Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo


Ptaq1

Recommended Posts

Witam Forumowiczów

Mam zamiar kupić zestaw stereo. Będzie to mój pierwszy tego typu sprzęt grający więc proszę Was o poradę/pomoc/sugestie. Od jakiegoś czasu czytam fora i przeglądam Internet, a mętlik w głowie jak był tak i jest dalej.

Zestaw będzie stał w salonie z kuchnią. Pokój jest bardzo nietypowy („salonowa” część ok.17m² oddzielona ścianką od kuchni).

Budżet to ok. 4000-4500zł

Muzyka: w większości ok.60% rock,metal (Iron Maiden, AC/DC, Metallica, Led Zeppelin itp.), 40% reszta włącznie z radiem plus filmy okazjonalnie.

Sprzęt powinien zawierać radio internetowe, USB, spotify(żona chciałaby). Chciałbym podłączyć do niego gramofon, playstation oraz TV. Fajnie jakby dało radę także komputer bezprzewodowo. Sprzęt raczej nowy.

Z początku zastanawiałem się nad amplituerami (Yamaha Rn-602, Onkyo TX-8150) aczkolwiek ewentualne połączenie wzmacniacza z tunerem też wchodzi w grę z tym, że te drugie rozwiązanie będzie chyba nieco droższe.

Kolumny. I tu jest kolejny zonk. Wielce prawdopodobne, że poprzez układ pokoju podłogowe będą za duże więc podstawkowe też są brane pod uwagę. Zastanawiałem się nad podstawkowymi jak: Dali Zensor 3, Magnaty 753, MA Bronze2 lub Tannoy Mercury 7.2 oraz podłogowymi: Magnaty 675, MA mr6 lub Dali zensor5. Z magnatami sytuacja jest troszkę cieższa z racji tego, że mieszkam w Irlandii to musiałbym je ściągać z Polski lub UK.

Prosiłbym was o rady co?, z czym? i dlaczego? ^_^ Niestety ciężko z odsłuchem u mnie więc każda rada i sugestia będzie cenna. Oczywiście jestem także otwarty na inne propozycje mieszczące się w budżecie.

Dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mieszkasz w Irlandii .masz tam wyjątkowo dobre ceny na marantza pm6006 do tego dołożył bym malinkę i mam całą sieć.

Co do kolumn w takim przypadku szedł bym w wyprzedazowe Cambridge sx80? Dobrze mówię? Albo tannoy 7.2.

Zestaw kompletny za świetny hajs!

Jak ściągać z polski do pioneera sxn30 który w UK jest droższy i heco 900 których tam nie ma. 

 

Pozdrawiam 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze za zainteresowanie

Zestaw ten wyglądają interesująco jak dla mnie, a cenowo to już bajka (625€ plus malinka) jednak niestety on nie będzie tylko dla mnie ale także dla żony i tu jest pies pogrzebany. Trochę kręci nosem niestety.

No i kolejna sprawa to kolumny. Tak jak pisałem prawdopodobnie podłogowe mogą być za duże wg mnie ale może się mylę. Rozkład w pokoju wygląda tak (kolumny chciałbym ustawić w okolicach TV):

 

obraz.thumb.png.d97c6cab15e4a7a999627ae4e0576580.png

Edytowano przez Ptaq1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Cię rozczarować ale w tym budżecie to kupisz sobie dobre kolumny (używane) przy pewnej dozie szczęścia. ;)

A gdzie wzmacniacz? Gdzie źródło? Gdzie kable?

Jak chcesz mieć naprawdę dobre granie to jesteś skazany na sprzęt używany w celu minimalizacji szkód w portfelu. :) Można oczywiście kupić nówki z niskiej półki ale... po co? Szkoda uszu.

Jeśli mieszkasz w okolicach Dublina to zapraszam do mnie na kawkę. Posłuchasz sobie, czym jest dobre stereo i dowiesz się, ile trzeba wydać. :P

Mam pełne dyskografie AC/DC i LedZep, także spoko w pueblo. Biedni sąsiedzi... :P

 

Edytowano przez Ryba Piła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ryba Piła napisał:

Przykro mi Cię rozczarować ale w tym budżecie to kupisz sobie dobre kolumny (używane) przy pewnej dozie szczęścia. ;)

A gdzie wzmacniacz? Gdzie źródło? Gdzie kable?

Jak chcesz mieć naprawdę dobre granie to jesteś skazany na sprzęt używany w celu minimalizacji szkód w portfelu. :) Można oczywiście kupić nówki z niskiej półki ale... po co? Szkoda uszu.

