Skocz do zawartości

Stereo do 8000zł


Adam Tyrajski

Recommended Posts

Cześć

Potrzebuje pomocy w doborze nowego sprzętu, a tak na  prawdę to mój pierwszy set. 

Kwota jaką dysponuję to 8000zł. Wolałbym nowe, ale z pewnej ręki zainteresuję się też używanymi. Sprzęt będzie podłączony do nc+ i telewizora samsung h8000 55cali. Nie interesują mnie jakieś bajerki typu wifi radia internetowe i inne. Muzyki jakiej słucham to głównie house i hip hop uwielbiam mocne basy. Wymiary mojego pokoju to 5m na 4.5m. Zestaw ma mi posłużyć przez kilka lat jedynie co to możne pokuszę się w przyszłości o subwoofer. Na ten moment zainteresowały mnie Klipsch Rp-280F + Cambridge Audio CXA 80. Co o tym sądzicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, zwrócę uwagę na dwie rzeczy,  wybranego sprzętu nie będę oceniał , bo skoro Tobie się spodobał to najważniejsze, niemniej mocne może być tam coś zupełnie innego niż "basy";) . Niemniej plan suba w taki metraż z tymi kolumnami to jak kwiatek do kożucha, no ale cóż, każdy ma swoja estetykę.

O co chodzi, wybierasz sprzęt już nie tani, klasy gdzie wymaga się więcej, a nawet sporo, a przy dobrym i mądrym skonfigurowaniu bardzo dużo i rodzi się teraz pytanie, co będzie źródłem muzyki ?... O odtwarzaczu CD nie wspominasz, radio www Cię nie interesuje za to sumiennie wymieniasz model TV ...Kolego to trochę tak jakbyś do dobrego samochodu, planował założyć koła od taczki, lub strego malucha. Porażka. Jak masz 8 tys to znajdź jeszcze 1500,albo inaczej zadysponuj budżet  i dokup odtwarzacz sieciowy...i nawet jak setki tematycznych stacji radia www z tą konkretnie muzyką jakiej słuchasz nie są dla Ciebie kuszące, to będziesz miał usb i posłuchasz w taki sposób.

Niestety ale jakość muzyki na muzycznych stacjach TV, oraz  sama jakość wypuszczanego sygnału z TV  jest kiepska, Tv to nie odtwarzacz muzyczny, chyba że masz mini wieżę.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zaznaczyć, że wybrałem ten sprzęt ponieważ wczoraj byłem na targach Audio Video w Warszawie i powiedziano mi, że do typowej "rąbanki muzycznej" będzie najlepszy. Niestety jako laik muszę kierować się podpowiedziami sprzedawców. Wybrany przeze mnie wzmacniacz ma możliwość podłączenia telefonu po bluetoofie i tak zamierzam się właśnie łączyć. Jeżeli możecie to podpowiedzcie jakie inne z zestawy są lepsze czy inne w tych pieniądzach.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adam Tyrajski napisał:

 Niestety jako laik muszę kierować się podpowiedziami sprzedawców.

Dlaczego  musisz się kierować ? Skoro byłeś na wystawie AS i  coś słyszałeś ( czy jednak nie ?) to powinieneś już lepiej sprecyzować własne oczekiwania, czy sam przemyśleć, poczytać nieco, potem posłuchać i podjąć decyzję. Matko, sprzedawca musi ci wybierać, przecież cytując  Lady pank " masz rozum, dwie ręce i chęć " Uszy chyba też?  Jak byłeś na wystawie możesz też wejść do salonów i słuchać. To że ktoś chciał z Ciebie zrobić za przeproszeniem "bezmyślnego klienta", nie znaczy że musisz taki być. Nie zapaliła Ci się czerwona lampka jak to usłyszałeś?  Określenie rąbanki ma wydźwięk pejoratywny, nie komuś oceniać gatunki, ale przecież masz prawo słuchać jak Ty chcesz, a nawet "rąbankę można różnie podać" .  Cambridge CX80 poleca się nie tylko do rąbanki, czasem wprost przeciwnie, a z Klipschem bywa różnie ;).

