Skocz do zawartości

Wzmacniacz do QA3050


sturek

Recommended Posts

Troszkę się pozmieniało, przeprowadziłem się do większego pokoju, niestety jest trochę nietypowy, bo powierzchnia podłogi to 30 m2, ale są skosy praktycznie z trzech stron, ściany z kartongipsu (za nimi wełna) i w takich warunkach chyba muszę pomyśleć o czymś mocniejszym tj. zamiana Ceola N9 na jakiś wzmacniacz, który zagra z tytułowymi QA3050 a jako źródło będzie robił Marantz Na6005. Nie będzie też bardzo głośnych odsłuchów - stąd potrzeba precyjnej regulacji głośności.

Nie musze mówić, że po przeprowadzce z 15m2 wszystko się pozmieniało  w akustyce.

Co chcę osiągnąć? Bardziej dynamiczny dźwięk, mocniejszy bas (w kierunku zmiękczenia), nie chcę wzmacniać średnicy (QA3050 graja raczej równo), może bardziej cykać u samej góry, oczywiście lepsza przestrzeń, rozdzielczość ....

Muzyka: od klasyki przez jazz do rocka. Okazyjnie metal i pop. 


W grę wchodzą raczej używki budżet to ok.1600 max. 2000 zł. Tak wstępnie pomyślałem o:

- Denon 1510ae
- Yamaha A-S701 (nie będzie za jasna?)
- Atoll 80 - tylko chyba bez SE w tym budżecie, choć chciałbym mieć korekcje barwy -
- Marantz - wiadomo, bo byłby komplecik ;) - Pm7004, bo na 8005 braknie budżetu, chyba, że 6006 jest bardziej "dociążony" niż starsze modele jak 6002.

Z góry dziękuję za opinie!

Edytowano przez sturek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o 1510 i jedna rzecz mi się nie spodobała "gra głośno już o pierwszego ruchu gałką" w końcu kawał mocy. K2 jakoś nie widać na horyzoncie - to jeszcze większa elektrownia.

Napisze raz jeszcze: nie będzie też bardzo głośnych odsłuchów - stąd potrzeba precyzyjnej regulacji głośności. I nie boje się loudness :)

A co sądzisz o podłączeniu Marantza PM6006?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2017 o 09:46, sturek napisał:

potrzeba precyjnej regulacji głośności.

 

1 godzinę temu, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

Albo kupić nowego NAD'a 326. :D

I to jest to o czym pisze. W ogóle nie czytacie potrzeb osób których chcecie doradzić. W ogóle!

Miałem NADa 326BEE przez 3lata i ten wzmacniacz ma najgorszą możliwą regulację głośności. A z pilota to jakaś tragedia.

Sam wzmak super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie przed sobą Marantza. Napisz mi proszę bajkę o tym, jak jego regulacja głośności jest precyzyjniejsza od NAD'a. Obie gały nie są precyzyjne, o silnikach nimi sterujących nie wspominając. Jak więc rozmawiamy już o marantzach, to nie widzę przeszkody, żeby rozmawiać też o NAD'ach. Trochę śmieszy mnie ta kolejna mała eksplozja w twoim reaktorze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej propozycji i głosów w takich tematach tym lepiej. Także dziękuję ze swojej strony za każda opinię. Szczerze mówiąc to ten Nad 326Bee był moim pierwszym pomysłem. Jednak im więcej czytam o nim, tym bardziej szala przechyla w stronę Marantza.

Co do potencjometrów, to niestety, ale ten nieśmiertelny Alps ma swoje wady i zalety i w tym budżecie ciężko znaleźć coś innego.  Najbardziej obawiam się sytuacji gdy mój 3 letni brzdąc podejdzie i obróci go na maksa :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2017 o 16:03, Top Hi-Fi Szczecin napisał:

Wbrew temu, co wy i inni zagorzali fani naszych salonów próbują wmówić wszystkim w koło, nasze doświadczenia, zasób i dostęp do sprzętów nie kończy się na tym, co jest u nas na półkach. ;)

Już nie przesadzaj, nic nie próbuje wmówić o waszych salonach :)

 

14 godzin temu, sturek napisał:

Podbijam pytanie: Jak zagrałyby waszym zdaniem QA3050 z Magnat MA 600? 

Mogę ci pożyczyć to zobaczysz.

Będzie naturalnie na górze i mocniej na dole. Powiedział bym udane, bardzo udane połączenie za niewielką kasę.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2017 o 07:33, S4Home napisał:

Będzie naturalnie na górze i mocniej na dole. Powiedział bym udane, bardzo udane połączenie za niewielką kasę.

Tak jest! Idealnie. Udało mi się kupić używany za fajna cenę, nie mniej jednak dziękuję za nakierowanie na ten sprzęt, choć marka mało popularna, to sprzęt zacny. Mało tego regulacja głośności mega precyzyjna - na wyświetlaczu i gra równo o niższych poziomów głośności. Ponoć wymiana lampy może jeszcze poprawić jego możliwości, ale dopiero zgłębiam ten temat (w zestawie dostałem jeszcze dwie zapasowe Tesle E88CC "z szablami"). Jeśli ktoś, coś w tym temacie to chętnie posłucham.

Teraz jeszcze jeden problem: różnica dźwięku między wbudowanym w Magnacie DAC, a Marantzem NA6005 jest spora na korzyść Marantza - lepsza przestrzeń, stereofonia.

Zacząłem się zastanawiać jak ma się do tego brzmienie Yamaha WXAD-10? 

Edytowano przez sturek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...