Skocz do zawartości

stereo z małych komponentów


jar_21

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym poprosić o poradę/komentarz do mojego planu dotyczącego systemu stereo i rozmieszczenia kolumn. Mam niewiele praktycznego doświadczenia
w tych obszarach dlatego zależy mi na opiniach osób, których posty czytałem na tym forum.

Głównym założeniem i wymogiem określonym przez moją szanowną małżonkę są niewielkie rozmiary kolumn i elektroniki. Pomieszczenie w którym ma być
system to salonik z otwartą kuchnią, gdzie powierzchnia pokoju to jakieś 12m (kuchnia 9 m). Szkic pokoju zamieściłem jako załącznik.

Nie jestem zaawansowanym melomanem, słucham głównie radio (Trójka, RMF Classis), trochę z CD, nowe technologie dopiero przyswajam :), aczkoliwiek możliwość streamowania muzyki
ze smartfona wydaje mi się fajnym uzupełnieniem moich głównych źródeł dzwięku.

Chciałbym aby system zapewnił przyzwoity dzwięk i był mówiąc ogólnie solidnie wykonany.

Oglądałem trochę systemów i głośników w internecie, na razie nie robiłem żadnych odsłuchów. I tak, bi0rąc pod uwagę założenia, które mam wytypowałem zestaw
Teac-a (PD-301DAB oraz wzmacniacz AI-301DA) plus kolumny JBL Control One (bądź JBL Control X Bookshelf). Kolumny chcę powiesić na ścianie tak jak zaznaczyłem
na rysunku. Ewentulanie zakładam też powieszenie dodatkowych 2óch kolumn na przeciwległych ścianach, a jeżeli brakowało będzie niskich tonów to dołożenie małego subwoofera.

Z innych elementów elektroniki rozważałem także Marantz MCR611 bądź Yamaha Grand PianoCraft, które funkcjonalnie dają więcej ale ten Teac wydaje się solidniej wykonany. Jako alternatywę
rozważam także zestaw Onkyo CS-N1075, ale sprzedawany jest jak widzę jedynie z kolumnami, których rozmiary nie podobają się żonce :(

Co sądzicie o takim zestawie, czy "trzyma się to kupy"? Jakie ewentualne alternatywy elektroniki i głośników mógłbym brać pod uwagę. Budżetowo to chciałbym się zmieścić w 7tys (system plus 2 kolumny; ewentualane dodatkowe 2 kolumny i subwooefer nie liczę w tej kwocie)

Z góry dziękuję za Wasze opinie i komentarze!

jarek

rozkład.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od konfiguracji kolumn, na pewno nie proponuję zestawu czterech kolumn, myśle także ze kompletnie nie będzie potrzeby stosowania subwoofera. Dwie dobre kolumny będą całkowicie wystarczające. Martwi mnie także opcja powieszenia kolumn - nie jest to najlepsze rozwiązanie pod względem akustyki. Pomyśl o postawieniu kolumn na podłodze lub monitorów na standach, myśle że przy odpowiednim wyborze modelu, doborze kolorystyki, taka konfiguracja będzie akceptowalna.

Co do elektroniki na pewno warto zwrócić uwagę na bardzo ciekawe systemy all-in-one od Pioneer - model XC-HM86D lub większy, mocniejszy i po prostu lepszy Pioneer NC-50DAB. Ciekawa alternatywa, porównywalną brzmieniowo do mniejszego systemu Pioneer jest Marantz MCR611

Natomiast jeśli chcesz pójść w górę z jakością, na pewno wartym zainteresowania jest klasyczny, niezwykle elegancki, ekskluzywny system Marantz HD-AMP1 / HD-CD1, do którego dokładamy odtwarzacz sieciowy Yamaha WXAD-10 oraz dobre kolumny i mamy wysokiej klasy, uniwersalny system, który zapewni bardzo wysoką jakość dżwieku.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, poza wyżej wymienionymi rozwiązaniami, na miejscu masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach można odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za sugestie. Bardzo elegancki jest Marantz HD-AMP1 / HD-CD1 ale nie spełnia mojego głównego oczekiwania, tzn. brak w nim radia :(

Myśłałem też o  Pioneer NC-50DAB , co prawda to 43 cm ale zawsze slim. Natomiast jak gdzieś doczytałem ma mało funkcjonalny pilot bez klawiaturty numerycznej co wydłuża ścieżkę wyboru zaprogramowanych stacji. 

A ja jestem leniwy i  chciałbym tak jak przez ostanie 20 lat włączać radio z rana jednym przycisnięciem przycisku :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL Control One to kolumienki do zastosowań w lokalach itp. NA pewno nie w domu.

Druga sprawa to w obecnej konfiguracji muzyka będzie jedynie tłem. Przy takim ułożeniu kolumn nie ma mowy o odsłuchu muzyki, stereofonii, datalu czy basie.

Więc jeśli to ma tak zostać to kupił bym tanią mini wieże za 500 zł byle po prostu grało. Szkoda kasy.

Jeśli zamierzasz ułozyć system inaczej to wtey możemy rozmawiać o jakiś systemach ktore mają sens.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...