Skocz do zawartości

Kolumny aktywne do 1500zł


hasse

Recommended Posts

Witam

Słowo wstępu. Chciałem kupić soundbar za 400 zł, żeby poprawić dźwięk z TV + czasem posłuchać muzyki. Zacząłem szukać info w necie i wyszło, że za 400 zł to mogę kupić pierdziawkę, a jak jak chcę prawdziwy system stereo to muszę wygrać w totka :-)

Przeszukałem wszystkie kieszenie i skarpetki co zwiększyło budżet do marnych 1500 zł za które i tak nie kupię nic sensownego. Ponieważ mimo wszystko jest to dla mnie kupa kasy to chciałbym ją wydać jak najkorzystniej. Szukam więc używanych wzmacniaczy i kolumn. Jako, że się nie znam, co widać, to nie wiem co kupić. Dodatkowo wzmacniacz ni jak nie pasuje do mebli, jeszcze te wszystkie kable, a jeszcze trzeba to spasować, a może jeszcze jakieś źródło, a na koniec jeszcze żona łapie się za głowę, że te kolumny to takie duże i ona takich nie chce.

No to wymyśliłem sobie kolumny aktywne i o to jestem tutaj, żeby zasięgnąć rady szanownego grona forumowiczów. 

Pokój malutki - 3x4m. Na krótszym boku drzwi + komoda (1,8 metra), na niej tv i po bokach miejsce na głośniki. Poza tym w pokoju stół, 2 fotele i na drugim krótszym boku kanapa.

Jako źródło TV, CD z PS3 i bluetooth. Przeznaczenie: TV + muzyka rockowa.

Oczekiwania. Ponieważ gdybym nie zaczął szukać byłbym dzisiaj szczęśliwym posiadaczem belki za 400 zł. Zakładam więc, że będę szczęśliwy ze wszystkiego co zagra lepiej niż tv i ewentualnie taka belka :-)

Proszę pomóżcie i podpowiedzcie co kupić. W razie czego mogę jeszcze przejrzeć żony kieszenie i skarpetki w celu wydłubania paru groszy, ale wolałbym tego nie robić.

Edit 

W grę wchodzą używki, tylko z tego co patrzyłem z głośników aktywnych raczej słabo - no chyba, że słabo mi wyszło szukanie.

Miejsce zamieszkania - Gdynia.

 

 

 

 

Edytowano przez hasse
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno w Twoim przypadku warto zainteresować się dobrym zestawem kolumn aktywnych. Niestety kwota 1500 zł. nie pozwoli na zakup dobrego tego typu zestawu. Mam jednak dla Ciebie ciekawą opcję - spójrz proszę na kolumny Klipsch R-15PM. To bardzo dobry aktywny zestaw kolumn. Jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, to z upustem forumowym może okazać się to najlepszą ofertą.

Zapraszam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź. 

Mają Państwo w ofercie też Advance Acoustic Air 55. Czy różnica pomiędzy tymi dwoma modelami będzie wyraźna? Szczególnie zastanawia mnie wyjście otworu bas reflexu na przód - przypomnę, że głośniki będą stały na komodzie i niestety nie mogę zachować odpowiedniej odległości od ściany.

Pytanie pomocnicze - Czy pod takie kolumny również byłoby wskazane użycie podstawek kamiennych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Klipsche lub M-Audio.

53 minuty temu, hasse napisał:

Czy pod takie kolumny również byłoby wskazane użycie podstawek kamiennych?

Nie. To monitory które grają dobrze na biurkach lub szafkach.

Jak je położysz na standach mogą być za daleko od siebie. Ale czysto technicznie im nic nie przeszkadza w takim położeniu.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...