Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo


K0K0S T

Recommended Posts

Witam, planuje zakup sprzętu audio, a dokładnie wzmacniacz + kolumny, sprzęt chce kupić używany, ponieważ daje to większe pole manewru za mniejsza kwotę. Nie mam upatrzonych modeli więc jestem otwarty na propozycje. 

Mój pokój ma 16m2. 

Słucham różnej muzyki, czyli house /dance, ale także rock czy metal. Krótko mówiąc co mi wpadnie w ucho. 

Do sprzętu planuje dokupić amplituner, ale to plan na przyszłość. 

Sprzęt ma być podpięty pod tv. 

Mój budżet to 2000 zł. 

Pozdrawiam i proszę o rady. 

Edytowano przez K0K0S T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, K0K0S T napisał:

Do sprzętu planuje dokupić amplituner, ale to plan na przyszłość. 

A po co Tobie będzie amplituner gdy już kupisz wzmacniacz? Dokupienie tunera rozumiem, ale jeśli chcesz mieć amplituner to nie kupuj teraz wzmacniacza tylko od razu amplituner.

Zaś jeśli chcesz dźwięki z TV puścić na kolumny to potrzebujesz:

a) dla TV z wyjściem optycznym: ampituner lub wzmacniacz z wejściem cyfrowym - optycznym

b) dla TV z wyjściem optycznym: DAC z wejściem cyfrowym - optycznym oraz zwykły ampituner lub wzmacniacz

c) dla TV z wyjściem audio (np. scart -: kabel/przejściówka na cinch) zwykły wzmacniacz lub amplituner stereo. Nie warto wykorzystywać wyjścia słuchwakowego w TV bo jest słabej jakości.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jestem zielony więc każda rada przydatna. Sprzęt będzie podłączony pod zwykłe wejście audio, nie cyfrowe, więc z tego co przeczytałem to wystarczy mi wzmacniacz. To teraz jeszcze najważniejsza cześć. Mianowicie jaki sprzęt mi polecacie? Zastanawiałem się nad Altusami 300 i jakimś wzmacniaczu denona (np PMA 860). Czy to dobre combo? Trochę czytałem i ludzie różnie oceniają altusy 300. Proszę o kolejne rady i pozdrawiam. 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie NIE dla Altusów 300 !

To niestety "kawał" kolumny z dużym głośnikiem basowym - i to wszystko. Dźwięk jest słabo kontrolowany, a kolumny  nadają się bardziej do nagłośnienia dyskoteki niż pokoju.
Jeśli lubisz mocne niskie tony - to już porównywalne cenowo (cena za nowe) podłogowe kolumny Magnaty Supreme 2002 lub trochę mniejsze 1002 (lub poprzednie modele Magnat Monitor 2000 i 1000) będą dużo lepszym rozwiązaniem.
Test modelu Monitor 2000 był zrobiony przez Audio i masz go tutaj
https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/259-magnat-monitor-2000

Chcesz podłączyć pod telewizor - ale jakie masz w nim wyjście? Chcesz nagłośnić film czy koncert?
Napisz więcej - zgodnie z "Pierwszymi postami" (link do tego wątku masz poniżej w mojej stopce - widoczne dla zalogowanych użytkowników).

Warto też byś w wolnej chwili poczytał w wątku STEREO tematy dotyczące zestawów w okolicy 2 tysięcy, powinno to trochę rozjaśnić Twoje wątpliwości.
No i "combo" to raczej coś innego niż wynika z kontekstu Twojego postu B| Trochę "wygooglania" przed Tobą!

Pozdrawiam
PS. Tak na wszelki wypadek - dla wyjaśnienia: amplituner to wzmacniacz z wbudowanym tunerem radiowym

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2017 o 22:57, RoRo napisał:

A po co Tobie będzie amplituner gdy już kupisz wzmacniacz? Dokupienie tunera rozumiem, ale jeśli chcesz mieć amplituner to nie kupuj teraz wzmacniacza tylko od razu amplituner.

Zaś jeśli chcesz dźwięki z TV puścić na kolumny to potrzebujesz:

a) dla TV z wyjściem optycznym: ampituner lub wzmacniacz z wejściem cyfrowym - optycznym

b) dla TV z wyjściem optycznym: DAC z wejściem cyfrowym - optycznym oraz zwykły ampituner lub wzmacniacz

c) dla TV z wyjściem audio (np. scart -: kabel/przejściówka na cinch) zwykły wzmacniacz lub amplituner stereo. Nie warto wykorzystywać wyjścia słuchwakowego w TV bo jest słabej jakości.

