Skocz do zawartości

kupno gramofonu


Recommended Posts

Witam!!
Jest to mój pierwszy post na tym forum.Zamierzam kupić swój pierwszy gramofon.Cena do 400 złotych.
Na allegro zauważyłem dwa gramofoniki:
Dual CS 514 -220 zł
Technics SL-BD20-349 zł

Czym się kierować przy zakupie??Chcę gramofon podłączyć w późniejszym czasie pod kolumny.O jakieś rady poprosze...
Wracając do dwóch w/w urządzeń.Jak wygląda serwisowanie ich(igły itp rzeczy) Ciężko dostać części zamienne??
Jaka jest jakość dźwięku??Gramofon ma służyć wyłącznie do słuchania płyt..
Będę wdzięczny za każdą sugestie..
Pozdrawiam Leslo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby z płyty uzyskać ładne brzmienie musisz zainwestować w dobrą igłę i napewno przedwzmacniacz gramofonowy. Na allegro można poszukać preamp, może nawet na lampie?. Jak się podsumuje budżet to wyjdzie to dużo więcej niż zakup gramofonu ale za to nowe nabytki odwdzięczą Ci się ładnym dźwiękiem a chyba na to liczysz najbardziej. Z igłami obecnie nie ma problemu. Jeżeli masz sporo płyt to do boju!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzisz o tych dwóch gramofonach wymienionych w poście??skłaniam się ku kupnie Dual CS 514 lbo na moje potrzeby w zupełności wystarczy...A jak wygląda sytuacja z igłami??muszą być koniecznie oryginalne Duala??

http://www.allegro.pl/item363255257__srebr...al_cs_514_.html Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leslo
Odnośnie przedwzmacniacza gramofonowego - jaki masz wzmacniacz/amplituner? Czy (jeżeli jest) przy wejściu PHONO jest informacja czy współpracuje z wkładkami MM oraz MC.
Jeżeli masz porządny sprzęt i wejście PHONO we wzmaku/ampli to możesz przy tej klasie gramofonu (do 400zł - czyli modele podstawowe) na razie darować sobie zakup dedykowanego przedwzmacniacza gramofonowego. Tak robi wiele osób, a po prostu szkoda pieniędzy - lepiej więcej przeznaczyć na zakup gramofonu i nowej wkładki (lub igły) gramofonowej.

Co do wkładek - istnieje sporo firm wyspecjalizowanych w tej materii, więc rzadko kupuje się wkładki producenta gramofonu. Poza tym zamiast wkładki można wymienić samą igłę...

zn21
W 400zł raczej trudno zmieścić się w zakupie gramofonu, przedwzacniacza (lampowego...!) i wkładki/igły icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leslo
Zanim kupisz używany gramofon spokojnie zastanów sie, a najlepiej abyś osobiście go odebrał i przy okazji sprawdził. W kwocie, która podałeś można już kupić całkiem przyzwoity sprzęt.
Jeśli Dual to proponuje abyś szukał czegoś z serii 7xx. A najlepiej poszukaj 701, 721 ew. 704.
W kwocie do 400 zł można również kupić Pioneera PL 770, PL-870, PL-970.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że na początek ten Dual CS 514 mi wystarczy...mam blisko więc umówię się z facetem i sobie go obejrzę i posłucham...No a potem się rozejrzę nad czymś lepszym.
A co potrzebuje żeby jakieś głośniki do niego podłączyć??(wiem że moje pytania są śmieszne ale naprawdę pierwszy raz się stykam z tym sprzętem)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuńczyk
Zgoda w 100%, ale jak widać leslo ma tylko 400zł na wszystko. Jakby trochę za mało na zakup gramofonu i preampu. Inna sprawa, że do dobrego preampu zdałby się przyzwoity gramofon z dobra wkładką.