Najpierw pisałeś że "ten zestaw" cię zainteresował, a w kolejnym poście piszesz już że wybrałeś go, bo Ci polecono...słuchałeś go w ogóle ? Porównywałeś w innych konfiguracjach ( oczywiście w salonach, bo nie na targach)

Tylko raz jeszcze powtórzę Tv i bth nie źródłem muzyki dla przejrzystego systemu, nawet jeśli to muzyczna rąbanka, bo jednak  tracisz na jakości. Ciężko mi zrozumieć Twoje postępowanie...Jak na jakości Ci jednak nie zależy, to kup coś tańszego, ( w sumie wcale nie musi gorzej grać niż CA i Klipsch), jak chodzi Ci że musi być tylko markowo, kup lepsze marki, jak jednak na jakości i żeby grało jak Ty chcesz, to sam posłuchaj innych zestawień( tak kolumn jak i wzmacniaczy).

PS. Aha i nie licz że zestaw posłuży kilka lat, bo gust się lubi zmieniać, a jak jesteś młody możesz dojrzeć do innego brzmienia, czy innej muzyki;)  Co do pytania, to także w tych pieniądzach można zrobić dziesiątki różnych konfiguracji, która najlepsza dla Ciebie, to ocenić trzeba samemu, prawie nic nie napisałeś o oczekiwaniach, a słyszałeś na pokazach sporo sprzętu, wiec powinieneś mieć punkt odniesienia, salonów audio w stolicy też masa.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Klipsch rp280 to całkiem dobre kolumny odpowiednio napędzane grają na prawdę spoko. Wyraźnie mocno.

Polecał bym do nich właśnie tego cxa80 bo nie jest takie jasny jak poprzednicy lub wzmacniacz xindak. To świetne zestawienie. 

Jeśli nie klipsche to bardzo mocne magnaty quantum seria 757. Granie na prawdę klasowe. Jasne czytelne bez ostrości. 

Idąc w drugą stronę czyli totalnie stawiając na przekaz bardzo mocny na basie to nowe heco aurora 1000 napędzane nadem 375.

Zapraszamy cię na odsłuch mogę równiez podesłać sprzęt do domu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym kierował się tym co zobaczyłem na wystawie to z przykrością piszę, że nic bym nie kupił. Osoby odpowiedzialne za obsługę stanowisk kompletnie bez wiedzy. Do tego brak jakiegokolwiek zainteresowania klientem. Muzyka która leciała to głównie instrumenty smyczkowe. Żaden z zestawów nie zrobił na mnie wrażenia. Prezentacje były grane po cichu. Nawet w pokoju z klipschami gdzie byłem na prezentacji o ile się nie byle 7.4.2 kompletnie nie zrobiło to na mnie wrażenia. Pytacie mnie o efekty powiem krótko jak byłem na koncercie guns and roses w Gdańsku i może kojarzycie na początku koncertu gdzie było oczekiwanie na zespół na telebimach wyświetlane było ich logo i co jakiś czas z głośników był wystrzał z broni to aż się klata ruszała o to mi chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Jacek75 napisał co sądzi o wstawieniu suba do Twojego pokoju-ja tylko dodam, że porządny subwoofer do muzyki "zje" co najmniej połowę Twojego budżetu (w stereo najtańsze suby po prostu się nie sprawdzają). Więc takie rozwiązanie możesz sobie odpuścić.

Potrzebujesz  mocny wzmacniacz (choćby wspominany NAD 375), ale przede wszystkim musisz przygotować się i wziąć parę płyt z muzyką jakiej słuchasz i przetestować pare zestawów mocny wzmacniacz+podłogowe kolumny z dobrym basem.

Napisz jeszcze gdzie mieszkasz-bo na AudioShow oprócz mieszkańców stolicy było sporo ludzi z całej Polski (plus trochę spoza kraju). To, że zarówno prezentacje jak i sporo wystawców pozostawia wiele do życzenia to akurat nic nowego-ale niewiele trzeba by jednak znaleźć fajne pokoje i fajnych ludzi.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie tylko ty wynosisz zle wrażenia z Audioshow. Do nas często przychodzą, piszą klienci o tym co to wogole jest?

Prawda jest taka że tam system idzie się zobaczyć a nie posłuchać. Takie realia. Brzdakanie smyczków, specjalnie dobrane repertuary, a przy innych utworach system pokazuje jak .... Nie domaga. Osobiście mogę wyliczać bez końca.

Ale wracając do tematu. Mogę wypożyczyć sprzęt. Sprawdź w domu różnica jest kolosalna. 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie połączenia? Kupiłem też odtwarzacz cd onkyo, ale chciałbym jakoś inaczej się łączyć z moim wzmacniaczem. I teraz mam kilka pytań:

1) Czy TIDAL HIFI z laptopa po kablu USB najtańszym to wysokiej jakości połączenie?

