Skocz do zawartości

ONKYO 8270 czy YAMAHA R-N803D


Marcin Schmottermeyer

Recommended Posts

Witam,
Mili Państwo:), potrzebuje pilnej pomocy, w dniu dzisiejszym zakupiłem kolumny Polk Audio S55 oraz zamówilem do nich amplituner Onkyo 8270 za który jeszcze nie zapłaciłem, po lekturze wpisów na forach naszły mnie wątpliwości co do amplitunera, a mianowicie jakości podzespołów użytych we wnętrzu w onkyo w porównaniu z yamaha. Czy warto dołożyć te 500 złotych do R-N803D?

3F11CB3C-810B-47F5-8E97-0F3FED104012-5446-0000036CFDBA8CCE.jpeg

Dla porównania yamaha

AA9BDBCB-5EB3-4B0A-9EAB-26EE0A74A68F-5446-0000036E129A2336.jpeg

Edytowano przez Marcin Schmottermeyer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd jeszcze nie świadczy o "jakości podzespołów" :-) Choć na zdjęciach wnętrz widać ilość i "napakowanie" i to już o czymś mówi.

Przede wszystkim warto posłuchać jak grają oba amplitunery -najlepiej z Twoimi kolumnami i nie kupować w ciemno. Jeżeli masz możliwość to pewnie warto dopłacić do Yamy, ale "same testy nie grają".

Pozdrawiam

PS. Więcej informacji znajdziesz w wątku o amplitunerach sieciowych w tym samym dziale STEREO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy jedno! Bo widzę że część nowych osób ma z tym olbrzymi problem.

Wbrew pozorom te modele nie są dla siebie konkurencja!

Yamaha gra wyraźnie lepiej, to nie podlega dyskusji. Jednak Onkyo jest lepiej wyposażone w złącza HDMI chociażby.

Potrzebujesz jedno wybierasz jedno , stawiasz na drugie wybierasz drugie.

To nie są modele konkurencyjne!

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Onkyo 8270 to rozwinięcie konstrukcji modelu tx8150/tx8250 w tx8270 dodano hdmi, plus parę "opcji elektronicznych". Rzekłbym więc, że Onkyo jest poniżej modelu Yamaha rn 602, choć można by tu mówić raczej o innym zespole cech brzmieniowych. Natomiast faktycznie w kwestii wyposażenie w 8270 poszli na całość. Nie podoba mi się natomiast podejście Onkyo wobec klienta np. podawanie "wysokiej" mocy w dość pokrętny sposób czyli 1 wysterowany kanał, pasmo 1kHz i 6 ohm trąci praktykami reklamowymi rodem z kina domowego. Tak więc jeśli hdmi nie jest Ci Marcinie do szczęścia potrzebne, to możesz spokojnie kupić Onkyo tx 8250, niemniej jak chcesz "lepiej" warto dołożyć i do Yamahy rn602 i nawet tysiaka do rn 803. Słowo lepiej dałem w cudzysłów ze względu na to że konkretny amplituner/wzmacniacz zawsze należy odsłuchać z paroma kolumnami...nie ma tak dobrze że tzw. dobry wzmacniacz i dobre kolumny zagrają razem dobrze i dadzą dobre brzmienie, bo to prosto to nie działa:10_wink:. Zespół cech brzmieniowych kolumn i cech brzmieniowych wzmacniacza musi się razem zgrać pod konkretny gust.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny gust muzyczny , inaczej słyszy tak więc pytanie ludzi na forum , bez własnego odsłuchu kompletnie nie ma sensu ;)

Pytając na forum zostałem ukierunkowany na co patrzeć , finalnie kupiłem zupełnie coś innego co mnie zauroczyło i wpasowało się w mój gust tak więc ...

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście...przesłuchałem kilka par głośników w konfiguracji z kilkoma amplitunerami. Najbardziej do gustu przypadł mi dźwięk z Polk audio s55 oraz yamahy R-N803D, i taki zestaw zakupiłem;)

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie bede otwieral nowego tematu, bo N803d jest tak popularny, ze mozna osobne forum mu zalozyc ale zastanawiam sie, (zakladajac ze predzej czy pozniej i tak bede chcial kupic odtwarzacz CD ) ktory zestaw zagra lepiej (i o ile)

Yamaha A-S701 lub A-S801 + Yamaha CD-NT670D czy samo RN803d ?
Bo funkcjonalnie byly by niemal identyczne tyle ze jeden klocek wiecej, ale za to CD mozna odtwarzac.

 Czy uwazacie ze 701 jest muzycznie lepsza od 803d?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2017 o 23:14, yogiz napisał:

Yamaha A-S701 lub A-S801 + Yamaha CD-NT670D czy samo RN803d ?

Samo 803D

Dnia 26.11.2017 o 00:41, JMichu napisał:

Teraz widzę już można dostać  Yamahe 803 za 2995 w jednym ze znanych sklepow, bez jakichś negocjacji.

E! pokaż ofertę? :) Chyba że mówisz o black Friday? Ale to już koniec! :)

23 godziny temu, Marcinzp napisał:

Black Friday, ale kupując poza promocją za gotówkę i po uwzględnieniu rabatu, który sklepy dają, zapłaci się podobną kwotę

Właśnie nie do końca.

Chyba że też jesteś sklepem? I to wiesz?

21 godzin temu, JMichu napisał:

Tak tylko pisałem ze oficjalnie zeszli do takiego poziomu....

Pokaż linka bo oficjalne to na pewno nie jest!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...