Skocz do zawartości

Primare DAC30 czy NP30?


Gość

Recommended Posts

Witajcie.

Do użytkowników lub sprzedawców @rms.pl @Q21 tych modeli, który model byście wybrali, nie biorąc pod uwagę funkcjonalności.

Odtwarzacz sieciowy z daciem

Primare NP30,

czy czysty DAC

Primare DAC30?

Kwestie streamingu, dostępności innych daców innych firm, jak również opcjonalnych boardów (Primare MM30) są kompletnie poza moimi zainteresowaniami. Interesuje mnie porównanie tylko tych dwóch urządzeń i tylko ich funkcji jako DAC.

Czyli, który DAC jak gra w zestawie ze wzmakiem Primare (w moim przypadku to I30). Czy różnią się znacząco w kwestii dynamiki, stereofonii, szczegółowości czy barwy, czy to są różnice tak znikome, że powienienem się kierować wyłącznie ceną i stanem technicznym?

Pozdrawiam.

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Mieliśmy okazję słuchać obu urządzeń i jeśli mamy pominąć funkcjonalność (to jednak trochę inne kategorie urządzeń), Primare DAC30 to zdecydowanie lepsze urządzenie. Ma odpowiednią dynamikę, głębię, znakomitą podstawę basową oraz trójwymiarową scenę. Odtwarzacz strumieniowy jest w tych aspektach gorsze a dodatkowo gra bardziej płasko, bardziej krzykliwie i sucho. Jeśli planuje Pan łączyć to urządzenie ze wzmacniaczem Primare, to dodatkowy argument dla wyboru DAC30. Mam nadzieję, że ta opinia coś rozjaśni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Bo mam nadzieję że dały ci do myślenia aby nie ufac do końca temu co piszą i że sprawdzisz sam to wszystko.

:)

Piotrek

Noalewiesz, zaprosiłem konkretnych użytkowników z prośbą o opinię. Opinię dostałem, więc nie mogę się skarżyć. Poprosiłem, przyszli, napisali. Wypadało podziękować.

No ale do wątku. Rozumiem, że chcesz się podzielić swoją opinią w temacie. Czy może miałeś przerwę na szluga i wpadłeś pogadać? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne. Tylko, żeby porównać to musiałbym oba na raz. I jeszcze do Łodzi jechać. Wolę podpytać i pożyczyć jeden, ten hipotetycznie lepszy. A nuż jakiś forumowicz z okolicy ma. Stąd moje pytanie. Generalnie bez ciśnienia, bo jestem zadowolony z obecnego. Ale czego się nie robi dla kobiet. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...