Skocz do zawartości

Jakie kolumny do domowego stereo ?


leniwiec1945

Recommended Posts

Witam serdecznie, to pierwszy mój post ale mam nadzieje że obejdzie się bez zbędnego opier... mojej osoby :)

A mianowicie szukam głośników do nagłośnienia mojego salonu 25m w prostokącie. Kolumny będą stały w rogach pokoju.

Przyznam się szczerze że już od dłuższego czasu czytam oglądam i nic, miliony opinii a wiadomo, że dobrze by było zawęzić poszukiwania do odpowiednich modeli i próbować je odsłuchać.

Słucham popu, rocka, bluesa, aktualnie mam wzmaka yamachy z serii AX-497 z podłączonym gramofonem. Szukam kolumn 3 drożnych  które wydobędą by dla mnie każdy szczegół .

Co więcej powiedzieć, nie wiem czy docelowo ta yamacha zostanie u mnie na stałe ale narazie niechciał bym jej zmieniać. Poszukuje czegoś w cenie do 1600 zł oczywiście z "sekend hendu"

CANTON KARAT 300

Marantz seria HD

Dali 5005 blue

CANTON GLE 407

Edytowano przez leniwiec1945
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie -kolumny nie migą stać w rogach pokoju i muszą być odsunięte od ścian.

Co do kolumn do Twojej Yamahy to zerknij jeszcze np. na Jamo serii 5.7 i większe 7.7 oraz D570 i D590 (wbrew pozorom seria 5.7/7.7 oraz D570/D590 to zupełnie inne rozwiązanie konstrukcyjne kolumn i rozmieszczenie niskotonowych głośników -mimo bardzo podobnego wyglądu obudów).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2017 o 21:39, leniwiec1945 napisał:

a co powiesz o Jamo 626 ?

Szczerze powiedz mi gdzie to znalazłeś?

Cieagle ktoś wraca że gdzieś o nich poczytał że są super. A ja nie mogę takich informacji znaleźć. Bo bym je w tamtym miejscu wyprostował.

NIE, Nie i jeszcze raz nie. 不 wklejam nie po chińsku aby było jasne dla wszystkich.

To kolumny słabe do kina a do muzyki wogole sie nie nadają.

Magnat Quantum 677 3 klasy wyżej.

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...