Skocz do zawartości

wymiana ortofon OM10 na OM 20


Recommended Posts

Dzień dobry

Kupiłem igłe 2M RED. W mojej konfiguracji za bardzo sypie górą. Wróciłem wiec do OM 10. Gra naprawdę dobrym dołem i w górze nie jest najgorzej. Pytanie co się zmieni jeśli wstawię igłę OM20. Czy bedzie to duzy skok jakosciowy? Czy nie zmieni się charakter w stosunku do OM10 ? Obawiam się ze zacznie sypać góra albo bas nie będzie już tak ciekawy. Jeśli ktoś ma doświadczenie z tymi igłami proszę o opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nikt nie odpisał wiec kupiłem igłe OM30 (OM20 nie było nigdzie na stanie). Przekonałem się na własnej skórze ze naprawdę warto, bajka 

W porównaniu do OM10 mniej konturowy bas ten w 10 jest naprawdę fajny.

Ale szczegółowość, niski dół, góra pasma, przestrzeń, scena, stereofonia, selektywność - daleko w stosunku do OM 10. 

Słychać np. wreszcie sprężyny w werblu i dużo rzeczy których wczesniej nie było.

2M Red no cóż słabo w dole, duzo góry moze sie podobac ale jest jakaś podkoloryzowana, sztuczna

(w tej samej a nawet niższej cenie dla lekkich ramion dla mnie zdecydowanie OM 10 bardziej surowe naturalne brzmienie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...