Jeśli mieszkasz w okolicach Dublina to zapraszam do mnie na kawkę. Posłuchasz sobie, czym jest dobre stereo i dowiesz się, ile trzeba wydać. :P

Mam pełne dyskografię AC/DC i LedZep, także spoko w pueblo. Biedni sąsiedzi... :P

 

Ryba Piła akurat mieszkam niedaleko i z tego co widzę po Twoim profilu to całkiem blisko Ciebie (Celbridge) :5_smiley:

A sąsiadów nie ma co żałować. Mogą dzięki Tobie posłuchać porządnej muzyki a nie jakiś biberów :D

Wiem, że mając 1000€ to za bardzo nie poszaleję. Audiofilem nie jestem. Potrzebuję raczej sprzęt na spokojne słuchanie domowe (żona też), oczywiście żeby ta muzyka nigdzie nie ginęła w przestrzeni pokoju (układ trochę do bani) i nie męczyła za bardzo. Koncertów też organizować nie będę (kolejne dziecko w drodze) ale tego tysiaka chciałbym dobrze zainwestować. Też mi dałeś do myślenia z tymi używkami. Zastanawiałem się wcześniej może nie nad całością ale np kolumnami z drugiej ręki, a ampli/wzmak nowy. To na pewno jest jakieś wyjście. Tylko, żeby to ze sobą zagrało sensownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cellbridge to grzech się kawy nie napić. Rzut kamieniem... :)

Wybacz, że tak obcesowo wyjechałem z pieniądzorami. Każdy przeznacza na sprzęt tyle, ile uważa i masz rację że nie każdemu jest potrzebny super wypas.

Ciągle popełniam błąd i mierzę ludzi swoją miarą. A przecież nie każdy jest zboczony. :D

Wpadaj, coś pokombinujemy! :)

Edytowano przez Ryba Piła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

Cześć,

Mieszkasz w Irlandii .masz tam wyjątkowo dobre ceny na marantza pm6006 do tego dołożył bym malinkę i mam całą sieć.

Co do kolumn w takim przypadku szedł bym w wyprzedazowe Cambridge sx80? Dobrze mówię? Albo tannoy 7.2.

Zestaw kompletny za świetny hajs!

Jak ściągać z polski do pioneera sxn30 który w UK jest droższy i heco 900 których tam nie ma. 

 

Pozdrawiam 

Piotrek

Ten marantz to fajnie wygląda z NA6005 ale to już budżet przerasta i nawet jak to małżonka stwierdziła-ładny dla oka więc mógłby się prezentować w salonie. Tylko na resztę nie wystarczy $$$

4 minuty temu, Ryba Piła napisał:

Jak Cellbridge to grzech się kawy nie napić. Rzut kamieniem... :)

Wybacz, że tak obcesowo wyjechałem z pieniądzorami. Każdy przeznacza na sprzęt tyle, ile uważa i masz rację że nie każdemu jest potrzebny super wypas.

Ciągle popełniam błąd i mierzę ludzi swoją miarą. A przecież nie każdy jest zboczony. :D

Wpadaj, coś pokombinujemy! :)

Akurat czasu chwilowo mam więcej więc kawka to bardzo dobry pomysł :)

Zboczenie na punkcie muzyki to jak najbardziej dobra rzecz ale moje potrzeby są troszkę inne. Zawsze w przyszłości można ulepszyć. Teraz muszę znaleźć coś co na chwilę obecną będzie wystarczające i przyjemne dla ucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na systemie dzielonym, spójrz na Marantz PM6006 z odtwarzaczem NA6005. Będzie to rozwiązanie dobre, chociaż biorąc pod uwagę Twoje preferencje, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także amplituner sieciowy Yamaha R-N602. Kwestia kolumn - jeśli miałyby to być kolumny podstawkowe, spójrz koniecznie na Dynaudio Emit M20, Focal Chorus 706 oraz Pylon Audio Diamond Monitor. Każdy z powyższych zestawów jest w stanie zapewnić dobre, dynamiczne brzmienie, możliwość nagłośnienia Twojego salonu.

Jeśli będziesz miał taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz wyceny oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

E no nie przesadzaj. Ten system jest na prawdę spoko.

To w jakiej cenie jest tam dostępny to aż żal nie brać. Źródło to Malinka, miałeś do czynienia? Kable? no tak 2% grania zmienia.

I zdecydowanie podłogówki. Przecież to duże pomieszczenie!

 

Z malinką do czynienia nie miałem. Wczoraj trochę poczytałem ale jakoś nie wiem czemu się jeszcze do niej nie przekonałem. Muszę chyba bardziej podrążyć temat. Zastanawiam się jakby to poszło z tymi kolumnami co zasugerowałeś. Czy może zagra z czymś innym też dobrze? Miejsca za wiele po bokach tv nie mam bo zostaje mi po 42 cm po obu stronach. A jak ma PM6006 w porównaniu do yamahy lub onkyo tego co wymieniłem? Wiem, że inne sprzęty ale tak mniej więcej?

5 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli zależy Ci na systemie dzielonym, spójrz na Marantz PM6006 z odtwarzaczem NA6005. Będzie to rozwiązanie dobre, chociaż biorąc pod uwagę Twoje preferencje, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także amplituner sieciowy Yamaha R-N602. Kwestia kolumn - jeśli miałyby to być kolumny podstawkowe, spójrz koniecznie na Dynaudio Emit M20, Focal Chorus 706 oraz Pylon Audio Diamond Monitor. Każdy z powyższych zestawów jest w stanie zapewnić dobre, dynamiczne brzmienie, możliwość nagłośnienia Twojego salonu.

Jeśli będziesz miał taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz wyceny oczywiście służę pomocą.

 No własnie PM6006 i Na6005 pochłaniają większosc budżetu niestety, chociaż zawsze można by nabyć je w odstępie czasowym.

Niestety mnie mam możliwości odsłuchania w najbliższym czasie. Spróbuję coś w Ie aczkolwiek tu jest trochę biednie w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...