Skocz do zawartości

Shan Aztec 250


mrozu99

Recommended Posts

Pojechałem posłuchać i kupiłem , przesiadłem się na nie Z AP Virgo  O.o  dźwięk spokojny , pastelowy bardziej taki kameralny , nie ma mowy tu oczywiście o takiej scenie muzycznej , przestrzeni , czystości na górze jak w przypadku Virgo ale za to niskie tony biją AP na głowę.Dźwięk zdecydowanie bardziej relaksujący. To tyle po krótkim odsłuchu :)

pozdrawiam 

DSC07435.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrozu99 to może napisz coś więcej, bo widziałem że parę kolumn  chyba u Ciebie się przewinęło, tak wiec masz punkt odniesienia ;) do jakiegoś małego opisu....Zacnie wyglądają, a cena bardzo atrakcyjna, nawet jeśli grają trochę gorzej niż wyglądają:10_wink:.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek75 napisał:

mrozu99 to może napisz coś więcej, bo widziałem że parę kolumn  chyba u Ciebie się przewinęło, tak wiec masz punkt odniesienia ;) do jakiegoś małego opisu....Zacnie wyglądają, a cena bardzo atrakcyjna, nawet jeśli grają trochę gorzej niż wyglądają:10_wink:.

O dziwo grają lepiej niż wyglądają , piękny , miękki , niski bas , ocieplone , spokojne brzmienie. Jedyne czego brakuje to troszeczkę góry , może zmiana okablowania chociaż trochę to poprawi , obecnie jest Audioquest flx-slip 14/4 ( proszę o propozycję kabli które zagrają ostrzej ).
Jeśli chodzi o kolumny to masz rację trochę się tego przewinęło od początku roku zaczynając od AA Hyperion IV , AP Tempo I , Kef IQ9 , Focal Chorus 826 , AP Virgo i teraz Shan.
Najbardziej rozczarowały mnie Virgo chociaż w teorii powinny być najlepsze , nie wiem co było z nimi nie tak ale ten dźwięk strasznie mnie drażnił.Słuchałem ich w dniu zakupu jak przywiozłem do domu i później w dniu sprzedaży w celu sprawdzenia przez klienta.Przez 3 tygodnie nie miałem ochoty nawet na nie patrzeć. Wiem że potrzebują bardzo dużo miejsca i tyle też miały po bokach i od tylnej ściany odsunięte o ponad 100cm.
Kef - piękna góra , reszty zalet nie stwierdzono.No może jeszcze wygląd na duży +
Focal - niby okej , niby było wszystko ale jednak wszystkiego za mało , czułem niedosyt.
Hyperiony pominę , dla mnie strasznie przereklamowane w prasie audio.
AP Tempo - najlepsze ze wszystkich jakie miałem , przestrzeń , muzykalność , scena to ich atuty , na bas też nie można było narzekać  , chociaż brakowało czasami tych niskich pomruków które mam teraz.
Kolumny idealne dla mnie ? Wszystko z Tempo I z dodatkiem Shan Aztec 250.

Co do firmy Shan udało mi się ustalić że bywali dawno dawno temu na AVS , dystrybutor był w Cieszynie , obecnie mają dwa modele w ofercie , podstawkowe za około 27000zł i podłogowe za 47000zł.
Shan Aztec był testowany w naszej prasie w 1998r. Dostał doskonałe opinie za dźwięk i jeszcze lepsze za stolarkę. Nowe wtedy kosztowały w granicach 3000zł.
 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ciekawe paczki. :)

Otwierałeś? ????

otwierałem i teraz poskładać nie mogę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...