Skocz do zawartości

Amplituner do KD ale kolumny do słuchania stereo


OmniModo

Recommended Posts

Witam.  Bardzo proszę o pomoc w doborze kolumn do stereofonicznego odtwarzania muzyki w większości rockowej. 

Amplituner Yamaha RX-A1060 , pokój 19m2 prawie w kwadracie z meblami tapicerowanymi, ogólnie miękko urządzony.  Kolumny w odstępie od siebie 3m i prawie tyle samo od słuchacza.  Odpada wymiana lub zakup dodatkowego wzmacniacza (przynajmniej na rok lub dwa).  Od lat słuchałem na B&W DM 602 S2 więc jestem przyzwyczajony do "kewlarów" i teraz zapatruję się na 686 S2 lub 685 S2.   Z uwagi na warunki muszą być półkowe i jeszcze z wylotem z przodu coby ograniczyć sąsiadom zza ściany wspólnego koncertowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Spójrz może jako alternatywa myślę że bardzo ciekawa na kolumny Focal Chorus 706. To świetna dynamika, szybkość i dobre wypełnienie. Jeśli lubisz B&W, to na Twoim zestawie Focal także Ci się spodoba, może nawet bardziej.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, ale nie do końca wierzę w odsłuch sklepowy ponieważ specjalne salki mają całkiem odmienne warunki akustyczne od tych w mieszkaniu.  Ponadto sklep nie zawsze dysponuje źródłem dźwięku z którego ja będę korzystał, no i nie ma wyboru do odsłuchu kolumn, które wstępnie bym widział u siebie. Nie mówiąc , że często mają całkiem nowy sprzęt, nie wygrzany.
Wolę oprzeć się na odczuciach i doświadczeniach forumowiczów (aby nie brać całkiem w ciemno) i muszę też zaufać umiejętnościom inżynierów dobrych marek.  
Ponadto moje warunki bardzo ograniczają wybór (jak pisałem półkowe i z przednim bassreflex) więc pozostaje mi wybrać pomiędzy:

B&W 685 lub 686 , KEF Q300 , Castle Warwick 3 , Focal Chorus 706 lub Focal Aria 905 lub 906.

Edytowano przez OmniModo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś przyzwyczajony do kewlarów i nadal je chcesz to widzę że to wymiana dla wymiany.

I jeszcze bas reflex z przodu. Wiec szukasz chyba aprobaty na dokonany już wstępnie w głowie wybór Bowersa.

Zatem ja Ci go dam.

Weź Bowersy od kolegów z forum na testy i zobacz.

Moim zdaniem Aria jest lepsza. albo już całkiem świetne monitory Chario. Chociaż to spokojna góra na tle Bowersa.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, S4Home napisał:

Skoro jesteś przyzwyczajony do kewlarów i nadal je chcesz to widzę że to wymiana dla wymiany.

I jeszcze bas reflex z przodu. Wiec szukasz chyba aprobaty na dokonany już wstępnie w głowie wybór Bowersa.

Zatem ja Ci go dam.

Weź Bowersy od kolegów z forum na testy i zobacz.

Moim zdaniem Aria jest lepsza. albo już całkiem świetne monitory Chario. Chociaż to spokojna góra na tle Bowersa.

Piotrek

 

Przyzwyczajenia idą na bok gdy chodzi o jakość, więc zgodnie z sugestiami różnych osób, w tym również ze strony S4Home, biorę Focal Aria 906.  

Jeszcze raz dziękuję za pomoc w wyborze.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...