Skocz do zawartości

Ładowanie bezprzewodowych sł podczas użytkowania


Recommended Posts

Witam :)

Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś ważny powód, dla którego nie powinno się ładować słuchawek bezprzewodowych, kiedy są włączone?

Wyczytałem taką informację w manualu do swoich poprzednich słuchawek i ją olałem. Dość szybko pojawiły się głośne elektryczne/metaliczne trzaski. (nie pamiętam już czy na obu kanałach) Zwaliłem ten efekt na fatalną awaryjność słuchawek w ogóle, jednak przydałoby mi się wiedzieć, czy można pozwolić sobie na wygodę słuchania muzyki jednym uchem podczas gdy do drugiej słuchawki jest podłączony powerbank. Dzięki z góry :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie należy stosować się do zaleceń producenta. Powody mogą być różne. Mogą występować zakłócenia w dźwięku, może dojść do przeładowania lub do tego że słuchawki nie zostaną w pełni naładowane. Jednak na ogół jeśli słuchawki nie wyłączają się podczas ładowania to można to robić. Producenci stosują różne metody zapobiegania przeładowaniu akumulatora a to sprawia ze może znacząco skrócić się czas jego eksploatacji. W słuchawkach bezprzewodowych akumulator z reguły nie jest łatwy do wymiany bez narzędzi. Gdy słuchawki są na gwarancji, większość ich użytkowników chciałoby aby taka naprawa była wykonywana na koszt producenta wraz z kosztami transportu. I tu tkwi problem. Albo ponosić takie koszty, albo narażać się na niezadowolenie użytkowników, co pogarsza wizerunek marki. Każdy ma prawo psuć sobie swój sprzęt. Niema z tym  problemu jeśli robi to sobie na własny rachunek. Innym wyjściem jest zabezpieczenie akumulatora przed jego przeładowywaniem. To z kolei nieco komplikuje sprawę ich budowy. A jakie to słuchawki dają się ładować przy uwadze że nie należy tego robić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...