Skocz do zawartości

Marantz 1608 do telewizora 4k


Tomasz Ślęzański

Recommended Posts

hej, od razu powiem że się na tym nie znam, ale potrzebuję amplituner do telewizora 4k sony oled a1 hdr i musi być to amplituner slim ponieważ trochę mało miejsca jest na wszystko. Przeszukując internet znalazłem martenz 1608 i wpadł mi w oko. Do amplitunera będzie podłączony telewizor , playstation 4 pro , gramofon,  i nie mam na tyle miejsca by podłączać jakieś 8 głośników, więc chciałbym jakieś 2 kolumny tylko. i tu moje pytanie czy to wszystko ze sobą będzie dobrze współgrać , zależy mi też by amplituner posiadał wifi, i jakie kolumny dobrać ? nie mogą być za wysokie,  pokój ma około 20 metrów kwadratowych :) dzięki z góry za jakieś rady 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
od razu powiem że jest trochę więcej amplitunerów typu slim :D

... i że powinieneś podać więcej szczegółów (link do "Pierwszych postów" masz w mojej stopce - dla zalogowanych użytkowników).
Bo np. nie wiadomo czy możesz wydać 2 tysiące czy 22 tysiące - a to determinuje propozycje sprzętowe.
Poza tym jakie kolumny (a nie głośniki), podłogowe czy podstawkowe?

A w wolnej chwili poczytaj trochę o akustyce - bo jeśli nie możesz porządnie rozstawić kolumn to nie ma co wchodzić w koszty...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam amplituner kosztuje prawie 3 tysiące więc nie może być dwa :P:D i za kolumny też bym nie chciał dać więcej niż 3 tysiące , myślę że podłogowe tylko nie mogą być wyższe niż 70 cm ... ten amplituner mi wpadł po prostu w oku a że się nie znam więc pytam :) bo bezsensu było by wydać tyle kasy za coś co nie będzie  razem dobrze współgrać

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa sporo taniej, zresztą to nie istotne.  Masz rację bez sensu wydawać kasę, na coś co razem nie gra, więc krótko, jak chcesz żeby z tym amplitunerem grała tez muzyka musisz posłuchać go z paroma zestawami kolumn, dopasować brzmienia do jego brzmienia, swego  i jego możliwości.

Co do wysokości kolumn do 70 cm... a co jeśli będą podstawkowe ( ich wysokość około 30-40cm) postawisz je na ziemi ? Warto by kupić standy, aby głośnik był na poprawnej wysokości, owszem bez nich w kinie brzmienie ujdzie, ale jeśli chcesz słuchać muzyki warto kupić.

Kolejna sprawa chyba najważniejsza... Planujesz amplituner kina domowego i dwie kolumny, więc nie będzie to ani kino domowe, ani zestaw stereo muzyczny - ograniczeniem w muzyce będzie przeciętny i specyficzny amplituner kinowy, a w kinie brak klasycznego i wymaganego zestawu kolumn 5.1(sub).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tomasz Ślęzański napisał:

Przeszukując internet znalazłem martenz 1608 i wpadł mi w oko. Do amplitunera będzie podłączony telewizor , playstation 4 pro , gramofon,  i nie mam na tyle miejsca by podłączać jakieś 8 głośników, więc chciałbym jakieś 2 kolumny tylko.

Jest to MARANTZ - a nie "martenz" (w tytule Twojego wątku już to poprawiłem). Poza tym - zdarzają się używane i można trafić za 2 tysiące :-)
Jest sporo innych modeli amplitunerów kd w obudowie slim - choćby Pioneer czy Yamaha RX-S601
https://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/21734-amplitunery-av-yamaha-rx-s601-i-rx-s601d

Chcesz podłączyć gramofon - a masz przedwzmacniacz gramofonowy (wbudowany w gramofon lub zewnętrzny)?
Oprócz amplitunerów kina domowego są również stereofoniczne "slimy" - więc jeśli chcesz podłączyć tylko dwie kolumny to zastanów się nad taką opcją.
Jest np. Pioneer SX-S30DAB i ONKYO TX-L20D czy  Yamaha ...

