

110 zł za metr bieżący?

I co to wniesie? Serio słucham?

Koleżko weź sobie:

https://www.q21.pl/chord-clearway-dostawa-gratis.html

https://sklep.rms.pl/melodika-mdc2250-purple-rain-przewod-glosnikowy-ofc-klasy-4n-2x2-5mm2-z-zyla-basscore

http://s4home.pl/produkt/kimber-kable-4pr/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home dziękuje Ci Piotrze za szczerość i brak jakiego kolwiek naciągania byle tylko sprzedać klientowi , to się ceni naprawdę . Co do kabli to już obrałem kierunek i nie kupię kabli droższych niż 50 zł za metr i tak już zostanie tym bardziej że nie jestem audiofilem który potrzebuje drogich kabli by w podświadomości wiedzieć że zestaw gra dużo lepiej :) Wnioskuje po rozmowach z tobą . @InsideTheReactor fajne propozycje dałeś kabelków i ze wszystkich jakie tu wymieniliście koledzy wybiorę jeden w miarę moich potrzeb a najlepiej jak kupie najtańszy z nich to myślę że i tak będzie lepiej niż na kablu w cenie 5zł za metr  :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...