Skocz do zawartości
Charlie Sheen

JBL SCS 178 czy 140 ?

Recommended Posts

Witam, szukam zestawu 5.1 do amplitunera RX-V465 (film 60%, muzyka 40%). Mam obecnie JBL SCS 140 ale dźwięk, szczególnie dialogi w filmach czy muzyce są tak jakby "pudełkowe". Zastanawiam się nad zmianą zestawu, mam okazję kupić SCS178 i się zastanawiam, może polecić coś innego - mogę wydać 700zł za używki.  

Poniżej foto kolumn 178 i małych 140'ek

glosniki.jpg
hosting zdjęć bez rejestracji

Miałem kiedyś dawno te monitory JBl SCS178 jako fronty w "sypialnianej mini wieży" stereo, bardzo fajny, dynamiczny dźwięk, bez wpadania w nieprzyjemne skrajności . Jak na niedrogie kinowe kolumienki tej firmy to nawet solidnie zbudowane. Jak w muzyce dały radę, całkiem miło je wspominam, to w kinie też będzie ok., a 700zł to cena bardzo atrakcyjna, nawet jakby suba nie było( a chyba jest!), tak więc poprawisz sobie .

No to całkiem udanie.

To dobra cena na ten set. Chociaż dziwne co mówisz. Po nawet z mikro kolumienek dialogi są ok. Więc czy to nie wina ampli?

Sprawdzałem na innych głośnikach, jest ok. Ale te 140 grają jak jakieś komputerowe manty, co dziwne, bo to jednak JBL a dwa że subwofer w zestawie 140 jest po prostu świetny (potężny i  dynamiczny). Same w sobie fronty, a głównie środek są mocno kiepskie. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się