Skocz do zawartości
Mateo89

Monitor Audio Silver 10 + Yamaha RN803D jakie kable do 100 zł za metr ?

Recommended Posts

Mam akurat Chorda i Purple i taka jedna uwaga nie związana z brzmieniem: Chord Clearway jest gruby i sztywny jak cholera , Melodika natomiast dużo lepiej się układa.

@sturek dzięki że mówisz to jest bardzo ważne dla mnie i teraz już wiem co wybrać pod względem budowy kabla.

A powiedz jak w porównaniu w twoim odczuciu grają? Słyszysz różnice? Jeśli tak to powiedz o ile i mniej więcej jakie. Z góry dziękuję 

Rożnica w moim odczuciu jest, ale taka na pograniczu percepcji! Max 1%.

Zasadniczo, Chord czyściej i dynamiczniej, Melodika troszkę łagodniej łagodniej, cieplej. Dla porównania np. Inakustik Silver (mój trzeci kabel) odchudza średnicę i wyostrza dźwięk, bas jest twardszy - dalej mówimy o różnicach w skali mikro. Możesz to stwierdzić tylko przy jak się skupisz na wyszukiwaniu różnic, na konkretnym, dobrze znanym utworze. Żeby Ci to dobrze uzmysłowić powiem, że jak zdejmiesz maskownice efekt zmiany będzie duuuuużo bardziej zauważalny.

Tak jak pisał wcześniej Jacek75, najlepiej sprawdzić czy słyszysz różnicę podpinając dwa różne pod względem budowy kable tj. cienki srebrny kabel i grubą miedź. Jeśli nie usłyszysz między nimi różnicy... masz szczęście :) 

Dodam jeszcze, że dla mnie ta Melodika i miedziak Ofc za 6zł /m graja praktycznie tak samo. Za to Melodika ładniej wygląda, jest praktyczna i uniwersalna, szczególnie wykończona w ten sposób:

http://www.audiosfera.eu/336,melodika-mdc2250-przewod-glosnikowy-2x2-5mm-purple-rain-oprawa-srebrem-lub-dostawa-gratis-.html

31 minut temu, Andrzej Wierus napisał:

Hej

Napisz proszę czy jesteś zadowolony z brzmienia zestawu. Szukam dobrych głośników do 803

Ale trafiłeś ;)

Szukaj tematu „sens kupowania stereo za 10tyś” (lub jakoś podobnie) , tylko przeczytaj uważnie by nie wyciągnąć złych wniosków ;)

Ja podłączyłem 803d z monitor audio silver 10 powiem tak dźwięk bardzo ładny ale bass jest twardy bardzo punktowy w moim odczuciu brakuje głębi ciepła jeśli tak to fachowo się nazywa. 

Nie rób błędu tego co ja przed zakupem tylko wypozycz kolumny do domu i elektronikę bo inaczej utopisz kasę