Skocz do zawartości

Kino domowe 5.0/5.1 +muzyka stereo do małej powierzchni


Homer

Recommended Posts

Cześć,

Zastanawiam się nad lepszym udźwiękowieniem do TV (5.0 lub 5.1). Obecnie działam z poczciwą wieża stereo SHARP. Generalnie sprawa wygląda tak:

- przestrzeń kinowa stanowi cześć większego pokoju ~3x2,5m - Narożnik + centralnie na wprost TV 65".

- lubimy słuchać muzyki (rock/metal), także myślę o rozwiązaniu dobre stereo + dodatkowe małe satelitki (3"?) zaraz za/nad narożnikiem do filmów seriali. 

- wszelkie spotify/tidale/... nas nie interesują. Mamy płyty :P

- mieszkanie w bloku także kolumny głośnikowe więcej jak 50W RMS pewnie nie uświadczą. :) 

 

Chciałbym was poprosić o konkretne, sprawdzone i porządne rozwiązania, także tandetne pierdziawki ala MANTA odpadają. Nie chcę też wydawać na to fortuny. Powiedzmy 3-4k za min amplituner + fronty + centralny  na dzień dobry.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Co do mocy to wiem o co chodzi, bo na co dzień zajmuje się nagłośnieniem instalacyjnym i estradowym. Nie znam natomiast rynku sprzętu strikcte domowego ;) Widzę, ze parametry są ewidentnie ustawione są pod marketing Mało konkretów jak moc RMS, muzyczna czy AES. Pasmo przenoszenie też niesprecyzowane (-3dB, - 10dB?);)  Dlatego też proszę tu o jakieś perełki z dość sporej ilości sprzetu na rynku ;)

 

Dzięki za propozycje i ją obadam swoim okiem. Podjechać raczej nie podaję bo w stolicy urzęduje, instalacji w okolicy też nie będą miał w najbliższym czasie. Jakby ktoś jeszcze miał jakieś ciekawe propozycje z rynku to również chętnie poznam ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...