Skocz do zawartości

wybór zestawu stereo


Piotr Płocha

Recommended Posts

Witam,

Jak bardzo wielu innych szanownych forumowiczów mam prośbę dotyczącą kupa zestawu stereo.

Na początek:

- pokój ok. 27 m2  (salon z aneksem kuchennym) z otwartą 2,5 m przestrzenią na przedpokój 

- pokój w kształcie prostokąta, wąski niecałe 4 m odległość od ściany z miejscem na kolumny do miejsca siedzenia na kanapie

- nie słucham metalu ani zbyt agresywnego rocka. Lubię pink floyd,  muzykę elektroniczną (w tym w starym wydaniu Jarre Electronica itp. ), akustyczne gitary lekka muzykę klubową, chili. Musi być streeming  (Tidal) po wifi i CD

- budżet 6-7 tys.

- nie przepadam za hiper basem. Raczej szeroką scena z wyrazistą górą. Lubię słyszeć cykanie talerzy perkusji...

- mój wstępny wybór yamaha r-n803d, prosty y. cds 300 (a może 700) no i kolumny - tu jest dylemat. Myślałem (albo odsłuchiwalem ) podstawkowe: dali z.3 , B & W 685 S2,  elac uni-fi bo u5. 

Skłaniam się do dali bądź B&W. 

Uprzejmie proszę o pilną poradę. Już mi percepcja szwankuje po 3 tygodniach szukania i czytania setek testów i opinii.

Pozdrawiam 

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane przez Ciebie modele sugerują sprzęt nowy-a dopuszczasz zakup używanych?

Napisz więcej jakich funkcji w sprzęcie potrzebujesz i co ma być w zestawie: amplituner z funkcjami sieciowymi (Tidal) odtwarzacz CD oraz para kolumn? CD może być starszy i bez mp3?

Pozdrawiam

PS. Przenoszę Twój wątek do właściwego działu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając testy opinie czy pseudo znawców jesteś na tym samym etapie co 100 procent szukających zestawu. Czyli cofasz się a nie nabierasz wiedzy czy doświadczenia.

Każdy pisze co chce gdzie chce i jak chce, tak działa internet :)

A teraz do rzeczy. Kwota nie jest mała więc podejdź do sprawy z głową. Nie spieszy się , przesluchaj system w domu. Bądź świadomy co kupujesz a co ci gdzie coś wciska.

27m plus otwarte przestrzenie to nie jest miejsce na kolumny podstawkowe. 

Cena pozwala na wybór podłogowych solidnych czy to właśnie uni fi, tannoy xt6f czy kef 550. To granie stereofoniczne, nie zbyt basowe, chodź elac potrafi zaskoczyć, dobrze nasycone detalami.

Elektronika to już na czym Ci zależy 803 jest ok. CD 300 by zupełnie wystarczyl. Wzmak Cambridge cxa60 + cxc także ciekawa opcja. 

Daje możliwość abyś wypożyczył sprzęt do domu. Realnie wiedział co kupujesz i na co wydajesz zarobiony często ciężko hajs.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Mam bardzo podobny problem. Słuchałem zestawu yamaha R-N602 w różnych konfiguracjach. Najbardziej przypadły mi do gustu b&w 683 s2 i dali zensor 7. Szukam nowego zestawu stereo do ok. max 7k. Uparłem się jednak na yamahę ze względu na musiccasta i dopracowaną apkę. Od pewnego czasu jednak im więcej szukam i czytam tym mniej wiem. Znalazłem też yamahę r-n803d, której nie miałem jeszcze okazji posłuchać w w.w kolumnami, ale opis wygląda interesująco. Ze względu na ograniczony budżet zacząłem się zastanawiać nad kolumnami podstawkowymi m.in b&w 685 s2, tyle że przy salonie z kuchnią około 30m + otwarty przedpokój i jadalnia robi się z tego około 40m na 2,7 m wys. Z drugiej strony w bloku nie potrzebuję też potężnego kopa ... :). Idealnie byłoby gdybym zmieścił w budżecie CD, jeżeli jednak nie uda się teraz mogę zostawić ten zakup na później. Głównie i tak w domu korzystamy z serwisów internetowych. Może coś doradzicie?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz Daszkiewicz napisał:

Uparłem się jednak na yamahę ze względu na musiccasta i dopracowaną apkę.

tu bym uważał na tak śmiałe stwierdzenia. Apka owszem jest, ale kilka obszarów do poprawy ma. (wycofywanie do listy utworów z pendriva czy serwera działa albo nie działa, przewijanie utworów z pendriva działa tylko dla mp3, dla FLAC nie działa) Pierwsze logowanie do Tidal - nie jest intuicyjne. Musiccast fajnie działa. Yamahę 803D jako użytkownik z 2 miesięczym stażem w posiadaniu sprzętu polecam.  YPAO działa, u mnie nie słychać wielkiej poprawy, ale u kolegi w małym, wąskim pokoiku zrobiło niesamowitą robotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...