Skocz do zawartości

Porada: jaki interfejs audio dla amatorskiego DJa?


Recommended Posts

Cześć, 

to mój pierwszy post na forum, chciałem się przede wszystkim przywitać :)

I od razu mam pytanie. Tak się składa że coraz częściej robię za DJa na małych i średnich imprezach. Muzyka jest dość stara i specyficzna, więc DJowanie sprowadza się do wybierania i odtwarzania utworów oraz zabawy EQ.

Jestem bardzo kiepski w temacie sprzętu audio, jakoś do tej pory tę robotę ciągnąłem, ale czas już podejść do sprawy bardziej profesjonalnie - sprzętowo. Na pewno brakuje mi możliwości odsłuchu muzyki na jednym kanale (słuchawki) a odtwarzania w tym samym czasie muzyki na imprezie na drugim. Do tej pory robiłem to tak, że miałem kopię playlisty na telefonie i odsłuch na zewnętrznych słuchawkach, ale to na dłuższą metę jest męczące. Zastanawiam się więc nad kupnem karty, która pozwoli mi na odsłuch z dwóch źródeł jednocześnie, a gdyby była jeszcze wyposażona w jakieś dodatkowe kontrolki sterowania to byłoby już rewelacyjnie.

Zrobiłem research w internecie i wyszło mi, że warto zainteresować się np, Traktor Audio 2, ale różne opinie krążą o jakości dźwięku.
W tej chwili moim faworytem jest BEHRINGER XENYX 302USB - wygląda to ciekawie no i cena jest bardzo kusząca. 

Z alternatyw mam też w obwodzie: 
Mackie Onyx Blackjack 
PreSonus AudioBox
Lexicon Alpha 2-Channel Desktop Recording Studio

Byłbym mega wdzięczny za Waszą opinię w temacie:

1. Czy każdy z ww. interfejsów pozwoli mi na odsłuch ze słuchawek w trakcie odtwarzania z głównego kanału?
2. Czy jeśli nie nagrywam muzyki, podłączam zewnętrznych instrumentów to w ogóle jest sens inwestować w ww.? Może wystarczy jakakolwiek tania karta usb z wyjściem na słuchawki?
3. Tego ciągle nie rozumiem: czy lepiej mieć wyjście z interfejsu na głośniki typu minijack, stereo jack czy inne? Docelowo będę podłączał komputer do w miarę dobrego zestawu zewnętrznych głośników i/lub zewnętrznego miksera.

Mój sprzęt: Macbook pro z 2016 roku, z usb-c, więc pewnie w grę wchodzi tylko interfejs na USB (i tak muszę użyć przejsciówki na USB-C...)

Z góry dzięki za pomoc!
E.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...