Skocz do zawartości

Onkyo TX-8270 - podłączenie kolumn


Rafał  Szymański

Recommended Posts

Witam,
mam od dziś na testy Onkyo TX-8270. I mam problem, może głupi ale naprawdę nie mogę uwierzyć, że taki producent tak dał ciała.
Mianowicie w tym wzmacniaczu za 3k zl są wtyki do kolumn porządnie wyglądające ale akceptujące tylko gołe przewody.
Mam kable Tellerium Q Balck i one mają zakończenia typu BFA. W posiadanym Denonie i Rotelu do takich samych zacisków podłączałem te kable wyciągając zaślepki na końcu zacisku. Tutaj są przymocowane na stałe.
Kombinowałem z 30 min z kolegą czy można je jakoś podważyć, wyjąć itd ale nie, to jeden kawałek plastiku.
Ponieważ lubię te kable a kosztowały połowę tego Onkyo to wraca ono do sklepu a ja zostawiam post z ostrzeżeniem dla innych.
Uchylę też mój hardy kark jeśli komuś udało się podłączyć wtyki BFA do tego wzmacniacza.
 

Pozdrawiam
Rafał

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego zacząłem :) Przeraził mnie patent z wykręcaniem śrubą metalową jaki znalazłem w instrukcji do innego modelu ale w tym ten element jest całością bez otworu więc się nie da tak. jeszcze jutro rozpakuje kolejny raz zestaw i obejrzę 3 raz czy nie da się tam nic wetknąć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i użyłem wkrętów. Onkyo podłączone a ja chylę mój hardy kark.

Niestety na razie testy w mojej konfiguracji kolumn, kabli i źródeł wskazują na tańszego Rotela A12 więc pewnie onkyo wróci do sklepu. Cały dźwięk ucieka w górę, wokale płaskie, niskie tony jak z za ściany. Szkoda bo na papierze super sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ona była pierwszym wyborem, gra lepiej od obecnego systemu i spełnia wszystkie oczekiwania techniczne ale dźwięk mnie irytował. Był specyficzny dla tej firmy, bardzo techniczny, dla mnie płaski. Przy muzie jakiej słucham: jazz, jakieś ambienty z wokalami, Dead can Dance to nie dla mnie, potrzebuję czegoś cieplejszego.
Mam jeszcze na testy dwa bardziej klasyczne rozwiązania: Rotel A14 i Vincent 237MK i chyba tylko między nimi będę wybierał. Vincent mi się bardziej podoba dźwiękowo ale jest droższy i bardziej upierdliwy w codziennym użytkowaniu.
Zastanawiam się tylko jakie źródło strumieniowe dodać do nich. Obecnie to obecny amplituner w trybie przedwzmacniacza po RCA.
Dlatego pierwszym pomysłem było Onkyo i yamaha z powodu wygodnictwa.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu stoi obecnie zestaw:

  1. Denon X2100 który idzie do wymiany, tanio sprzedam :)
  2. Onkyo TX-8270
  3. Rotel A14

Źródłami dźwięku jest:

  1. Roon zainstalowany na NASie i podłączony po USB do Rotela i po Ethernecie do reszty sieci.
  2. CD Yamahy po optyku lub RCA do testów
  3. Spotify Connect na Denonie lub Onkyo, podstawowe źródło muzyki w domu obecnie
  4. radia internetowe jak wyżej

kable to Tellerium Q Black, głośnikowe i RCA

kolumny to B&W 603 S3

Słucham jazzu, jakiś popierdułek niszowych z akustycznymi instrumentami i woklami, wszystkiego z wytwórni 4AD, trochę Depeche Mode i elektroniki jazzującej.
W fotelu mi brakuje głębi i przestrzeni jak mam dobre nagrania. Jak słucham płyty "Into the Labirynth" we flac lub CD to na Rotelu słyszę jak tam dużo się dzieje pomiędzy wokalem i basem. Te wszystkie przeszkadzajki i instrumenty robiące tło. W Onkyo i Denonie mam w moim odczuciu ten dźwięk przytłumiony, przycięta góra i dół, niewiele pośrodku.
Szukam czegoś co da mi radochę z muzyki, ruszy kolumny i mnie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,
Marantz jakoś do mnie nie przemawia ale może powinienem spróbować.

Atoll poszukam w takim razie, testowałem hybrydę lampową Vincent i grała świetnie tylko ten wygląd.
Jak podłącze lampę albo hybrydę to będę musiał jeszcze jakiegoś DACa ze streamerem uwzględnić a to jest dodatkowy koszt i może zmienić mi brzemienie.
Na odsłuchach łączyłem swoje kolumny i kable z tym Vincentem, polskim FEZZ Silver Luna i odtwarzaczem sieciowym onkyo.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że te zaślepki się wyciągą, ale fakt idzie to dość ciężko.

20 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

Posłuchaj marantza pm8005 lub atoll in 100se albo jakąś lampę

 

Zdecydowanie tak.

Albo lampka Cayin A55TP która gra fenomenalnie w tej cenie i jest na lampkach KT88 a nie klasycznych EL34.

Albo hybryda, chodź tutaj Vincent dość drogi albo Magnat 780 który wypada przy nim nad wyraz ciekawie.

Wszystko do wypożyczenia u nas w salonie i do sprawdzenia w Waszym salonie.

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...