Pozdrawiam

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie pora trochę poczytać. Wieczorem napiszę więcej informacji. Pozdrawiam 

Edytowano przez K0K0S T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Ale pojechałeś  tymi kolumnami.

Jako początek drogi polecam Tannoy M4 lub F4 z Yamaha AX 700 lub Marantzem PM8000

lub

Klipsch F2 widziałem ostatnio dobrą aukcje z Denonem PMA 860 lub Harmanem HK 680

 

Piotrek

Witam, od razu dziękuję za odpowiedź. Trochę czytałem i te Klipsch 2 mnie zainteresowały, ale z tego co ludzie napisali są to bardzo agresywne głośniki i tutaj moje pytanie, jak one sobie radzą z muzyką gatunku metal/heavy metal. Pozdrawiam  Łukasz 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą bo nie znają. To samo "metaliczny dźwięk Yamahy"

70 procent ludzi piszących w sieci opinie o audio nigdy go nie widziało lub widziało podobne i ma opinię o starych modelach.

Nowe klipsche grają mocno jasno.

Stare synergy grają wyraźnie ale daleko im do ostrości a bas jest raczej do tych ciepłych. U nas wciąż mamy synergy f3 jako takie archiwum więc bez obaw. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, S4Home napisał:

Piszą bo nie znają. To samo "metaliczny dźwięk Yamahy"

70 procent ludzi piszących w sieci opinie o audio nigdy go nie widziało lub widziało podobne i ma opinię o starych modelach.

Nowe klipsche grają mocno jasno.

Stare synergy grają wyraźnie ale daleko im do ostrości a bas jest raczej do tych ciepłych. U nas wciąż mamy synergy f3 jako takie archiwum więc bez obaw. 

Piotrek

A co mi tam, zaufam. Klipsch F2 już zamówione, jeszcze wzmacniacz  ogarnąć, planuje denon PMA 860. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak pytanie  z innej beczki, jakbym miał tylko miejsca na kolumnę, która ma maksymalnie 65cm wysokości to byłbyś w stanie coś polecić? Może monitory sprawdzą się lepiej? Czy pokój 16m2 nie będzie zbyt mały na kolumny? 

Pozdrawiam Łukasz 

Edytowano przez K0K0S T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wezmę te Klipsch F2, jednak nie mogę ich ustawić permanentnie w miejscach by osiągnąć odpowiednią akustyke, ale co to za problem przed jakąś sesyjka przestawić je o te kilkadziesiąt cm ☺️. A wzmacniacz najlepiej będzie ten HK 680 tak? Jaka jest różnica pomiędzy Denonem PMA 860? Ponownie dziękuję Piotrku za odpowiedź i jestem bardzo zadowolony z udzielonej mi pomocy.

Edit : Jeszcze jedno pytanko, gdybym miał zamiar dokupić do tego jeszcze odtwarzać CD to co byś mógł polecić?  

Pozdrawiam Łukasz. 

Edytowano przez K0K0S T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję zmieścić się w 2tys,  a jest fajna okazja za 800zl. Hk680+ tuner  TU950. A z tym 1060 to już jakaś znacząca różnica? 

Z tego co sprawdziłem, to tego denona PMA 1060, przy pewnych negocjacjach dało by się za 800zl wyrwać, w bardzo dobrym stanie. 

A jakie kable byś do tego sprzętu polecał? Bo z tego co się naczytałem to też mają znaczenie, które się odczuje w brzmieniu. 

P.S Jak od czasu do czasu lubię walnąć mocnym basem to klipsche dadzą sobie radę ? :D

Edytowano przez K0K0S T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak przypuszczałem dlatego ci je poleciłem :P tak dadzą radę.

Wiesz co no jest różnica i 1060 jest już lepszym klockiem. Więc to byłby mój faworyt. Później 680 i na końcu 860.

Co do kabli to solidne ale bez audiofilskiej akcyzy. Oehlbach robi dobre basowe kable, melodika neutralne, qed podciągające górę. 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super ?. 

To pozostaje mi przemyśleć sprawę, jakbym miał brać to denon860 lub denon 1060, ponieważ 1060 różni się może 50-100zł cenowo od Hk680. 

Miałem zamiar podłączyć pod tv, ale wydaje mi się że może być słaba jakoś dźwięku i może lepiej pod kompa i jakoś kartę dźwięku lepszą kupić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...