Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
qozey89

Naprawa Marantz PM5004

Recommended Posts

Witam
Chciałbym się poradzić w sprawie naprawy mojego wzmacniacza PM5004. Po uruchomieniu go niby nic się nie dzieje, ale jak tylko włączę płytę czy to CD czy z gramofonu to pokrętło Vol samo zaczyna zjeżdżać w dół i mryga Standby. Dzwoniłem do serwisu Horn.eu i powiedzieli, że może wystarczyć będzie przeczyszczenie pokrętła (150 zł) albo wymiana (300 zł). Plus oczywiście wysłanie do serwisu (~30 zł). Pytanie, czy warto?. Na allegro używki widziałem do 700 zł. Na opiniach o tym wzmacniaczu widziałem raczej nie pochlebne komentarze na jego temat. Że nie warty ceny, że tańsze grają lepiej itd. 
Sprzęt dodatkowo, który mam :
Technics SL-PS 670A
Pro-Ject Debut Carbon
KODA AV-702 F V.3
Pozdrawiam

Pokrętło samo zjeżdża i się wyłącza? To na pewno nie jest to kwestia przeczyszczenia potencjometru co oni?

Włącza się system zabezpieczeń. Chociaż dziwne bo nie widziałem aby reagował na volume do tej pory. Możesz go wysłać do nas wycenimy naprawę i wtedy sam zdecydujesz.

Piotrek

Wzmacniacz jakby cały czas działa. Pokrętło samo zjeżdża w dół, mryga dioda standby i tak przez może 10 sekund. Potem ustaje i jak próbuję dać znowu głośniej to wszystko gaśnie i mryga sama dioda standby. 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować