Skocz do zawartości

zestaw stereo lub KD za 6000zl


Piotr Michałowski

Recommended Posts

Witam Serdecznie, Proszę o poradę.

Mam zamiar kupić swój "pierwszy" zestaw kina domowego 2. 1 + ew głośnik basowy lub  wyłącznie zestaw stereo (jeszcze nie zdecydowałem). Jako, że jestem laikiem w kwestii sprzętu oferowanego na rynku, i chciałbym się Was poradzić. Do tej pory używałem amplitunera Radmor 5100 Quadro z samorobnymi głośnikami. Jako, że sprzęt jest na wykończeniu chcę kupić coś nowego.

Kwota jaką chcę przeznaczyć to około 6000 zł. Pokój, w którym  będzie znajdował się sprzęt ma powierzchnię około 20 m2 w kształcie litery L (schemat załączony). Umiejscowienie głośników oznaczyłem kolorem czerwonym. 

Sprzęt zamierzam używać do:

  • głównie do muzyki rock, hard rock, metal, pop słuchanej np przez TIDAL, cd, komputer
  • play station
  • rzadziej do oglądania filmów

Byłem na jednym odsłuchu gdzie zaproponowano mi kilka zestawów z czego najlepsze brzmienie dla mojego ucha miał ONKYO TX-NR676E + DALI ZENSOR 7. Niestety słuchałem tylko stereo.

Czy w podanej kwocie polecalibyście coś lepszego? Cały czas nie jestem pewny czy na  moje potrzeby wystarczyłby zestaw stereo czy lepiej kupić kino domowe.

 

Proszę o poradę

 

 

schemat_pokoju.png

Edytowano przez Piotr Michałowski
błąd w modelu aplitunera
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od sprawy najważniejszej - takie ustawienie kolumn, jak na zdjęciu jest bardzo złe, zdecydowanie najlepszą opcją będzie po prostu postawienie kolumn po bokach szafki z telewizorem.

Nie widzę także możliwości w takim salonie zbudowanie pełnego systemu 5.1, dlatego skupiłbym się na systemie 2.0. Nie ma sensu stosować amplituner Onkyo TX-NR656, nie dość że jest to urządzenie już nieprodukowane, które zostało zastąpione nowym modelem TX-NR676, który obecnie jest tylko symboliczni droższy, to nie wykorzystasz pozostałych kanałów. Znacznie lepszą opcją jest wybór dobrego amplitunera stereofonicznego sieciowego. Urządzenie takie po prostu zaoferuje znacznie lepszą jakość dźwięku.

Spójrz proszę na następujące urządzenia: Onkyo TX-8250Onkyo TX-8270 oraz Yamaha R-N602. Wszystkie wymienione modele oferują pełną funkcjonalność sieciową, gwarantują bardzo dobre brzmienie, zdecydowanie lepsze niż amplitunery wielokanałowe. Yamaha zagra bardziej mocno, dynamicznie, eksponując skraje pasma. Onkyo jest spokojniejsze, ale dokładniejsze. Pewną różnicą, która w Twoim przypadku może mieć duże znacznie jest wyposażenie modelu TX-8270 w pakiet złącz HDMI. Pozwala to na podłączenie wszystkich urządzeń audio-video do amplitunera i wyprowadzenie tylko jednym kablem HDMI sygnału do tv.

Kwestia kolumn - na pewno warto zwrócić uwagę na Dali Zensor 7. To uniwersalne kolumny o bardzo dobrej dynamice, szybkości, dociążeniu. To na pewno moja rekomendacja. Jako alternatywa spójrz proszę na aktualnie w bardzo atrakcyjnej cenie Monitor Audio Silver 6. To dźwięk trochę szybszy, mocniejszy, bardziej analityczny, swobodny. Ciekawą opcją jest także polska konstrukcja Pylon Audio Sapphire 25

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej rozwiązaniami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu kolumn jak na schemacie daj spokój w ogóle z systemem audio.

Na prawdę.

Dodatkowo amplituner kinowy do stereo? Nie.

Nie masz co przyglądać się propozycjom tylko najpierw popatrz co możesz zrobić z ustawieniem. Bo budżet pozwala Ci na wybór fajnego systemu , ale zepsujesz to wszystko ustawieniem.

Piotrek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu kolumn to faktycznie zapomnij o audio. Szkoda kasy. Wydasz a zagra to na poziomie marketowego sprzetu za 1500 zł.

Skoro branża tak się rzuciła to poczekaj niech coś zaproponują. Nie idź w zaparte "weź a potem zobaczysz".

Chcą doradzać w sprzęcie niech doradzają całkowicie.

Jak nie pomogą to daj znać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Wiem że pokój nie jest wdzięczny jeśli chodzi o rozkład, ale co dziwne takie rozwiązanie zaproponowali mi w dwóch sklepach audio Kezard i Albatros jak również wybór kina domowego. Postawienie  kolumn na środku pokoju może niestety nie spotkać się z akceptacją małżonki;/

W takim przypadku to chyba najlepszy byłby odsłuch w domu aby zobaczyć jakie są możliwości.

 

Jeśli chodzi o amplitunery to słuchałem już:

- Onkyo TX-NR676E i ten najprzyjemniej dla mnie brzmiał (przez przypadek napisałem w pierwszym poście 656)

- Denon AVR-X1400H

- Onkyo TX-8270 - na tego się uparłem ale coś mi w nim przy odsłuchu nie pasowało

Oknyo sam w sobie bardzo mi się podoba funkcjonalnie i brzmieniowo ale jestem ciekaw jakby brzmiała Yamaha R-N602, która daje podobne możliwości.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwnie ci zaproponowali. Czy aby nie po to aby sprzedać? Hmmm nie wiem. Ustawienie moim zdaniem fatalne. Koledzy są jednak dłużej na rynku więc opcja sprawdzenia ich pomysłu jest po prostu konieczna.

Wypozycz sprzęt czy to u nich czy u nas i sam sprawdź. Dla porównania ustaw je chwilowo inaczej, bardziej prawidłowo i zobaczysz co do odsłuchu muzyki.

Skoro ampli kinowych to gdzie reszta?

Nie widzę na schemacie suba tyłów i centralnego??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim pomieszczeniu to jedynie jakiś mały zestaw jbl-a

http://pl.jbl.com/SB+450.html?dwvar_SB 450_color=Black-EMEA-Current

http://www.jbl.waw.pl/zestaw-kolumn-glosnikowych-kina-domowego-5.1-jbl-cinema610.html

akustyka pomieszczenia i tak zepsuje dźwięk tak więc inwestowanie w duże kolumny to strata pieniędzy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...