Skocz do zawartości

KD bez szaleństw, zwykłe 5.1 za około 10 tysi


OmniModo

Recommended Posts

Hello.
Pomóżcie mi proszę w optymalnym wyborze sprzętu ponieważ zmieniam mój leciwy sprzęcik.  Obecnie korzystam z Yamaha RX-V475 do tego podpięte B&W centralny CC3 + półkowe DM602. Sub Yamahy (jakiś dwugłośnikowy z pokrętłami) , a satelity Rubicon 80W.   Nowy zakup to amplituner , który musi być Onkyo lub Yamaha  (taka słabość do chińskich japońców :) ) , a z głośników niestety wygląd też się liczy więc przednie (półkowe) muszą być w brązie. Skłaniam się ku Klipsch RP-150M.  W sumie 160M do małego pokoju ca. 20m2  chyba nie są potrzebne, ale jeśli  brzmią lepiej to oczywiście wezmę.  Subek to R-10SW
Meble tapicerowane i miękkie wyposażenie (dywan na prawie całą podłogę, narzuty z futer, a ściany i sufit wyłożone korkiem). Odstęp pomiędzy przednimi głośnikami ok 3m.  Pośrodku TV,  w odległości od oczu 2 m, tylnie głośniki w odległości od uszu ~1,5 m .  Dużo słucham muzyki rockowej i  klasycznej, trochę popu/techno. Żródło płyty CD i pliki FLAC.   Raz na tydzień lubię ostro przygrzmieć jakąś muzą ku oburzeniu moich receptorów słuchowych (no i sąsiadów).   
Tak czy siak na wzmacniacz przeznaczam do  3500 zeta  , a na głośniki: centralny do 1500 , para przednich do 3000 , tylnich do 1200  
 Zupełnie nie mam pomysłu co do tyłów, ale z uwagi na mały rozmiar i ładny wygląd to chyba będzie:  Taga Harmony TAV-616S   albo jeszcze lepiej Taga Harmony TAV-906S.   Podstawowy wymóg to drewnopodobna obudowa i rozmiarowo niezbyt duża głębokość  (tak do 16-17 cm max).

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne sugestie. (mile widziane linki do sklepów z dobrą renomą)    

Edytowano przez OmniModo
cena ampli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

To ma być system typowo kinowy?

Więc polecam jednak coś innego.

Na fronty klipsch rp150m, jeśli będzie też muzyka to wtedy 160m

Centralny podstawa to 440c!

Znakomity jest.

Tyły jeśli budżet pozwoli to RP 240s jeśli nie to niższa linia r14s.

Sub faktycznie r10sw lub r12sw.

Co do amplitunera to albo niższy ale super model Yamahy 683, albo wyższy Onkyo rz820.

Napisz do mnie to zrobimy kalkulacje całego systemu abyśmy się zmieścili w cenie :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi, ale co wy się tak z tymi Klipsch-ami uparli ... jakiś fanclub czy co  ?  :)    Uważam, ze sub R-12SW to trochę za duża moc jak na tak mały pokój, przeciez bas to długa fala więc lepiej rozchodzi się w dużych pomieszczaniach.   Uważacie, że nie najlepiej wyjdzie zmieszanie firm i dać na tyły coś innej marki ?    Podobnie sprawa centralnego, tego Klipsch RP-440C, nie dość, że mocno przekracza budżet to jeszcze ma potworną moc.  Na pewno przeczytaliście , że odległość od osoby oglądającej to 2 metry  ... ? 

Nie będzie to system typowy do filmów, 50% to słuchanie muzyki. 

Edytowano przez OmniModo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam pokój 20m - i od wczoraj jestem posiadaczem Klipscha R12- SW

i nie będzie za mocny - będzie schodzić nisko i nawet przy małej mocy odczujesz, że bas jest. Pierwsze testy w domu wyszły dość imponująco :)

Nie podałeś jakiej muzy słuchasz i z czego głównie - a żeby doradzić kolumny, trzeba wiedzieć do czego ma grać

Ja nie jestem zwolennikiem kolumn Klipscha (wyjątek to suby i centralki). Dla mnie grają zbyt mocną górą, i po dłuższym odsłuchu może być męczący -  mnie po prostu działają na nerwy.