Leslo z naprawą napędu bezpośredniego bywa różnie. Czasami może być tak, że może okazać się, że nabyłeś szmelc do wyrzucenia. Z igłami i wkładkami nie powinno być problemu.
Z tanich gramofonów z napędem paskowym polecałbym np. Thorens TD 160.
Chociaż ja osobiście wolałbym trochę poczekać i uzbierać więcej pieniędzy na nowy gramofon. Naprawdę czasami warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydawaj nawet lub aż 400 zł. na używkę w 100 % pochodzącą z wystawki zza Odry. Duża szansa na wtopę i frustrację. Cierpliwośc i upierdliwość i można już za ok. 800 zł. kupić nowego Pro - Ject Debut III Standart z wkładką Ortofon OM 5E czyli o wiele klas lepszy sprzęt niż większość szrotowiska z Allegro. I na gwarancji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Project Debut III wygląda dość nieciekawie,ja bym nie dał za niego 800zł.Wiele tych starych gramofonów nie ustepuje mu parametami a ileż ładniej wyglądają.Te projecty nawet nie psiadają pokrywy górnej a przeciez nie jest to element
tylko kosmetyczny a ważna rzecz która chroni przed sprzęzeniem akustycznym na lini igła głośnik.Ostatnio kupiłem

Technicsa SL-1510 bardzo fajny gramofon za 280zł.Silnik Direct Drive kto miał Technicsa ten wie ze nie do zajechania
i łatwy dostęp do nasmarowania.mój egzemplarz to rocznik '77 a więc to juz ponad 30 lat oczywiście całkowity manual.Śmiga bez zarzutu obroty trzyma stabilnie.

Popatrz tu niedawno na allegro poszedł podobny model z tej udanej serii:

http://www.allegro.pl/item357552311_techni..._high_end_.html

i to za grosze ten model wart jest ze dwa razy tyle zbudowany jak czołg ok 10kg wagi.To były kiedys gramofony używane w studiach zanim weszła seria 1200/1210
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuńczyk
"Każda pliszka swój ogonek chwali". Niech Kolega zajrzy i dokładnie przeczyta parametry techniczne dot. gramofonach Pro-Ject a szczególnie pokryw. Nie zauważyłem aby mój Pro-Ject 2Xperience nie posiadał pokrywy. Poza tym do modeli bez pokrywy można taka zamówić. Nie przeczę, że są lepsze i gorsze rozwiązania. Sam kiedyś byłem posiadaczem gramofonu Technics i nie przeczę, że to dobre gramofony ale o Pro-Ject, które używam od 6 lat również nie mogę złego słowa powiedzieć.
To tak na marginesie w sprawie pokryw. icon_biggrin.gif
Kolega Leslo i tak sam musi podjąć decyzję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


podjąłem decyzje...kupuje Pioneera PL 970 Quartz. teraz pytanko odnośnie przedwzamacaniacza/wzmacniacza lampowego...koleżanka z pracy stwierdziła ze jej syn taki w domu zrobił.gdzie moge otrzymać schematy żeby takie coś stworzy??czy może forumowicze mają i mogą się tym podzielić..??icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

teraz pytanko odnośnie przedwzamacaniacza/wzmacniacza lampowego...koleżanka z pracy stwierdziła ze jej syn taki w domu zrobił.gdzie moge otrzymać schematy żeby takie coś stworzy?

leslo
Może po zakupie gramofonu uda Ci się wypożyczyć od niego ten przedwzmacniacz?
Zazwyczaj odsłuchy są najlepszym rozwiązaniem icon_cool.gif
I cały czas nie dałeś informacji, jaki masz sprzęt i w jaki sposób chcesz podłączyć gramofon! Oprócz zamiaru zakupu dedykowanego preampa...

Pozdrawiam
PS. I jak zwykle na forach internetowych (i w życie też...) jest grono zwolenników sprzętu nowego oraz inni optujący za "nówkami". Wybór należy do Ciebie icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem Pioneera PL-970 Quartz....na razie sprzęt podłącze do amplitunera Yamaha u ojca w pokoju i sprawdze jak sprzęt się sprawuje.potem pomysle o jakims przedwzmacniaczu aby do mojego kina domowego za pomocą wyjścia AUX podłączyć..póki co czekam aż sprzęt dojedzie:-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gramofonik dotarł do mnie w pancernym opakowaniu...podłączyłem go do kina domowego Philips HTS3100....pierwsze wrażenie..gra cicho....podłączyłem go czinczami...

DSC01446.jpg


do czego służy ten środkowy kabelek??
podejrzewam że muszę kupić przedwzamacniacz żeby głosniej grało??
jakiego rodzaju wkładkę ma ten gramofon??

DSC01446.jpg


podejrzewam że będe musiał kupić nową.jaką polecacie w rosądnej cenie??
czym czyścić wkładke i płyty żeby kurzu na nich nie było??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...