Skocz do zawartości

Yamaha RX-S601D - Jakie kolumny stereo


Tomasy

Recommended Posts

Witam szanownych Forumowiczów,

Jestem na kupnie Amplitunera Yamaha RX-S601D: rozważam jakie kolumny stereo by były dla niego optymalne zastanawiam się nad (wybór padł na ten model ze względu na gabaryty brałem jeszcze pod uwagę Harman Kardon AVR 161S ale ma chyba trochę mniej funkcji):

1. DALI Zensor 7 (w przyszłości rozbudowa do 3.1 Vocal + SUB jako uzupełnienie kina domowego)

2. Cambridge Audio Aero 6

 

(Info o pomieszczeniu: Salon z aneksem kuchennym ok 40m2 TV 55" w odległości 2,5-3m sofa na środku salonu 70% muzyka (głównie radio) 30% TV+PS4)

Z góry dziękuję za poradę,

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Wybór kolumn zależy od wielu czynników - przede wszystkim od Twoich preferencji brzmieniowych. Obydwa rozwiązania są jak najbardziej optymalne do elektroniki Yamaha. Dali Zensor 7 zagrają dobrze wypełnionym, równym, plastycznym dźwiękiem. Cambridge Audio Aero 6 to także równe, może trochę bardziej płaskie, równe granie. Kwestia indywidualnych preferencji.

W podanym budżecie natomiast możemy znaleźć jeszcze wiele innych, równie ciekawych konstrukcji. Spójrz proszę na pewno na Monitor Audio Bronze 6 jeśli szukamy bardziej swobodne, analityczne, szczegółowe granie, może Dynavoice DF-6  lub Pylon Audio Sapphire 25. Jeśli mógłbyś skorzystać z oferty Black Friday, warto jeszcze spojrzeć na Q Acoustics Concept 40.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pod względem wyposażenia znacznie lepsza jest Yamaha, natomiast brzmieniowo to podobna klasa urządzeń. Harman zagra trochę spokojniej, równiej, cieplej. Yamaha natomiast to dynamika, trochę więcej efekciarstwa, bardziej wyraźne skraje pasma.

CA Aero 6 te nasze outletowe są w stanie idealnym, jedynie opakowania są kiepskie.

Jeśli jest taka możliwość, zapraszam na odsłuchy, porównania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podejście do tematu :(, szkoda, bo tracimy na obrazie branży.....

14 godzin temu, Tomasy napisał:

Wracając do amplitunera do stereo lepszy Yamaha RX-S601D czy HK AVR 161S?

Żaden! Bo to amplitunery kinowe i żaden z nich nie zagra dobrze w stereo. Skąd ten pomysł. W tej klasie masz przecież dużo lepsze i tak samo wyposażone amplitunery stereo.

Yamaha RN602, RN803D,  Onkyo 8250 czy nawet te modele slim TXLD20.

 

I teraz możesz myśleć o kolumnach. Zensor 7 lub Heco 900.

Zapraszam na odsłuch.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z Q21 co z Wami?

Czy zmieniła się u Was osoba pisząca posty? Kiedyś po na prawdę trafnych uwagach teraz widać że ewidentnie jesteście nastawieni na ustrzelenie ofiary.

18 godzin temu, Tomasy napisał:

(w przyszłości rozbudowa do 3.1 Vocal + SUB jako uzupełnienie kina domowego)

Zastosowanie centrala to nie rozbudowa o kino.

Chcesz iść strasznie połowicznie. Albo kino albo stereo. A nie trochę tego trochę tego. Bo w tym budżecie nie będziesz miał ani tego ani tego!

Odpowiedz sam na czym Ci zależy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za cenne uwagi,

Czytając wasze opinie  dochodzę do wniosku że jednak pójdę w stronę stereo.

Wcześniej nie wspomniałem, że jest to mieszkanie w bloku i zależy mi na jakości dźwięku ale nie musi być to wielka moc bo i tak jej w pełni nie wykorzystam. Mam ograniczenia wielkościowe szafki pod amplituner (wnęka w szafce gdzie muszę zmieścić sprzęt to: szer. 50cm, wys. 15cm, głębokość 33cm). Zależy mi na funkcjach sieciowych.

Powiem szczerze że pierwotnie myślałem o MU-SO Naima, ale słyszałem go tylko na sklepie i nie poznałem do końca jego możliwości za przemawiały kompaktowe gabaryty. Ale jak zacząłem czytać to dochodzę do wniosku że jednak lepsze będzie stereo (ale widzę że bez odsłuch się nie obejdzie).    

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2017 o 22:52, Tomasy napisał:

Witam,

Kolumny będą stały przy samej ścianie także bas reflex raczej musi być z przodu, (proszę o info odnośnie Cambridge Audio Aero 6  - OUTLET w jakim są stanie czy dużo grały na salonie itp.)

Wracając do amplitunera do stereo lepszy Yamaha RX-S601D czy HK AVR 161S?

Pozdrawiam,

 

W sumie B-R nie ma aż takiego znaczenia , o ile np. kolumny same w sobie potrafią nie drgać to wszystko dookoła np. po lewej/prawej odbiera te "niskie" tony - tak więc wiesz... ;) Dali Zensor 7 powinny Cię usatysfakcjonować , szczególnie wsparte odpowiednio mocnym wzmacniaczem  (wg mnie dla nich odpowiedni byłby taki który ogarnąłby ~100W na kanał przy 6om)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubakk napisał:

Czy w takim pomieszczeniu bas nie będzie uciekał w stronę aneksu ? Ile tam jest 2-2,5m od kolumn ?

od kolumn do aneksu jest ok 5m, 2,5m jest do sofy

1 godzinę temu, S4Home napisał:

W zależności od długości. Polecam przeczytać informacje o długości 1/4 pokoju i basach. Itp.

Ale czy tam po prawej stronie od TV nie ma wyjścia na balkon?

jest balkon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...