Bardzo polecane i chwalone są Heco 900 - spróbuj wybrać się do jakiegoś salonu na odsłuch - posłuchaj Klipschów i Heco - i powiedz nam jak wrażenia - w którym kierunku chciałbyś iść

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch w saloniku sklepowym niewiele wniesie, tam są diametralnie odmienne warunki niż mam u siebie w domu, a po drugie musiałbym natrafić na wzmacniacz który akurat będę kupował (Onkyo TX NR676E / RZ 710 720 810 lub Yamaha RX V683 / A660 A670) . Jak pisałem moja muzyka jest głównie rockowa, trochę pop-u.  Kolumny tylko i wyłącznie półkowe , więc Heco 900 odpadają

Edytowano przez OmniModo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Szczerze to widzę , ale nie obraź się bo nie o to mi chodzi. Naczytałem się pierdol o mocy zestawów, kolumn i wzmacniaczy. Nie ma to nic wspólnego z realiami ale przyswoiłem wiedzę bo była z pseudo testu czy znakomitej recenzji gdzie facet się zachwalał. To powiem ci zachwalają się wszędzie.

A teraz do rzeczy.

Czemu Klipsch? Szukasz małych kolumn do kina i owszem mogę wysyłać kilka modeli ale żaden z monitorów w takiej niskiej kwocie nie zagra tak czysto, mocno i z odpowiednim przekazem podłączony do ampli.

Centralny za drogi? A pisałeś do mnie o set? No nie. To skąd wiesz?

Za mocny? Wiesz za co odpowiada centralny? Za wszystko co jest z przodu. Za wszystko. On gra 70 procent dźwięku a głośniki przednie 30. Wiele to zmienia prawda?

Sub za mocny? A wiesz jaka jest różnica w mocy subwoofer a? Dlaczego do 20 metrów kolega z forum kupił u nas 4 potężne velodyne? 

No właśnie to wszystko ma sens ale źle myślisz.

Centralny to podstawa kina. Dialogi mają być żywe a obraz dzwieki z ekranu tv bardzo czytelny. Ten klipsch to daje.

Sub lepiej jak ma zapas mocy. Większa.membrana schodzi niżej i kiedy jest podkręcony na mniejszą moc gra lepiej szybciej.

Więc jak kolega wyżej mówi. Nie staraj się krążyć błędnie po katalogowych mocach, bo to nic nie ma wspólnego z dźwiękiem.

Chcesz inne propozycje? A będzie je sprawdzał?

Coś ci wypożyczyć?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie, faktycznie, sporo w tym racji. Troszkę sobie jeszcze poczytałem i odświeżyłem wiedzę na temat parametrów kolumn , tj. mocy ciągłej, szczytowej, znamionowej, muzycznej, RMS  i inne . Większość to marketingowe pierdoły i lepiej nimi się nie sugerować, jak już, to liczy się efektywność w dB, ale to też nie wszystko.  W sumie to nie ma ideału, nawet najlepszy sprzęt audiofilski Hi-Fi wymięka przy naturalnym odsłuchu w filharmonii lub na koncercie, a jak ktoś chce super efektu kinowego ... to idzie do kina :)   Taka prawda.  U siebie w domu, gdzie mamy meble, nie wytłumione ściany, jakieś mebelki, niewielką przestrzeń w sumie niepozwalającą na odpowiedni rozstaw kolumn, itp. parametry wpływające na akustykę, to możemy sobie zapewnić co najwyżej substytut prawdziwych dźwięków, trochę lepszy za 100 tyś lub nieznacznie gorszy za 10 tysi ...    Ale po wykładać wielką kasę, w końcu to nie samym dźwiękiem człowiek żyje.
Tak czy siak dzięki informacjom jakie uzyskałem biorę amli Yamaha RX-A1060 lub A1070 , a na przody  Klipsch RP-160M.  Tylnie do wyboru:
Klipsch R-14S    
Klipsch R-14M  
Indiana Line Nota 240 X   
JBL Studio 220  
Dali Spektor 1  

Czy któreś z powyższych ktoś odsłuchiwał z Yamahą A10xx ?  


