Skocz do zawartości

Jaki kabel głosnikowy


Recommended Posts

Dzień dobry

Wymieniłem sprzęt wzmacniacz na Silver luna kolumny zostały Pylon Pearl. Ze starego sprzętu został mi kabel zwykły miedziany proel 2,5 mm miedz z mała ilością włókien. Wczoraj podłączyłem inny stary głośnikowy grubszy 4 mm no name i jest różnica trochę na niekorzyść zmieniła się góra ale w dole gra minimalnie lepiej. Zdziwiłem się znając trochę teorie elektroniki :) myślałem ze to voodu z kablami głośnikowymi ale jest odczuwalna subtelna różnica.  Co możecie polecić w cenie ok 40-60 zł za metr? Czy np Supra classic 4 jest dobrym kablem czy w tej cenie znajdę coś lepszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ślepym teście czy to nie jest wpływ autosugestii

Jak okaże się przynajmniej 8/10 to faktycznie może warto znaleźć jakiś inny kabel.

alphard da vinci

supra ply

melodika

najprościej by było wypożyczyć i posłuchać przy pomocy jakiegoś kolegi co by złudzeniom nie ulegać

druga opcja to kupić używki jakiegoś znanego producenta (może nie van den hula czy jak mu tam ;)  )

Dużo większe znaczenie ma szeroko pojęta akustyka niż same kable

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki co do akustyki znalazłem zloty środek. Jest szeroka scena, bardzo detaliczna wyraźnie odseparowane instrumenty z wyraźna lokalizacja . Co do auto sugestii  w gorze gubi się powietrze minimalnie, mniej przestrzeni ale to słychać po zmianie kabla na gorszy. Stad tez postanowiłem wydać 200-300 zł na trochę lepszy kabel nie będzie w razie czego potężna strata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...