Warto też pamiętać o tym, że sporo modeli ma ograniczoną ilość wejść analogowych - musisz określić ile ich będziesz potrzebował.

Zerknij na inne tematy dotyczące amplitunerów slim - choćby tutaj
https://forum.audio.com.pl/topic/42837-marantz-1506-czy-yamaha-rx-s601-głośniki/

Pozdrawiam
PS. Jeżeli nie masz możliwości porządnego rozstawienia kolumn i wciśniesz je byle gdzie - to nie ma co kupować jakiegoś szczególnie wyszukanego (i drogiego sprzętu).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak wolałbym by był to amplituner kina domowego bo mam zamiar kiedyś zmienić mieszkanie na większe i wtedy nie będzie problemu z rozstawieniem więcej głośników. Tak gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz ... i na razie chciałbym podłączyć do niego tylko dwie kolumny, patrząc na co piszecie stwierdzam że faktycznie lepiej będzie hjak kupie podstawkowe :)  tylko jakie ? żeby nieźle grała muzyka i nie było za dużej kichy  przy oglądaniu tv :) i żebym w przyszłości najlepiej mógł do nich dołączyć kolejne kolumny do kina domowego i żeby to współgrało :)

spodobało mi się coś takiego Indiana Line Diva 262 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2017 o 19:11, Tomasz Ślęzański napisał:

 :)  tylko jakie ? żeby nieźle grała muzyka i nie było za dużej kichy  przy oglądaniu tv :) i żebym w przyszłości najlepiej mógł do nich dołączyć kolejne kolumny do kina domowego i żeby to współgrało :)

spodobało mi się coś takiego Indiana Line Diva 262 

Jak kolumny są dobre przy muzyce to w kinie tym bardziej, bo odwrotna sytuacja, czyli kolumny dają radę w filmie, a w muzyce jest słabo, bywa częstsza. Moim zdaniem i chyba nie tylko skoro uparłeś się na slim powinieneś posłuchać tego Marantza 1608  i Yamaha rxs 601, oraz od razu powiedzieć by przygotowali w salonie ze 3-4  modele kolumn ( brzmieniowo różnych kolumn), bo inaczej nie kupisz nigdy nic co się zgra, albo wydasz majątek na ciągłe wymiany, testy i zamiany(choć to też jakaś droga).  Indiana line nawet w serii diva ma parę modeli, (można uzupełnić o resztę system) czy się zgra z Marantzem i Yamahą to kwestia Twego gustu i odniesienia i jak pisałem posłuchaj ze 3 inne marki. W przypadku takich modeli poza najważniejszą cechą jaką jest brzmienie kolumn zwróć uwagę na dobrą efektywność kolumn( raczej powyżej 88dB) z racji średniej wydajności tych amplitunerów. Diva 262 spodobały wizualnie?, ładny jest model Diva255 w drewnie różnym;) Ja widziałbym tu kolumny grające nieco cieplej w dole pasma ( w każdym razie nie twardo i analitycznie) skoro celujesz w Diva 262 za 2800zł może coś z Dali zensor 3, Dynaudio, Dali opticon (coś na 16 tce). A jak wolisz brzmienie bardziej analityczne tospory Monitor Audio silver 2( wyprzedaże), dalej może Canton chrono 512 , Focal aria906, lub chorus905(nieco ryzykowna niska impedancja), do nich łatwo dokupić mniejsze modele jako efektowe, czy taniej Quantum 673.  

Pamiętaj też, że nie mając jeszcze nawet reszty kolumn efektowych, aby zaopatrzyć się w subwoofer w kinie jest niemal niezbędny czyli filmowe 2.1, czy 5.1.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz rozbudowywać systemu to może jednak stereo?

Onkyo TX-L20 lub jego odpowiednik od Pioneera?

Bo prawdę mówiąc o ile ten Marantz i tak zagra dość poprawnie w stereo o tyle to jednak amplituner kinowy.

Co do kolumn to jeśli wielkość nie powoduje problemu to Heco 900, a jeśli mniejsze to 500tki lub Dali Zensor 7.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...