No i jeszcze problem z centralnym : proszę o wskazówki czy jest duża różnica (brzmieniowa,jakościowa) pomiędzy Klipsch RP-440C  a  RP-250C . Znaczy się, spora różnica będzie, zdaję sobie z tego sprawę (w tym akurat przypadku większy/droższy=lepszy) , ale czy tak naprawdę jestem w stanie te różnice mocno odczuć w zwykłych, domowych warunkach w odległości 2m  ?  
i przy okazji małe pytanko: czy RP-440C  może posłużyć jako podstawka pod telewizor (Sony 55") czy też wystąpią jakieś drgania ekranu ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2017 o 01:07, OmniModo napisał:

Tak czy siak dzięki informacjom jakie uzyskałem biorę amli Yamaha RX-A1060 lub A1070 , a na przody  Klipsch RP-160M.  Tylnie do wyboru:
Klipsch R-14S    
Klipsch R-14M  
Indiana Line Nota 240 X   
JBL Studio 220  
Dali Spektor 1  

Czy któreś z powyższych ktoś odsłuchiwał z Yamahą A10xx ?  

Moim zdaniem bez sensu jest tu przepłacać za taki ampli do tych kolumn.

22 godziny temu, OmniModo napisał:

(podana kwota 10 klocków okazała się za mała na ciekawy zestaw  :/ )

Bzdura!

Kto Ci tak powiedział?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem bez sensu jest tu przepłacać za taki ampli do tych kolumn.

Bzdura!

Kto Ci tak powiedział?

Piotrek

Yamaha RX-A1060 + Focal Aria 906  + Klipsch R12-SW  wychodzi ponad 10 klocków , a gdzie tam jeszcze pozostałe kolumny.  No, ale cóż, muszę do tej Yamahy podłączyć troszkę lepsze (i droższe) monitory, miejmy nadzieję, że teraz centralny Klipch 440c + na tyły też jakieś klipsy  wystarczą bo mój budżet ma już głęboki minus jak ten nasz państwowy  ;)

No, chyba, że będę MUSIAŁ do zestawu dobrać centralny Focal Aria CC900 to wtedy czekają mnie ostre negocjacje w sklepie S4Home  :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ten centralny i tyły są lepsze od tego do kompletu arii więc nie wiem czemu mówisz czy wystraszą?:)

Ja bym centralnego od nich nie brał ale rozumiem podejście 90 procent że logo ma się zgadzać. 

Moim zdaniem powinieneś spróbować. 

A możesz też podmienić yamahe na rz810 który jest w rewelacyjnie niskiej cenie teraz albo na marantza sr5012.

Kupujesz po prostu stosunkowo drogi ampli. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OmniModo - z kwotą 10tyś, jesteś w stanie dostać ciekawy zestaw - z którego będziesz się cieszyć

Nie daj sobie wmówić, że 10tyś to za mało. W zupełności wystarczy. A druga sprawa - skoro założyłeś sobie sam taki limit kwotowy- czemu teraz  zmieniasz zdanie?

zawsze znajdziesz coś lepszego i droższego. Ale idąc tym tokiem myślenia - myślę, że na same kino powinieneś przeznaczyć przynajmniej 30tyś, a na TV jakieś 15tyś. 

Bo po co kupować dobre kino, jak się będzie oglądało obraz na "dziadowskim TV"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry Tv a dobry projektor z ekranem - to znacząca różnica w cenie

ale i tak uważam, że dobry OLED ma lepszy obraz :) - ja uwagę zawsze zwracałem na czerń - kilku kolegów ma projektory - może nie zbyt wypaśne, ale z czernią słabiutko - jak na moje oko to odcienie szarości - a nie czerń 

ale wiem - zaraz mnie tu zjedzą posiadacze projektorów :) - pozostaje czekać na lincz forumowy:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2017 o 07:24, GleNinja napisał:

[...] myślę, że na same kino powinieneś przeznaczyć przynajmniej 30tyś, a na TV jakieś 15tyś. 