2) Czy samsung s8 i wzmacniacz po bluetoofie + TIDAL HIFi to dobry pomysł?

3) Połaczyłem TV SAMSUNGa H8000 55cali kablem optycznym ze wzmacniaczem i  NC+ też optycznym do wzmacniacza. Które połączenie jest lepsze? W TV jest YouTube i inne bajerki. Wiadomo NC+ ogląda się na co dzień. 

4) Czy jakość kabla USB ma znaczenie czytałem o tym sporo i już sam nie wiem. Niby to tylko 0000 i 1111.

5) Czy jest szansa zainstalować TIDALA na moim TV?

6) Czy mogę użyć bluetootha w laptopie do podłączenia się z wzmacniaczem? (laptop lenovo y50-70)

Przypomnę, że kupiłem klipsch rp 280f + Cambridge cxa80

Edytowano przez Adam Tyrajski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy sprzęt komputerowy zaczął być już solidnie popularny w „torach audio” branża kablarska postanowiła zaatakować kolejne rejony.

okazalo się że ważne sa okrutnie audiofilskie kable usb

fantastycznie by było jakby audiofile kupowali kable ethernetowe „for audio” , karty pamięci „ audio” No i oczywiście kable SATA „audio”

Osobną opowieścią są kable hdmi, które też trafiły na celownik firm kablarskich. Mało tego , były testy!  A roznice spektakularne ;)

wyobraźnia to potężne narzędzie.

Realnie jest tak że kablem usb w przypadku połączenia zródło——DAC dane są strumieniowane, bez kontroli błędów. Ale przesyłane są w pakietach. Gdyby w przewodzie coś się działo to uszkodzeniu ulegalby cały pakiet danych a nie pojedyncze wartości.

stan 0 i stan 1 sa reprezentowane przez wartość napięcia tak dobraną aby „pomyłka” nie była możliwa.

Teoretycznie jest możliwe że zakłócenia (nazwijmy je elektrycznymi analogowymi - jakieś przypadkowe wartości napięcia z niezbyt dobrze złożonych części komputera,zasilania itp.) powstają na wyjściu komputera i przechodzą do DACa siejąc „dalej” czyli tam gdzie panuje już sygnał analogowy, czyli po przetworzeniu przez specjalizowane procesory. Ale w dobrze zbudowanym DACu taka sytuacja nie zaistnieje bo wejście USB jest (upraszczając) analogowo odseparowane. Kabel nie jest stanie nic tu zmienić. Pisze o dobrze zrobionym kabelku. W większości przypadków taki kabelek dostajemy od producenta DACa. Jeżeli dAC nie jest dobrze zbudowany to wymiana kabelka nic nie pomoże bo zakłócenia i tak sie przedostaną.

Jezeli chcesz mieć wrażenie że masz lepszy kabelek, kup sobie wireworld ultraviolet i zapomnij o problemie. On już wyglada bardzo „audiofilsko” ;)

Co do połączeń bluetooth , to powiem ci że według mnie jest z tym problem. Nie zagłębiłem się w sposób przesyłu ale jakoś dziwnie „nie taka jest muzyka”, może to tylko autosugestia, ale nie sprawdzałem tego.

co do punktu 3 to nie wiem o co ci chodzi. Połączenie optykiem jest ok. Działa? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adam Tyrajski napisał:

W 3 punkcie mam połączony telewizor oddzielnym kablem do wzmacniacza i dekoder też oddzielnym kablem obydwa to kable optyczne. I mam wrażenie, że bezpośrednio z NC+ jest lepsza jakość możliwe to? Tylko jak jest NC+ wtedy nawet po wyłączeniu TV głos nadal jest odtwarzany.

być może

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2017 o 02:25, Adam Tyrajski napisał:

4) Czy jakość kabla USB ma znaczenie czytałem o tym sporo i już sam nie wiem. Niby to tylko 0000 i 1111.

Nie daj się przekonać głownie branży która mówi tak.

Nie ma totalnie żadnego znaczenia. Jeśli kabel działa to ma taką samą jakość jak ten 100 krotnie droższy.

Dnia 25.11.2017 o 02:25, Adam Tyrajski napisał:

5) Czy jest szansa zainstalować TIDALA na moim TV?

Nie wiem ale tego nie rób. TV jest fatalnym transportem audio!

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...