Skocz do zawartości

Kolumny do Marantz pm 8005


tomaz75

Recommended Posts

Witam i proszę o pomóż potrzebne kolumny do Marantz pm 8005 podłogowe nowe lub używane do około 3000 muzyka rożna spokojna i bardzo mocna dźwięk jaki lubię to niski bas ,wyraźna góra lecz nie ostra i oczywiście dobra średnica czyli All in one jakozrodlo Mede8er z plikami flac i mp3.z racji ostatnio dobrej ceny to może monitor audio silver 6 i uwaga bassreflex to z przodu bo kolumny blisko ściany okolo30 -40 cm.prosze o propozycje lub jak ktoś coś zauważy to link.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na pewno na Monitor Audio Silver 6, to kolumny które będą odpowiednie do Twojego systemu. Jako alternatywa spójrz także na bardzo dobrą, brytyjską konstrukcję Q Acoustics QA 3050.

Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie PM8005 gra z Pylonami Diamond 25. Wybrałem je w bezpośrednim porównaniu z Dali Opticon 6. Biorąc pod uwagę podobieństwo konstrukcyjne twoich Dali Ikon 6 MK2 z Opticon 6, to może, skoro ci się Dali znudziły, Pylony są właściwym kierunkiem. Mi się zestawienie Marantza z Dali bardzo podobało, ale Pylony grały jeszcze ciekawiej, więc padło na nie. 

Aha. Z Silverami (8) też Marantza odsłuchiwałem i mimo, że było nieźle, to jednak zdecydowanie najsłabiej z całej obszernej stawki.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kraft napisał:

Nie, ale to będzie chyba krok w tył w stosunku do Ikonów.

Krok? Raczej maraton w tył. :)

Spróbuj z ELAC Debut F6. Po ostatniej obniżce ceny tego modelu, mają jeszcze bardziej morderczy stosunek ceny do jakości. Zensory wciągają, jak to się mawia, bez popity. A ich specyficzna konstrukcja bas refleksu i ogólne zestrojenie sprawia, że nie trzeba bać się bliskości do ściany. 30-40cm wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Bo zensor 7 i ikon czy też opticon to granie zupełnie różne. Mało tego. Jest tak inne że jak komuś nie podoba się ikon to zensor właśnie może.

Więc inaczej. Konstrukcyjnie różnica jest. Moduł hybrydowy wysokotonowy inna konstrukcja zwrotnicy. Ale tu gdyby ktoś nie znał ceny to nie jest taka jasna odpowiedz. 

Nie elac f6 nie. Nie takiego brzmienia szukasz kolega. 

Inaczej już bym zaproponował :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o odpowiedz.mam dylemat planuje zakupic do trgo marantza heco aleva gt 602 ale kolumny niestety beda staly max od sciany 10-15 cm i druga z kolumn dodatkowo miedzy komoda a biurkiem na laptopa nieduzym ale jednak ze wzgledu na konstrukcje w/w kolumn obawiam sie troche uzyskanego dzwieku.alternatywa to MA Silver 6 które bassreflex maja z przodu i z tyłu tez ale jest on wyzej,co radzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i odgrzewam temat Marantz pm 8005 dzieki uprzejmosci S4 home testuje kolumny Heco Aleva GT 602 wykonanie 1 klasa,ale,jak pisałem o swoich obawach ,tak teraz sie one potwierdzaja odsłuch w Source Direct zadne korekty no i jest basssO.oaż za duzo kolumny stoja jakies 15 cm od sciany niestety inaczej nie beda dodatkowo prawa jest miedzy komoda a biurkiem komputera,prosze o propozycje kolumn chyba basreflex z przodu ,pokój 18 m.wiec moze podstawkowe ale wtedy dochodza standy i robi sie z kasż podobnie,wiec jesli mozna to prosze o sugestie

20171128_192142.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr jakie są wymiary tych kolumn chodzi mi o podstawę bo patrzę że 27 cm.i wchodzi u mnie na styk A jeśli z podstawą jest więcej to nawet nie wejdzie, zobacz proszę na zdjęcie A jakieś fajne muzykalne monitory ?Dzięki za propozycję rozważam to?

Edytowano przez tomaz75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie ma sensu iść w podstawki 

być może nie jesteś zwolennikiem dużego basu - i dlatego tak cię drażni aktualny bas. 

Może warto wybrac po prostu spokojniej grające kolumny, nie takie które jadą mocnym basem, lub uwypuklają skrajne pasma

Polecił bym ci Tannoy 7.4 -   myślę, że warto pomyśleć nad tym modelem

Koledze  poleciłem, mieszka w bloku kartonowym, i tam mocno się dźwięk niesie. Wiadomo, że bas zawsze najbardziej. Przyjemnie grające kolumny, bez mocno wykreowanego basu, ale czysto grające. Przy normalnym odsłuchu domowym - sprawdzają się idealnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...