Bo po co kupować dobre kino, jak się będzie oglądało obraz na "dziadowskim TV"

ej, miało być KD bez szaleństw (patrz tytuł tematu)  :)    
Faktycznie jakbym spoczął na Yamaha RX-V683  (często polecaną na tym i innych forach) lub innych ampli słusznie proponowanych przez S4Home (np. Onkyo TX-RZ810) to spokojnie dałbym radę kwotowo, ale mój apetyt rósł w miarę czytania i zapoznawania się z ofertą  :) .   
Okazało się , że Yamahy A1050 / A1060 / A1070  wręcz rewelacyjnie grają stereo (jak na AV receiver), a ponieważ dużo słucham muzyki (oczywiście źródło to CD audio, FLAC lub WAV)  to musiałem dopłacić do lepszego wzmachola. No i w tym momencie musiałem szarpnąć się też na lepsze kolumny Focal Aria.   

Do "zwykłego" kina z podana na wstępie kwotą świetnie sprawdziłby się zestaw Klipsch  (RP-160M + RP-440C + RP-240S + R-12SW).  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 30.11.2017 o 15:14, S4Home napisał:

To prawda.

A że tak zapytam świetnie sprawują się w stereo ? To twoja opinia , wyczytana? :)

U mnie od jakiegoś czasu gra Yamaha RX-A1060  + Focal Aria.  Dźwięki wydobywają się przepięknie.  Rodzaj muzyki to zazwyczaj rock, reggae, pop i techniawy oraz trochę klasycznej. Jestem mega zadowolony i mogę śmiało polecać każdemu taki zestaw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OmniModo napisał:

U mnie od jakiegoś czasu gra Yamaha RX-A1060  + Focal Aria.  Dźwięki wydobywają się przepięknie.  Rodzaj muzyki to zazwyczaj rock, reggae, pop i techniawy oraz trochę klasycznej. Jestem mega zadowolony i mogę śmiało polecać każdemu taki zestaw. 

Napisz proszę co Cię skłoniło do takiego wyboru, bo ja już baaaardzo długo się zastanawiam nad amplitunerem i nie mogę się zdecydować. Początkowo byłem pewien że będzie to  "Twoja" Yamaha. Ale im dłużej myślałem, czytałem i słuchałem opinii to utknąłem między w/w Yamahą, Mrantzem, Demonem a Onkyo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty utknij w podstawowym modelu z pre out, a wyjdziesz z tego zwycięsko :) Akurat Yamaha do Focal Arii pasuje. Kolumny mają tendencję do buczenia, nadmiernej ilości mniej kontrolowanego basu. Pokazało to Audio Show w zeszłym roku. Yamaha trzyma w ryzach też bas. Prowadzi go w sposób dostojny i kontrolowany. Nie ujmując mu przy tym mocy. Dobre zestawienie. 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2018 o 08:31, S4Home napisał:

[...] Akurat Yamaha do Focal Arii pasuje. [...]

Piotrek

 

Taka opinia często się powtarza, w opinii ludzi (i teraz też mojej) ten sprzęt dobrze się wzajemnie uzupełnia.  Jedna z ważniejszych rad jakie usłyszałem w trakcie dobierania sprzętu (i mogę ją teraz osobiście poprzeć) to wybór ampli:  jak go dobierać do takich kolumn całkiem wysokiej klasy (w tym przedziale cenowym rzecz jasna) to tylko Yamaha z serii Aventage (czyli z literką "A" w modelu) , bo do gorszego modelu szkoda takich kolumn.   
Totalnie nie znam się na Marantz i Denon, natomiast o Onkyo słyszałem/czytałem, że w porównaniu do Yamaha to ma słabą kalibrację dźwięku przestrzennego dla danego pomieszczenia.   Może popytaj o szczegóły w sklepie S4Home, przekonałem się , że znają się na rzeczy. 

Edytowano przez OmniModo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...